„Vládne tu chudoba. Snažili jsme se sehnat lidi, kde se dá. Na tréninku se mi sešlo asi 11 nových hráčů z nižších soutěží, ale ti byli velice špatně fyzicky připraveni. Což se nedivím ani nekritizuji, protože tak to prostě je. V přípravě jsme tedy vsadili na kondici s tím, že fotbal zařadíme až v té fázi, kdy budeme vědět, jestli nám oddíly ty hráče uvolní," uvedl trenér Rapidu Jaromír Mysliveček.

Pokud tedy vše dopadne dobře, bude mít kouč z čeho vybírat. „Na trénink mi chodí přes 20 hráčů. Všechny jsem dal dohromady a teď z nich musím vybrat tým do krajského přeboru. Letní příprava není na takové přebudování týmu moc vhodná, ale loňskou sezonu jsme dohráli jen tak tak a už jiná cesta nebyla," je přesvědčen Mysliveček.

Letní pauza přinesla další ztráty. Kvůli zranění skončil stoper Sváta, také záložník Faist ukončil kariéru a bude nastupovat pouze za béčko. Navíc zatím nemáme klasického útočníka, teď tam nastupuje Hodaň. Do budoucna bychom rádi počítali se Žákem z Doubravky, ale je otázkou, jestli nám ho klub uvolní," spekuluje Mysliveček.

Na podzim by chtěl především zabudovat do týmu mladé hráče. „Musíme využít toho, že tam máme ještě nějaké ty starší a zkušené. Takovým vůdcem týmu teď bude Šimsa, sice už má svůj věk, ale na zápas se pořád umí dobře připravit a spoluhráči ho berou," říká Mysliveček.

V nastávající sezoně by se rád vyhnul sestupovým starostem. „Byl bych strašně rád, kdyby se nám povedlo to, co v minulé sezoně. Abychom nehráli baráž. Takhle mladý tým by na to nemusel ještě být připravený," uvědomuje si Mysliveček.

Plzeňský Rapid v přípravě porazil Lhotu (7:4) a dorost Rokycan (2:0). V prvním duelu ale podlehl dorostu Doubravky 2:6 a s Nýřany prohrál 1:2.

Soupiska SKP Rapid Sport Plzeň: Brankáři: Jakub Štrunc (84), Jiří Matějka (83). Obránci: Jan Buček (84), Tomáš Fleissig (90), Pavel Nový (81), Pavel Šimsa (72), Josef Lavička (77). Záložníci: Jiří Hucl (79), Miroslav Čupalka (85), Ondřej Baroch (92), Milan Brabec (75), Ondřej Hodan (92), Petr Kovářík (93), David Polívka (85). Útočníci: Zbyšek Hodaň (84), Jan Harmady (90), Michal Peroutka (83). Přišli: Harmady (ze Stoda). Odešli: Ladislav Netrh (přerušení aktivní činnosti), Ondřej Faist (přechod do B mužstva), Petr Sváta (zranění).
Trenér: Jaromír Mysliveček. Asistent: Radek Černický. Sekretář a vedoucí mužstva: Pavel Baroch. Prezident klubu: Karel Polívka.