MFK Chrudim – juniorka FC Vysočina Jihlava 2:0 (0:0).

Branky: 47. Holub, 52. Vodrážka.

Oproti předchozím přípravným zápasům ve vlekých mrazech to domácím aktérům mohlo připadat, jakoby se ocitli na Havaji, takový to byl teplotní rozdíl. Předzvěst jara však nepřinesla příliš kvalitní výkon. První poločas velký rozdíl ve hře obou mužstev nenabídl, hostující mladíci vcelku drželi s lídrem ČFL krok. Po změně stran nastoupili „emefkáči“ aktivněji a hned se to projevilo i na ukazateli skóre. Ve 47. minutě zužitkoval kanonýr Holub ve skrumáži přihrávku Dostálka a bylo to 1:0. O pět minut později vybídl Vladyka ke skórování Vodrážka, který přeloboval asi z patnácti metrů brankáře – 2:0. Ani tato část hry však nepřinesla nějaký excelentní fotbal, i když se výkon domácích přece jenom zlepšil. Skóre se však již nezměnilo.

MFK Chrudim: Mrázek – Luptovský, Štěpánek, Radouš, Vágner (68. Klíma) – Kesner, Mastík, Vodrážka (55. Hauf), Dostálek – Vladyka (62. Vácha), Holub.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „První půle se mi z naší strany vůbec nelíbila. Chyběl nám větší pohyb, hra byla pomalá a komplikovaná. V kabině jsem musel leccos hráčům zdůraznit a zřejmě si to vzali k srdci, protože po přestávce se na fotbal v našem podání už dalo koukat. Rezervy tam ovšem stále byly. Přičítám to buď takové předjarní únavě, nebo tomu, že formu ladíme správně tak, aby kulminovala za čtrnáct dní při jarním mistrovském startu. Byl bych rád, kdyby to bylo tou druhou možností. Jsem rád, že už do hry mohli zasáhnout i tři dlouhodobí marodi Dostálek, Vácha a Vodrážka, i když na nich ještě je znát tréninkové manko. Na druhé straně chyběli dva zkušení obránci. Linhart má problémy s kolenem) a Adámek, který si minule v Čáslavi poranil loketní kost. Ale doufám, že už se nám budou zdravotní komplikace vyhýbat, abychom mohli stabilizovat sestavu.“

Generálkou před jarním mistrovským startem v Ovčárech (10. března) bude utkání s Kolínem (3. března). Teprve v týdnu se dohodne, jestli se utkání bude hrát v Kolíně na travnatém hřišti, nebo na chrudimské „umělce“.