SK Klatovy – FK Holýšov (sobota 17.00 hodin)

Fotbalisté Holýšova v minulém kole přivezli zásluhou úspěšného penaltového exekutora a ´strojvůdce´ Panušky poměrně překvapivě plný počet bodů z Přeštic, což je soupeř, který jim tradičně zrovna nesedí. Těžký soupeř na ně ale čeká i dnes, kdy se ve druhém z úvodních zápasů soutěže hraných na půdě soupeře představí v Klatovech. „Do Klatov jedeme se stejným cílem, jako jsme jeli do Přeštic, tedy uhrát přijatelný výsledek a pokusit se získat nějaký ten bod. Domácí jsou silní, ale to byly i Přeštice, které s námi měly šedesát až sedmdesát procent ze hry, ale neproměnily tutovku, a ve druhé půli jsme zase měli šance my a mohli jsme tam vyhrát klidně čtyři nula," vzpomíná na minulý duel trenér Holýšova Kamil Bárta. Ten nebude mít v Klatovech k dispozici útočníka Hrádka a Lucáka, který jde Mírovi Černohorskému na svatbu. Holýšov získal z Domažlic Kamila Staňka, ten však ještě nebude k dispozici, protože není zaevidován ve FAČR, což může trvat až tři týdny. Dostanou tak šanci hráči z lavičky, aby dokázali, že na ní sedávají neprávem. „Pokusíme se na favorita vyzrát, třeba jako Brno na Plzeň," nevzdává se Bárta.

FC Dynamo HT – Příkosice (sobota 17.00 hodin)
Poprvé před vlastním publikem se dnes představí fotbalisté FC Dynamo Horšovský Týn. Ti získali v minulém utkání ve Stodě bod za remízu v normální hrací době. Právě penalta písknutá sudím po neexistujícím faulu na Minaříka z tohoto utkání se v týdnu stala hitem sociálních sítí. „Podle toho, co jsem viděl, skutečně nebyla. Chtěl bych se proto Stodu omluvit. Možná to bylo tím, že domácí hráli dost tvrdě, což dokládá pět žlutých karet a sudí podle toho posuzoval i tuto situaci," říká předseda klubu Antonín Vlček st. Týnské mužstvo čeká těžký soupeř. „Příkosice jsou určitě kvalitní tým, ale my hrajeme doma a budeme chtít uspět. K dispozici už bude Paluch i Šindelář, který se vrátil z Číny," dodává Vlček. Případný příchod útočníka Havlíčka z Domažlic je podle něj zatím ještě stále v jednání.

Horní Bříza – J. Domažlice B (sobota 17.00 hodin)
Domažlickou ´Benfiku´ čeká v sobotu zápas v Horní Bříze, s týmem z chvostu tabulky loňského ročníku Fincentrum krajského přeboru. „Tomu my se jako nováček soutěže naopak chceme vyhnout, takže bychom chtěli bodovat. Soupeř má zkušené mužstvo, některá jména hráčů znám ještě z dob, kdy jsme přebor hráli my. Pokusíme se jej překvapit rychlostí a bojovností, což jsou přednosti našeho mladého mužstva," říká trenér Ivan Rybár. K dispozici však nebude mít Jiřího Hartla, nejlepšího střelce loňského ročníku I. A třídy a největší sílu domažlické ofenzivy. Naopak by měl být k dispozici Havlíček, který už začal na Jiskře zase trénovat. V minulém utkání se rezerva Jiskry utkala s dalším nováčkem přeboru ze Sušice a bod ztratila v posledních vteřinách tříminutového nastavení, kdy vyrovnal hostující Farták. Penaltový rozstřel pak domácí zvládli. „Před samotným zápasem bych dva body bral, ale ztratit výhru v posledních momentech nastavení mě hodně mrzí. Navíc Sušice s námi v minulosti hrála lépe, teď k poražení byla a tak jsme spíše bod ztratili," vrací se Rybár k minulému zápasu.

Slavoj Koloveč A – Chotíkov (neděle 16.00 hodin)
Zajímavý duel bude opět v neděli k vidění v Kolovči. Už jen pro některá jména hráčů, která jsou letos na soupisce Chotíkova a která v minulosti hájila barvy Slavoje, by zápas neměl postrádat pořádný náboj. A třeba zrovna Puchmertl přispěl v minulém kole gólem k vysoké výhře nad Horní Břízou. Trenér Stanislav Kamarýt by měl mít k dispozici kompletní kádr, otazník visí pouze nad Lukášem Doškem. Ten sice trénuje, ale zlomený malíček jej stále bolí. Velkou neznámou je i forma, v jaké bude den po svatební noci čerstvý ženáč Miroslav Černohorský. V minulém kole hostil Koloveč silné Klatovy a po remíze 2:2 bral druhý bod za výhru v penaltovém rozstřelu. „Byl to vyrovnaný zápas, který mohl hned v prvním poločasu rozhodnout v náš prospěch Vašek Šperl. Jenže ten je jako jeho táta, když nedá první šanci, může to zabalit. Když ji promění, je schopen dát pět gólů za zápas," říká sekretář Slavoje Pavel Kruml. V Kolovči se čeká znovu nejvyšší návštěva kola, vždyť jde o pouťový zápas. „A my o pouti na rozdíl od Domažlic vítězíme," říká s úsměvem ´sekretário´ klubu.