Fotbalisté Staňkova podstoupili v úterý těžký test, když se v přípravě na boje v I. B třídě utkali s Rapidem Plzeň. Přestože pro jejich soka, účastníka krajského přeboru, šlo o generálku před mistrovskou sezonou, byli více než hodinu lepší, zaslouženě šli do vedení a když v závěru ustáli tlak tvrdě hrajícího soupeře, připsali si na konto cennou výhru.

FK Staňkov – Rapid Plzeň 1:0 (1:0)
Sebevědomí domácí v úvodu zaskočili favorita aktivním napadáním a obrana Rapidu příliš otálející s rozehrou úpěla pod ataky Hermana, Všechovského i Trhlíka. Plzeňané si v soubojích s lépe kombinujícími domácími pomáhali důrazem často za hranici pravidel, takže Staňkovští měl dost příležitostí rozehrávat standardní situace. Po jedné takové ve 14. minutě, kdy před soupeřovou střídačkou dostal naloženo na hostující beky příliš rychlý Trhlík, našel Janka po Hermanově kopu ostrým centrem Zahoře, a ten ze tří metrů dorazil míč do branky – 1:0. Hosté hrozili z protiútoků, ale obrana s Gustem a Štverkou se dokázala vždy včas sešikovat, takže Brabcovi a po něm i Žákovi povolila jen střely z dálky. A s těmi si gólman Jánský poradil. Ten se vyznamenal po půlhodině hry při Hodaňově jedovce zleva, kterou vyrazil na roh a o osm minut později vychytal Žáka v nájezdu.

O přestávce dostali hosté od hodně nespokojeného kouče Myslivečka ´rychtu´ a druhý poločas, do něhož oba týmy střídaly, začali náporem. Domácí zahrozili po kombinaci Hermana s Trhlíkem, ale jeho střelu z úhlu Štrunc chytil. Po hodině hry začali hosté přebírat iniciativu, ale obránci Staňkova se obětavě vrhali do jejich střel. Až v 65. minutě se domácím povedlo vyvézt míč, jenže slibně se rozvíjející akci zastavil faul, při němž se Trhlík opět přesvědčil, že žádný chránič není dost velký na kolíky hráčů Rapidu. Z nařízeného přímého kopu mohl trestat Šimandl, ale Štrunc střelu mířící k tyči výtečným zákrokem vytěsnil na roh.

V 72. minutě přerušil rejdy soupeře na vlastní polovině Dolejš. Podnikl ´výlet´ podél pravé postranní čáry a přetaženým centrem našel na protější straně pokutového území Hermana, ten však pálil do gólmana. Další nápor Plzeňanů odstartoval o dvě minuty později přímý kop nařízený po zákroku domácího beka Kaufnera, ale Brabec pálil z nebezpečné vzdálenosti nad branku hájenou v té době už Regálem. Ten se v dalších minutách vyznamenal, když před ním hořelo a spoluhráčům se dlouho nedařil odkop. Sedm minut před koncem měl po akci Kaufnera, Trhlíka a Janky na hlavě gól Dolejš, jenže si je asi střádá až do ´mistráků´. Hosté poté opět oblehli branku Staňkova, vše ale vyřešil Dolejš, který nejenže vyvezl míč z hloubi vlastní poloviny, ale nákopem za obranu vybídl Trhlíka, který stíhán vracejícím se Fleissigem tváří v tvář Štrunce neprostřelil.

FK Staňkov: Jánský – Štverka, Gust, Dolejš, Bozděch – Šimandl, Herman, Všechovský, Zahoř – Janka, Trhlík. Střídali: Kaufner, Hlaváč, Výrut, Kukla, Červeňák, Regál. Trenér: Milan Kucharič.
Rapid Plzeň: Štrunc – Nový, Hvízdal, Bušek, Fleissig – Morávek, Brabec, Čupalka, Vávra – Hodaň, Žák. Střídali: Hirman, Švejda, Šoisl, Puprdle. Trenér: Jaromír Mysliveček. HR: Jan Kastl.