V současné době se můžeme s tímto šestačtyřicetiletým skladníkem setkávat na zápasech čtvrté a třetí okresní třídy. Jako asistent rozhodčího bývá delegován i na utkání okresního přeboru. Jiří Hruška působí ve fotbalovém světě již řádku let. Od roku 1994 zastává funkci prezidenta klubu Sokol Kout na Šumavě. K tomuto sportu vede i svého syna, který je momentálně na hostování v nedalekém Mrákově, kde chytá v krajské soutěži žáků.

Jak sám říká, k srdci mu přirostl domácí oddíl Sokol Kout na Šumavě. „Ve fotbale fandím samozřejmě svému mateřskému klubu Sokolu Kout, v Gambrinus lize pak  AC Sparta Praha a v anglické lize  je to  FC  Chelsea. Mým velkým přáním a snem je jednou navštívit některé utkání anglické ligy. V této soutěži se mi líbí nasazení hráčů po celých devadesát minut zápasu,  ať  už tým vyhrává nebo prohrává. V anglické lize ale nesleduji jen výkony hráčů a výsledky týmů, ale také rád koukám na práci tamních rozhodčích, především na zápasy řízené rozhodčím Martinem  Atkinsonem,“ přibližuje Hruška.

Ve svém volnu navštěvuje buď utkání svého syna, nebo závody dcery, která plave za Jiskru Domažlice. Také se rád prochází v přírodě nebo sleduje historické filmy. V poslední době našel nového koníčka, sbírá pivní etikety. „Když pískám, jsem rád za situace, že po utkání přijdou hráči obou mužstev, bez ohledu na výsledek a podají ruku. Pak mám sám dobrý pocit. Snažím se k zápasům přistupovat zodpovědně a vím, že okres je můj strop. Ambice na další postup nemám, jsem realista. To je už pro mladší kolegy, kterým tímto přeji štěstí a úspěchy,“ říká.

„Rád bych poděkoval své rodině, bez jejíž podpory by nešlo se tomuto koníčku věnovat, a chtěl bych vzkázat hráčům, respektujte soupeře, rozhodčí a hru. Každý chce vyhrát, ale pokaždé to prostě nejde a vítěz může být jen jeden,“ doplňuje na závěr Hruška. (kru)