J. Domažlice – Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)
Po deseti minutách svižné hry se do šance dostal navrátilec z hostování v FK Mladá Boleslav Fillo. Využil podklouznutí domažlického stopera a přihrál napravo Bakošovi, který minul pravou tyč gólmana Houdka. Po chvilce si na roh Horvátha naskočil Trapp, ale hlavou mířil nad branku Jiskry. Na druhé straně si s trestným kopem Mužíka z 25 metrů poradil nový gólman Viktorie Bolek. O minutu později pěkně kombinovala Viktoria po ose Bakoš, Horváth a Trapp, střelu posledně jmenovaného však ´Houdini´ lapil. Do vedení mohli jít domácí, když zakombinovali Veselý s Jendruščákem, ale hostující Beránek rodící se šanci odklidil na rohový kop. Ten rozehrál Bárta na Brauna a skákavý balon po jeho hlavičce před Bolkem jen těsně minul Tesař ve skluzu. V 16. minutě vyrazili na zteč plzeňští Štípek s Fillem, ale gólovou střelu výborným zákrokem Houdek vyrazil na roh. Plzeňané poté vstřelili gól, ale ten nebyl uznán pro předchozí faul na Bauera. O minutu později střílel domácí Veselý vedle branky Viktorie, na druhé straně to zkoušel Horváth a po něm Fillo. Hezký fotbalový moment si domácí přichystali na 25. minutu, kdy se do trestného kopu ze strany opřel Mužík a jeho střela minula levou tyč Bolkovy svatyně. Další šanci otevřít skóre měli domácí poté, co Mužík vysunul Leitla a ten se ze strany dostal k tvrdé střele, kterou musel Bolek vyrazit na roh. Viktoria odpověděla ve 31. a 33. minutě. Malkyan ale ve velkých šancích na Houdka nevyzrál.

Domácí odpověděli akcí Leitla, kdy jeho přesnou střelu musel Bolek vyrážet na roh. Ten rozehrál Mandous. Plzeňští zadáci jej odvrátili na další roh, po němž už se necelých sedm stovek diváků radovalo z úvodního gólu v síti Viktorky. Na Mužíkův roh si naskočil Veselý, lehce přizvedl pro Bauera a ten hlavou zarazil balon do sítě favorita - 1:0. Ve 37. minutě odmítl vyrovnání Houdek, když konečky prstů vyškrábl mířenou střelu Malkyana. Ve 40. minutě pálil těsně vedle hostující Fillo, na druhé straně Braun vyslal na zteč Mužíka, ten prošel až před Bolka, jenže jeho střelu ex – senický gólman reflexivním zákrokem vyrazil.

Do druhé půle trenéři obou celků poslali do hry několik nových hráčů a vysoké tempo z první půle lehce ochablo. Ve 47. minutě řešil domažlický odchovanec v brance Plzně Ticháček zakončení Bauera po trestném kopu Mužíka. O minutu později orazítkoval břevno domažlické svatyně hájené po Houdkovi Lukášem Freiem hostující Wágner. Vyrovnání pak zabránil výborným zákrokem Frei, když kryl tvrdou střelu Hory. Na druhé straně zahrozili vystřídavší Došlý a Bezděk. Po hodině hry mohla jít Jiskra do dvoubrankového vedení. Kovařík vysunul Došlého, ten šel sám na Ticháčka, ale ten střelu nohama vyrazil. Po hodině hry podnikla Viktorka výpad do obrany Jiskry, Procházka prodloužil míč na Horu, ten uvolnil Petráčka, který poslal míč za záda Dana Houdka – 1:1.

Jiskra se nevzdávala nečekané naděje uhrát s favoritem překvapivý výsledek. O pět minut později zatáhl balon Došlý, přetaženým centrem našel na pravé straně Strejce, ale jeho střela mířila nad branku. V 81. minutě orazítkoval břevno branky Jiskry Ďuriš střelou zpoza šestnáctky. Viktorka strhla vedení na svoji stranu až v 83. minutě, když se trefil Wágner – 1:2. O minutu později mířil opět do břevna plzeňský Krmenčík. V 85.minutě kombinovali Hora a Wágner, který střílel vedle tyče branky Freie. Na druhé straně protáhli Ticháčka Braun a po něm Došlý.

Je velká škoda, že si místo plzeňských chuligánů, kteří se na stadionu spřáteleného klubu chovali hůř, než vloni při pohárovém duelu fanoušci Sparty, házeli na hřiště dýmovnice, nahlas velebili fašistického diktátora Mussoliniho a s hořícími světlicemi pronikli na hrací plochu, nenašlo na Střelnici cestu více slušných příznivců fotbalu, protože duel dvou nejúspěšnějších mužstev Plzeňského kraje by si zasloužil ještě větší návštěvu. Možná nastal čas rázně řešit nevoli návštěvníků vyjádřenou jedním z nich o přestávce, když na dlouhou frontu jako z dob hluboké totality reagoval zoufalým zvoláním: „Otevřete ještě jednu hospodu" a „Občerstvení hanba!"

Viktoria Plzeň I. poločas: Bolek – Řezník, Ševinský, Procházka, Beránek – Štípek, Fillo, Horváth, Malkyjan, Trapp – Bakoš. Viktoria Plzeň II. poločas: Ticháček – Kyndl, Čišovský, Procházka, Krmenčík – Ďuriš, Hora, Černý, Malkyan (60. Petráček) –Wágner. Trenér: Vrba
Jiskra Domažlice: Houdek – Strejc, Tesař, Bauer, Mandous - Bárta, Braun, Mužík, Jendruščák, Leitl - Veselý. Střídali: Frei, Bezděk, Kovařík, Matas, Došlý. Trenér: Purkart, asistent: Vyleta. Rozhodčí: Tomáš Grimm – Marek Janoch - Jiří Kříž. Diváků: 650. ⋌(poj, tau)