Trenér Jiří Multrus do důležitého zápasu počítá se všemi oporami. Některé z nich ale v nedělní generálce proti Postřekovu šetřil. „Nebyli jsme kompletní. Raději jsme šetřili Tlustého, Panušku, Jeniše a další hráče. V neděli by už ale měli být všichni v pořádku a připraveni,“ říká kouč patnáctého týmu soutěže, který musí bojovat o záchranu.

V posledním přípravném utkání hraném v Postřekově na náhradním a ne zrovna rovném hřišti účastníka I. B třídy, byli Holýšovští od začátku lepší. Do zakončení se drali Hrádek, ale i Lukáš, od něhož se během jara čeká splnění pětigólové ´Procházkovy normy´. Domácí však několikrát podržel výtečný gólman Nosek, takže šli hosté do vedení až poté, co Manowetz proměnil pokutový kop za hru rukou jednoho z domácích. Druhý gól ještě do poločasu přidal povedenou střelou z prostoru před velkým vápnem Černohorský. Na konečných 0:3 stanovil opět z penalty Trhlík. Stínem duelu bylo zranění Oty Manowetze, který na okamžik upadl do bezvědomí, a proto byla přivolána sanitka. „Ota už je doma, naštěstí se neprokázalo nic závažného. Do prvního mistrovského zápasu zbývá ještě pár dní, do té doby by se měl dát do pořádku,“ věří Multrus.

Ten chce proti Horní Bříze postavit do útoku právě Manowetze a k němu kanonýra a navrátilce z Německa Tlustého. „Máme i variantu s pěti záložníky, ale tu upřednostníme proti silným soupeřům, jako je Doubravka či Chrást. Ota i Tomáš jsou kovaní útočníci, navíc v záloze máme přetlak,“ prozrazuje Multrus a o formě v minulosti jednoho z nejlepších kanonýrů přeboru dodává: „Tomáš kvůli zranění, které nesouviselo s fotbalem, v přípravě nenastoupil ve všech zápasech, ale když hrál, byl pro nás platným hráčem. Poctivě trénoval, hodně toho naběhal a šel spoluhráčům příkladem.“

Holýšovští v přípravě změřili síly s divizním Tachovem (1:4), Jiskrou Domažlice B (3:6), Slavojem Koloveč (1:4) a 1. FC Horšovský Týn (5:1). Na soustředění v Sušici porazili ASK Salzburg (2:1) a pak zamířili do Plzně, kde se utkali s divizními Rokycany (0:4).