Teď předal trenérské žezlo Romanu Vyletovi, dalo by se říci, že se zbavil hlavní zodpovědnosti, ale on sám to tak nebere. „Zodpovídáme za tým oba. Taktiku, sestavu a rozhodující záležitosti budeme řešit společně ve dvojici," vysvětluje Pavel Vaigl.

Stejně jako jeho trenérský kolega si pochvaluje letní přípravu mužstva. „Měli jsme v přípravě třeba druholigový Sokolov, který je výkonnostně úplně někde jinde než my. Přestože jsme vysoko prohráli, tak nám to utkání dalo hodně. To je ale jenom příklad. Celkově jsme s letní přípravou spokojeni. Hráči pracovali dobře. Třeba takový Pavel Krejčí nás hodně překvapil. Z poháru jsme potom dokázali vyřadit Hořovicko."

V hráčském kádru byly v létě ale i nějaké změny. „Mrzí nás, že zřejmě neudržíme Milotu, který se musí vrátit do Kolovče. Zaslouží si naše poděkování za práci, kterou u nás odvedl. Hodně nám pomohl," pochvaluje dnes už bývalou oporu Pavel Vaigl.

Vítěz krajského přeboru předváděl v této soutěži útočný fotbal, střílel góly a jeho hra diváky bavila. Bude tomu tak i v divizi? „Každopádně chceme v útočné hře pokračovat. Lidi na takový fotbal chodí a my se učíme od trenéra Pavla Vrby, protože fotbal v podání Viktorky se nám hodně líbí," tvrdí.

Otázkou je, zda na to bude současný kádr Doubravky v divizi mít schopnosti. Pavel Vaigl si myslí, že ano. „Kádr máme kvalitní a šanci dostanou v divizi i mladí. Přímo do základu. Máme z čeho vybírat. V přípravě bylo šest mladíků schopných se o divizi poprat. David Tříska, Marek Ruda, Marek Ulbrik, Filip Kuťák, Pavel Jarina a jeden kluk hostující u nás z Petřína. Všichni prošli naší devatenáctkou, zaslouží si, aby se s nimi pracovalo dál, a mají šanci uspět."

Jeden z nich prý si koleduje o pozornost mimořádnou. „Sedmnáctiletý Pavel Jarina je hráčem plzeňské Viktorie, měl tam nějaké potíže, údajně je problémovým hráčem, proto ho dali k nám. Fotbalista je to však výborný, musí si to srovnat v hlavě a bude mít před sebou velkou budoucnost. Je to obrovský talent," tvrdí Pavel Vaigl.

V divizi však za Doubravku bude hrát i zkušenost. Kromě hrajícího asistenta, který má za sebou i několik prvoligových startů za Viktorii, přichází další exligista Ferenz Roth. „Podařilo se nám přestup dotáhnout do konce a jsme za něj rádi."

Cíle jsou jasné. „Chtěli bychom hrát v klidu, bez nervů. V koncovce bude sice chybět Šperl, ale je tady Jarina, to je útočník, a Roth by se měl také gólově prosadit," přeje si Pavel Vaigl.