Jiskra vstoupila do utkání a lépe a nechávala domácím pocítit rozdíl jedné třídy. Třetiligový tým přinutil Tachovany k chybám a ti inkasovali. Už ve třetí minutě pálil nad branku tachovského gólmana. Hosté přetlačili FK na jeho polovinu a výjimkou byla jen střela Hutty, kterou zblokovala obrana Jiskry. V deváté minutě se Chodové poprvé prosadili a Došlý dal na 0:1. Po čtvrthodině, která patřila jasně hostům, se Tachované snažili ohrozit branku Houdka, ale neuspěl Hutta, v 17. minutě Kovařík a po centru Malého se neprosadil Král. To ale bylo ze strany domácího celku krátké vzepětí a na trávníku kralovala opět Jiskra. Tachovský odchovanec v dresu Domažlic Braun hlavičkoval ve 23. minutě nad branku, ale o dvě minuty později už využil zaváhání obrany soupeře a zvýšil na 0:2. Pro Tachov mohlo být ještě hůře, když se trestnému kopu postavil ve 28. minutě Mužík a trefil břevno. Minutu na to už ale domácí gólman kapituloval po třetí, když se trefil Leitl – 0:3. Mnozí příznivci domácího celku začali vzpomínat na zimní debakl, ale chmury ve 34. minutě zahnala dvojice Kovařík, Sadílek – 1:3. Vzápětí střílel Kovařík nad branku. Ve 37. minutě se domácí vrátili do zápasu, když po akci Habarta skóroval Stružka – 2:3. Poločas zakončil nepřesnou střelou Mužíka.

Po změně stran vyběhla na trávník druhá jedenáctka Jiskry a také domácí trenér Bečka postavil do hry šest nových hráčů včetně gólmana Janči. Domácí se do „rezervní" sestavy Domažlic pustili s vervou a už ve 47. minutě odvraceli nebezpečí z kopačky Malého na rohový kop. V 54. minutě se o vyrovnání postaral Hudec a blízko k senzačnímu obratu měl dvě minuty na to Žemlička. Hosté nedokázali vážněji ohrozit branku FK a v 59. minutě museli čelit dalšímu nebezpečí. Po uvolnění Malého šel sám na gólmana Houdka domácí Hudec, ale přestřelil. V 65. minutě o sobě dal vědět domažlický Bezděk, ale míč poslal vedle branky. V běžící 70. minutě napřáhl Malý a jeho „utažená" střela z pětadvaceti metrů skončila „angličanem" v síti – 4:3. Jiskra se snažila s nepříznivý stavem něco udělat, ovšem zůstalo jen při snaze. Domácím narostla křídla a hrozili z rychlých brejků. Kovaříka vychytal gólman, po akci Šáchy poslal míč nad branku Kovařík. Hosté zahrozili Pyrkou, ale ten neměl přesnou mušku. V 83. minutě o sobě dali opět vědět posily z Chrástu. Po uvolnění a přihrávce Sadílka zakončení Kovaříka gólman hostů reflexivně vykopl na rohový kop. Do konce zápasu už se Tachov ani hosté do vážnější situace nedostali. 

FK Tachov – Jiskra Domažlice 4:3

Poločas: 2:3. Branky: 34. Sadílek, 37. Stružka, 54. Hudec, 69. Malý – 9. Došlý, 25. Braun, 29. Leitl. Rozhodčí: Burda. Diváci: 100.
Tachov – 1. poločas: Hiltenholzinger – Král, Viterna, Tušl, Ruda, Hutta, Sadílek, Stružka, Habart, Kovařík, Malý.
2. poločas: Janča – Král, Viterna, Tušl, Šácha, Ruda, Žemlička (70. Kovařík), Folejtar, Hudec, Malý, Dvořák.

Ohlasy po utkání:

Trenér Tachova Zdeněk Bečka: „Z naší strany to byl ze začátku hodně ustrašený výkon. Do zápasu jsme vstoupili s velkým respektem, pozdě přistupovali k hráčům soupeře a tak kvalitní tým, jako je Jiskra, našich chyb využil. Po půlhodině hry mně dobře nebylo, ale kluci se kontaktním gólem zvedli a začali být daleko odvážnější a nebezpečnější. Cením si toho, že i za nepříznivého stavu zvedli hlavu a ještě do poločasu snížili na rozdíl jediné branky. Do druhého poločasu nastoupila Jiskra s novou jedenáctkou, ale také my jsme poslali do hry šest nových hráčů. Z výsledku mám radost, je to povzbuzení pro všechny do další práce, ale na druhé straně nám zápas ukázal, že máme stále co zlepšovat. Kluci si dokázali, že se dá hrát i s tak kvalitním soupeřem."