Letní přípravu už vedl staronový trenér Roman Vyleta, který naposledy působil v Domažlicích jako asistent a teď na doubravecké lavičce vystřídal hrajícího kouče Pavla Vaigla.

A jak je nový trenér spokojen s průběhem přípravy? „S hrubou přípravou panuje spokojenost, stejně tak s herní. Volili jsme těžké soupeře a zápasy s juniorkou Bohemians 1905, Domažlicemi, Sokolovem, v poháru s Hořovickem a Pískem nás prověřili. Dávali jsme příležitost všem hráčům z kádru a udělali jsme si tak obrázek i o těch, kteří k nám nově přišli," říká Roman Vyleta.

K některým změnám v kádru došlo, z hostování se například vrátil do Kolovče ofenzivní borec Václav Šperl, který v krajském přeboru nastřílel v uplynulé sezoně za Doubravku úctyhodných 29 gólů. To by mohlo znamenat oslabení údernosti celého týmu nováčka. „Šperl je útočník dávající góly, ale byla tam dohoda, že se vrátí. Stejně tak asi za nás nebude hrát ani Milota, který s námi sice absolvoval letní přípravu, ale zřejmě se vrátí do Kolovče. Jedná se stále o startu exligisty Ferenze Rotha, který je hráčem Ovčár. V Doubravce je však velká výhoda mladých hráčů z devatenáctky. Je kam sáhnout, protože potenciál mladých hráčů je velký. Jak ale bude na podzim vypadat síla mužstva, je těžké odhadnout. To ukáží až zápasy," myslí si kouč.

I proto se nerad vyjadřuje ke konkrétním cílům. Úkol od vedení na nějaké umístění prý není. „Každý nováček se chce především zachránit a to platí i pro nás. Chceme hrát kvalitní fotbal, navázat na některé herní věci zažité z krajského přeboru. Jednoduché to nebude, víme, že divize je daleko náročnější soutěž. Ale chceme jít cestou Rokycan a Tachova, což znamená dávat příležitost mladým hráčům. I tak se dá divize v klidu odehrát. To je pro nás motivující," tvrdí Roman Vyleta.

O favoritech pro nastávající divizní sezonu nechce příliš mluvit. „Kdo bude hrát o postup, se těžko určuje. V popředí budou možná pražské kluby, ale může se stát, že se někdo zblázní, objeví se nějaký nový sponzor, který bude chtít za každou cenu postoupit. Je to vše s velkým otazníkem." Snad Doubravka naváže na dobré sezony, které před časem v divizi odehrála.

Soupiska Senco Doubravka: Brankáři: Jakub Kunc (87), Václav Bouzek (93). Obránci: David Novák (79), Karel Řezáč (86), Pavel Krejčí (91), Jan Brož (91), Marek Ruda (93), Jan Chvojka (93), Martin Šlajs (93). Záložníci: Patrik Petrželka (91), Josef Parlásek (83), Rudolf Herák (89), David Tříska (93), Ferenz Roth (78), Pavel Vaigl (75). Útočníci: Pavel Švec (81), Marek Ulbrik (93), Pavel Jarina (94), Filip Kuťák (93).

Přišli: V. Bouzek, P. Jarina, M. Šlajs (host. z Viktorie Plzeň), J. Brož (host. z Nepomuka), D. Tříska (host. z Blovic), F. Roth (Ovčáry), M. Ulbrik (host. ze Žatce). Odešli: J. Duchek ( host. Stod), J. Herák (Příkosice), J. Milota (návrat z host. do Kolovče).

Trenér: Roman Vyleta. Hrající asistent: Pavel Vaigl. Vedoucí mužstva: František Sudík. Trenér brankářů: Josef Čaloun. Zdravotník: Ivan Mülbacher. Sekretář: Jan Zábran. Předseda: Daniel Boček. Prezident: Vladimír Chaloupek.