Zatímco Neratovičtí mohou být a také jsou s výsledkem i předvedenou hrou spokojeni, v Ovčárech řadí středeční zápas mezi ty méně povedené.

„Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám povedlo. Spokojený mohu být především s defenzivou. Špičkový třetiligový tým jsme nepustili do žádné šance. Byla to taková bitva ve středu pole,“ charakterizoval utkání neratovický trenér Jiří Kafka, podle kterého měl dokonce blíž ke vstřelení gólu jeho tým. „Hned asi ve třetí minutě jsme měli šanci Chrdlem. Ve druhé půli pak mladičký Šulc překopl z malého vápna bránu.“

Právě Chrdle, zimní posila a jeden ze čtyř hráčů Neratovic, kteří nastupovali proti svým bývalým spoluhráčům (na opačné straně měli z dávné doby neratovické „kořeny“ trenér Janeček a Matějček se Studeným), se stal asi největším smolařem.

Nejenže ve svém posledním působišti i nadále čeká na svůj premiérový gólový zářez, ale navíc se během utkání zranil, a udržel tak smůlovatou neratovickou normu posledních týdnů alespoň jednoho zraněného hráče na utkání. „Místo, abychom se už dávali dohromady, tak máme čím dál více zraněných,“ komentoval to s nelibostí trenér Kafka.

S tím, že Neratovice odehrály slušný zápas, se netajil ani jeho ovčárský protějšek Pavel Janeček. „Nebylo vidět, že hraje divize proti ČFL,“ přiznal. A v čem on viděl hlavní příčinu toho, že se papírový favorit v bojovném utkání neprosadil podle očekávání. „Přizpůsobili jsme se soupeři, nechtělo se nám moc běhat a podstupovat osobní souboje. Zápas byl úplně bez šancí a střel, hrálo se jen od vápna k vápnu. Pro těch pár diváků, kteří přišli, to bylo zcela nezajímavé.“

Stejně jako u soupeře panovala také v ovčárském táboře spokojenost se hrou směrem dozadu. „Neratovice nás ani my je jsme do ničeho nepustili a udrželi nulu. Ale dvě tři šance po rohovém kopu, které jsme měli, bylo strašně málo,“ nezastíral Janeček.

Oba týmy dělí od mistrovského utkání poslední dva týdny, a o víkendu proto nastoupí znovu. Ovčáry jako sparingpartner pro generálku druholigových Bohemians Praha. Dějiště zápasu, které bylo v kompetenci Pražanů, bude známo asi až na poslední chvíli. Neratovičtí by si měli poprvé v novém roce zakopat utkání na přírodní trávě, v sobotu od 14 hodin hostí v Byškovicích Úvaly, účastníka krajského přeboru.

Ovčáry – Neratovice 0:0
Ovčáry:
Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Horák – Cigánek, Svoboda, Mareš, Glasnovič – Hyka, Müller (Maršner, Kadlec, Matějček). Neratovice: Prokeš – Zeman, Pinkas, Gazdík (46. Stanislav), Müller – Kozák, Žežulka, Buldra, Pajkrt – Palanský (83. Gazdík), Chrdle (41. Šulc).