Zatímco Lukáš těší publikum  v Kolovči svými výpady z obrany podél postranní čáry už od loňské sezony, Tomáš se k němu přidal až letos v zimě, kdy se jejich cesty opět setkaly. Mladší z bratrské dvojice po podzimu ukončil smlouvu ve Zbrojovce Brno, která sestoupila z první ligy, a přestoupil do Kolovče za bratrem. „Už jsem chtěl být doma, mám tu práci, která se dá skloubit s fotbalem, a to je pro mě super. Navíc jsem v Brně hrál už dlouho, čtyři a půl roku. Vedla mě k tomu i situace v klubu a hlavně rozhodlo, že jsem tam na podzim vůbec nehrál,“ vysvětluje Tomáš pro web Slavoje důvody svého rozhodnutí.

S fotbalem začínal spolu s bratrem v TJ DDM Stará Role a SK Viktoria Plzeň, odkud si v roce 1997 odskočil do TJ Přeštice. Po návratu do Plzně následoval v roce 1999 přestup do Slavie Praha a  poté po pěti odehraných letech zamířil do rakouského Rapidu Vídeň. Po krátkém angažmá v Bratislavě odešel do polského Plocku a odtud zamířil v létě roku 2007 do Brna, kde během čtyř prvoligových sezon dal 24 gólů.

Bývalý reprezentační útočník a vicemistr Evropy do 21 let z roku 2000, se zapojil do zimní přípravy Slavoje. Z kádru znal jen bratra a Petra Vlčka. „Jsem spokojen, svého rozhodnutí nelituji,“ říká dnes. Koloveč se v přípravě utkal s třetiligovou Viktorií Plzeň B (3:5), s ligovým dorostem Viktorie Plzeň U19 (3:4), s landesligovým Kötztingem (3:3) a někdejším divizním rivalem z okresu, nyní třetiligovou Jiskrou Domažlice (1:3). Poté si svěřenci hrajících trenérů Romana Baxy a Petra Vlčka poradili s exdivizní Doubravkou, jejíž dres obléká řada bývalých hráčů Slavoje.

Tomáš Došek se v těchto utkáních vedle gólových přihrávek čtyřikrát střelecky prosadil. „V úvodních zápasech jsme prohráli, ale postupem času se náš výkon zvedal a v závěru přišly i výhry,“ hodnotí průběh přípravy na jarní část sezony, v níž se chce Koloveč zachránit v divizi. „Tuto soutěž neznám, ale máme dobrý tým a zachráníme se,“ věří útočník, kterého si obrany soupeřů zcela jistě budou hledět. Na hřišti prý bude poslouchat pokyny svého bratra. „Je starší a navíc hraje v Kolovči déle,“ dodává Tomáš s úsměvem. Hned v prvním kole odvetné části soutěže se na umělce v pražské Vladivostocké ulici postaví rezervě svého bývalého klubu, Slavii.