Obávaný snajpr však utkání na ´umělce´ v plzeňské Luční ulici kvůli zdravotním obtížím jen přihlížel. Domažlický trenér Stanislav Purkart před odjezdem týmu na soustředění využil příležitosti a vyzkoušel vše, co má momentálně k dispozici. Přestože bolavé tříslo nadále hatí případný návrat Michala Tesaře a zápasovou zátěž neunese ani koleno Lukáše Bezděka, na hřišti se protočilo sedmnáct borců. Celých devadesát minut vedle brankáře Dana Houdka absolvovali jen Martin Knakal, Marek Bauer a merklínský zázrak, mladičký Libor Bláha.

Spartak Chrást – Jiskra Domažlice A 1:3 (0:1)
V první půli měla favorizovaná Jiskra územní převahu, kterou však dokázala přetavit v jedinou branku, když po půlhodině hry skóroval Dvořák střelou z malého vápna po centru ze strany. Michálkovi divizionáři, jak jinak, sázeli na zajištěnou obranu a brejky. Ve druhé půli vyběhlo v dresu Domažlic na hrací plochu hned sedm čerstvých tváří. Zhruba dvacet minut trvalo, než si ´hra sedla´. Druhou branku Chodů po povedené kombinaci Haliliho s Braunem na levé straně vstřelil z malého čtverce Došlý. Soupeř snížil Hellerem po rohovém kopu zahraném na zadní tyč, ale skóre na konečných 1:3 stanovil opět Došlý, který zužitkoval ´nájezd´ na branku Spartaku.

Zápas, v němž dostali příležitost ukázat se všichni nováčci, včetně bratra Mateuzse Pyrky Daniela, tak splnil účel. Dvacetičlenný kádr Jiskry nyní odjíždí do Žinkov na týdenní soustředění. To vygraduje sobotním zápasem na Sencu s divizní Doubravkou vedenou Romanem Vyletou, jenž v Domažlicích za Michálka působil jako asistent. Začátkem února má dojít k ´zeštíhlení´ kádru A mužstva Jiskry. Jako oficiální farma Viktorie Plzeň bude do jarních bojů ve třetí lize spoléhat na ještě větší spolupráci s prvoligovým lídrem.

Mužstvo přes zimu opustili Michal Veselý mířící do Německa, Jaroslav Malý, jehož podmínky týkající se zaměstnání bleskově splnil divizní Tachov, a nezůstane ani slovenský talent Jožo Pekárt. „Malého by mohl nahradit útočník Jarina z Doubravky, jehož testujeme. Teď v zápase s Chrástem se ukázal v dobrém světle," říká trenér Purkart.

„Celkově to byla kvalitní příprava. Bylo to bojovné, ale chvílemi se tam objevily i nepřesnosti. Měli jsme tam v průběhu ale i některé dobré věci a cením si toho, že hráči chtěli a dokázali dát góly," těšilo kouče Jiskry.

Přípravné utkání si chválil i chrástecký kouč Zdeněk Michálek. „Byl to náš první zápas po třech trénincích a hlavně druhou půli jsme byli týmu hrajícímu vyšší soutěž důstojným soupeřem. Domažlice byly ale lepším celkem. Za nás ještě nehráli Kovařík, Smíšek, Stružka a Šimr, který teprve začne trénovat, a vypadá to, že do Německa zřejmě nepůjde," uvedl trenér chrásteckého Spartaku.

Jiskra Domažlice I. poločas: Houdek – Strejc, Bauer, Knakal, Bárta – D. Pyrka, Mužík, Matas, Jarina – Dvořák, Bláha.

Jiskra Domažlice II. poločas: Houdek – M. Pyrka, Bauer, Ferra, Mandous – Leitl, Knakal, Braun, Halili – Došlý, Bláha. Trenér: Stanislav Purkart. Asistent: Pavel Wolf.