„Třetí místo je zároveň výzva do nového ročníku. Nováčkovská euforie už vyprchala a teď si na nás soupeři budou dávat pozor. Ale pokud se nám podaří vhodně doplnit kádr, rádi bychom toto umístění minimálně zopakovali. Vždyť přece cílem každého sportovce je neustále se zlepšovat," nastínil trenér FK Horažďovice Michal Čadek.

Horažďovice mají na svém kontě neuvěřitelnou sérii domácí neporazitelnosti – na Lipkách neprohrály 30 zápasů v řadě. „Jestli je to kouzlo? To bych také rád věděl. Ale jednou prohra přijít zákonitě musí. Jestli přijde v této sezoně, nebo až v další, to se uvidí. Může to přijít ale i třeba hned ve 2. kole. Kluci si to nějak nepřipouštějí, není na nich vidět, že by se za každou cenu hnali za prodloužením této série. Spíš je to asi na soupeřích, že moc přemýšlí o tom, jestli to zvládnou a jestli to zvládneme my," myslí si horažďovický trenér.

Letní příprava byla v Horažďovicích ve znamení návratu opory Tomáše Jůdy, který týmu z důvodu rekonvalescence po plánované operaci chyběl celé jaro. „Přípravu zaměřujeme hlavně na balon, stejně se toho za měsíc nedá moc zvládnout. Spíš půjde o oživení fyzické kondice," vysvětlil trenér.

Do nové sezony vykročí horažďovický tým bez zásadních změn v kádru. „Z časových důvodů s námi nebude hrát Ondra Koc. Dobrá zpráva je, že se podařilo udržet zkušené opory, jako je Vlasta Beránek nebo Petr Čadek," uvedl trenér.

Fotbalovou přílohu najdete v tištěném vydání Domažlického deníku ve čtvrtek 9. srpna!

Soupiska FK Horažďovice: Brankáři: Jakub Kozlík (89), Dan Macoun (93). Obránci: Michal Šedivý (76), Petr Čadek (79), Martin Greger (92), Ondřej Stulík (80), Ondřej Křivanec (89), Pavel Cihlář (86), Radek Pintíř (94). Záložníci: Jiří Janouškovec (89), Marek Šafanda (85), Tomáš Jůda (87), Josef Nauš (92), Petr Kotrba (91), Ion Butnaru (92), Jan Sova (93). Útočníci: Petr Mičkal (90), Vlastimil Beránek (81), Oldřich Chod (83), František Melka (92).
Přišli: František Melka (hostování z Hradešic), Pavel Cihlář (hostování z Mochtína), Ion Butnaru (z hostování v Horšovském Týně), Jan Sova (z klubového dorostu), Dan Macoun (z klubového dorostu), Radek Pintíř (z klubového dorostu).
Odešli: Jakub Řiský (ukončení hostování), Jakub Melka (ukončení hostování), Ondřej Koc (pracovní povinnosti), Jan Rojík (odchod do Oseku).
Trenér: Michal Čadek. Manažer mužstva: Milan Koželuh. Předseda klubu: Michael Forman.