Jiskra Domažlice – ASV Cham 1:1 (1:0)

I přes změnu soupeře a místa konání zápasu dorazila do Klenčí odhadem stovka diváků, aby se na vlastní oči přesvědčila, zda se Jiskra dokáže sebrat po knokautu utrženém minulý týden náhlým odchodem defenzivního dua Matas & Mandous do Švýcarska.

Český tým byl v první půli lepší a Bárta od začátku větral německou obranu svými průniky. Po jednom souboji domažlického štírka s gólmanem se pak domácí u sudího bezvýsledně dožadovali penalty. V 8. minutě předvedla Jiskra pěknou akci, kdy se míč po kombinaci Leitla, Mužíka a Kasíka dostal ke Knakalovi, ale s jeho ránou si Eiban poradil.

O dvě minuty později vidělo Klenčí v podání Knakala autové vhazování až na penaltu, jenže Bauer trefil ke škodě Domažlic jen břevno. V dalších minutách zkoušeli domažličtí prolomit tuhou defenzivu hostů nákopy na Dvořáka, který vládl vzdušnému prostoru a sklepával balony střídavě pro Bártu a Kasíka, ale gól ne a ne přijít. Blízko brance měl ve 20. minutě Leitl, ale gólmana napoprvé neprostřelil a přihrávkou na Bártu už akce vyšuměla.

Pod tlakem hrající hosté si vybrali slabší chvilku po půlhodině hry, kdy Knakal vyhrál souboj s gólmanem a hlavou skóroval – 1:0. Po drsném faulu na Leitla, kdy na přípravný zápas až příliš horlivého soupeře musel usadit Knakal, pak ještě z přímého kopu zahrozil Mužík. To však bylo ze strany Jiskry v první půli vše a bylo jasné, že zimní výprask 6:1 ze Střelnice se opakovat nebude. Hosté se k vážnějšímu ohrožení Houdka dostali až v závěru po rychlém brejku.

Do druhé půle trenér Domažlic Purkart stáhl většinu opor a poslal do hry hodně obměněný tým. Hosté zvedli z lavičky mimo jiné útočníka Peteříka z H. Týna. Poločas sice začal slibnou šancí Domažlic, ale příležitostí postupně ubývalo, zatímco hosté se začali osmělovat a stále častěji se objevovali před brankou Jiskry. Nejprve zazlobil Peteřík. Zbavil se slovinského stopera Irnbecka, a jeho centr zakončil nýrský Prančl nebezpečnou střelou.

Nově poskládaná defenziva Jiskry pak začala mít problémy především s nájezdy důrazného Schmaderera. Po jednom z nich se hosté marně domáhali trestu za hru rukou v pokutovém území. Schmaderera nezastavil dokonce ani ´taneček´ s Došlým, který do souboje vložil rockenrolový prvek a svého soka protočil ve vzduchu, aby jej vzápětí poslal k zemi a ladně od něj odklusal.

Dvacet minut před koncem se za gólem hnal Peteřík, ale Bratanič jej vychytal. Vzápětí však už zmiňovaný Schmaderer dostal pěknou přihrávku mezi domažlické obránce a uklidil balon k tyči – 1:1. Povzbuzení hosté mohli vzápětí znovu skórovat, ale nastřelili pouze tyč. Víc gólů diváci neviděli.

Ohlasy po utkání:

Stanislav Purkart, trenér Domažlic: „Zápasem s Chamem vyvrchlilo naše letní soustřědění zaměřené především na kondici, takže toho hráči měli dost. Přesto jsem ale očekával naši výhru. Padesát až pětapadesát minut bylo z naší strany kvalitních, předváděli jsme útočný fotbal, škoda nevyužitých šancí. Po obdržené brance se nám rozpadl systém a málem jsme ještě dvakrát inkasovali. Kromě stoperů máme všechny ostatní posty zdvojené, proto jsme v utkání dali všem hráčům férovou příležitost se ukázat. Ne všichni ale svým výkonem přesvědčili. Už tuto sobotu nás čeká důležitý pohárový zápas na Sencu s Doubravkou."

Anton Prančl, hráč ASV Cham: „Výsledek 1:1 je pro nás výborný. I když jsme v minulé sezoně hráli třetí místo v Landeslize, Domažlice dneska byly o třídu a půl lepší. Přehrávaly nás rychlostně i důrazem v soubojích, prostě byly lepší. Měly sedm nebo osm jasných šancí. My jsme měli jen tři nebo čtyři, takže remízu nakonec beru. Hlavně, že to neskončilo jako v zimě, kdy jsme v Domažlicích prohráli 1:6. Ale tehdy jsem nehrál."

Domažlice I.: Houdek – Knakal, Bauer, Irnbeck, Chirinchius – Leitl, Mužík, Braun, Bárta – Dvořák, Kasík. II.: Bratanič – Chirinchius (Butnaru), Bauer, Irnbeck, Hulina – Došlý, Hofman, Kůžel, Jarina – Bezděk, Bláha. Trenér: Purkart.

Cham: Eiban – T. Ederer, Vesenjak, Karl, Berger, Schmaderer, Prančl, Zangl, Holler, Kordick, K. Ederer. Střídali: Peteřík, Pittoni, Leopold, Ranzinger. Trenér: Misslinger. HR: Kopejtko. ŽK: 0:2. Diváků: 100.