FC Dynamo HT – FK Holýšov 1:4 (1:1)

Týnští šli do vedení po deseti minutách, kdy klapla spolupráce štírků, milavečského Hranaie a autora gólu, luženického Minaříka – 1:0. Jenže neuplynula ani půlhodina z času vyměřeného pro první půli a bylo srovnáno. Na počátku akce byl Trhlík a na konci Vachtl, jenž se poprvé v utkání prosadil proti mateřskému klubu – 1:1. Domácí odpověděli střelou Maštalíře a závarem po Starobově jako vždy jedovatém rohovém kopu, jenže Šindelář mířil mimo ´zařízení´. Na protější straně výtečně připravené hrací plochy byl Jeniš po kombinaci Trhlíka s Kubinou lapen do ofsajdové pasti. Ve 36. minutě si holýšovský Baxa v souboji obnovil drobné zranění, přitom přišel o balon, ale při kontru Dynama se vyznamenal Hájek, hostouňská akvizice v brance FK. Domácí byli po zbytek poločasu nebezpečnější, Mothejzík zkusil z těžkého úhlu trefit odkrytou bránu, poté jej vyslal na zteč Šorna, ale pohotová a tvrdá střela díky zákroku Hájka síťneprotrhla. Zaváněly i průniky Falouta po straně zakončované centry ´do ohně´. Ty sice nebyly nijak zvlášť ošidné, ale málo důrazná obrana Holýšova z nich vždy dokázala ´vyrobit´ solidní závar.

Za poklidné tempo s minimem soubojů a bez důrazu před brankami sklidili o pauze protagonisté hněv trenérů, ale ponaučení po mytí hlav si vzali jen hosté. Jejich aktivita vpředu ožila příchodem Vrby. Úvod druhé půle sice ještě patřil domácím, gólem zaváněl pokus Staroby po signálu, ale poté převzali iniciativu hosté. Třicítka diváků viděla po pěti minutách dvě lahůdkové akce. Při první zastavil týnský Šindelář na poslední moment ´holýšovský expres unikající po Vrbově stezce´, poté hosté vyšachovali domácí obranu a Schambergera těsně před zakončením obral o balon Staroba. V 54. minutě zahrávali hosté roh. Vzniklý závar přiživil střelou Kraus, gólmanem vyražený míč skončil u Chvojky, který z dorážky poslal Holýšov do vedení – 1:2. O deset minut později se hostující obránci zmocnili nakopnutého balonu, Schamberger unikl po straně, nahrál zpět na velké vápno Vachtovi, jehož střela skončila v brance – 1:3. O pouhé dvě minuty později Kraus vyhrál kličkovanou napříč velkým čtvercem, posnul do trany na Vrbu, který ve stylu ´pocem, kam jdeš´ střelou z úhlu zavěsil – 1:4. V závěru byl Holýšov blízko ´bůra´, to by však Jenišova střela po drobné teči nesměla líznout tyč z vnější strany a skončit v zámezí.

FC Dynamo: Touš (22) – Blacký (12), Staroba (15), Šindelář (2), Barnáš (13) – Minařík (10), Šorna (8), Kordule (7), Falout (14) – Hranai (6), Mothejzík (11). Na střídání: Cihlář (1), Novák (9), Maštalíř (5).
FK Holýšov: Hájek (1) – Mučka (16), Levička (4), Trhlík (5), Beneš (17), Kubina (7), Schamberger (10), Baxa (8), Vachtl (14) – Chvojka (3), Jeniš (15). Na střídání: Zaruckij (9), Kraus (12), Vrba (6), Matas (1).
Branky: 10. Minařík – 26. a 64. Vachtl, 54. Chvojka, 66. Vrba. HR: Cihlář. Diváků: 30.