„Zařadili jsme do sestavy pět šest mladých kluků a čekal jsem, že se zapracují. Jenže jsme v úvodu sezony vyhráli jen jeden zápas a pak přišly i dost výrazné prohry," rekapituloval Milan Dejmek. „Přece jen se ukázalo, že přechod mladíků do áčka vyžaduje delší čas. Navíc se na začátku podzimu odrazila na výkonech i absence některých hráčů z důvodu dovolených," dodal.

„Ale konec první poloviny sezony už byl lepší, začala se projevovat lepší herní kvalita a zlepšili jsme se bodově. Takže nakonec, i když před sezonou bych považoval sedmou příčku za zklamání, jsem umístění zhodnotil jako reálný stav našich možností," sdělil Dejmek.

Ten se bude muset ve druhé polovině soutěže obejít bez Křena, Hellera a pravděpodobně i Kasýka a gólmana Hiltenholzingera. „Křen odešel do Německa, na podzim měl famózní formu a jeho odchod nás oslabí. Heller je na půl roku v Chrástu a poslední dva jmenovaní jsou na zkoušce v Domažlicích resp. v Králově Dvoře," vysvětlil trenér.

Posilou naopak bude Jiří Sulek. „Navíc se nám na rozdíl od loňské sezony vydařila příprava. Na tréninky chodilo minimálně čtrnáct hráčů a věřím, že se to projeví na výkonech."

S výsledky v přípravě sice kouč spokojen nebyl, ale… „Hodně se v těchto duelech zkouší, nepřikládám výsledkům velký význam. Rozhodují budou až mistráky," má jasno Dejmek.

Jakýmsi bonusem by mohl být návrat Biedermana. „Dává se dohromady po zranění křížových vazů. Nechceme jeho návrat uspěchat, ale věřím, že by v jarní části už mohl naskočit do zápasů," odhaduje Dejmek.

Trenér věří, že se jeho svěřenci v tabulce posunou výš. „ Ale záleží i na tom, jak silní budou soupeři. Nevím, jak se změnili jejich sestavy," je Dejmek v prognózách opatrný. Jeho celek začal jarní část sezony doma s SK ZČE.

Soupiska SK Slavia Vejprnice:

Brankaři: Dufek Michal (93), Slováček Zdeněk (76). Obránci: Heindl Filip (93), Havránek Štěpán (88), Rada Libor (75), Puhlovský Vladimír (90), Korelus Tomáš (93), Studeník Tomáš (93). Záložníci: Milota Zdeněk (93), Šámal Jiří (72), Hora Matěj (89), Kuráž Milan (93), Grätsch Dominik (93), Černý Jakub (93). Útočníci: Lhotka Tomáš (93), Boukal Matěj (92), Biedermann Jiří (82), Paul Lukáš (81).

Přišli: Sulek (Smíchov – v jednání). Odešli: Hiltenholzinger (K. Dvůr), Křen (Německo), Heller (Chrást), Kasýk (Domažlice).

Předseda oddílu: Suchý Jan. Trenér: Milan Dejmek. Asistent: Miloš Paul. Masér: Antonín Novák. Vedoucí týmu a sekretář: Milan Radimák.