„Soupeře jsem viděl minulý týden v Zápech, kde dostal dva rychlé góly, chvíli byl otřesen, ale potom se vzchopil, ve druhé půli byl lepší a chybělo málo k tomu, aby zápas otočil. Nečeká nás nic lehkého, je to dobrý soupeř, ale není nad naše síly," říká trenér Jiskry Stanislav Purkart a dodává: „My jsme v prvním kole doma s Roudnicí zaváhali, proto bychom chtěli nějaký bodík přivézt z venku a první možnost je v tomto duelu. Uděláme vše proto, aby se nám to povedlo, budeme se připravovat ještě v sobotu dopoledne."

Kádr Jiskry na začátku sezony provázejí zranění. Marodku rozšířil Marek Braun s nakopnutým kotníkem. „Michal Tesař se byl v úterý proběhnout, ale ve středu se mu zranění třísel zase zhoršilo. Už navštívil několik specialistů, ale jeho stav se nelepší, takže nevíme, kdy bude schopen začít s tréninkem," říká kouč o stoperovi. Naopak trénovat už začali Jakub Strejc a Jiří Bárta, ale na zápasové zatížení prý ještě připraveni nejsou. Počítat nelze ani s distancovaným útočníkem Michalem Veselým. A protože zranění sužují i Viktorii Plzeň, nedá se čekat výraznější posílení kádru domažlické farmy.

FK Králův Dvůr působí v České fotbalové lize od sezony 2008/2009, kdy ji koupil od Chebu, a působí v ní dodnes. Osu týmu tvoří Šilhavý, Toporčák a Sabou, v útoku je nebezpečný Fulín. V kádru nechybí Petr Dochtor, jenž v minulosti hostoval v Domažlicích. Cílem ´cábelíků´ dle předsezonního prohlášení kouče Miroslava Kučery je navázat na dobré jaro a prohánět favority, k nimž řadí Chomutov, Roudnici nad Labem, Kolín a B mužstvo Sparty Praha. „My bychom chtěli skončit lépe než sedmí, to už jsme byli dvakrát. Přál bych si, abychom byli do pátého místa," uvádí Kučera.

Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí Zdeněk Koval z Prahy s Jaroslavem Moudrým a Tomášem Ulrichem taktéž z Prahy. Delegátem FAČR bude Josef Vrzal ze Sezimova Ústí.
Králův Dvůr je od Domažlic vzdálený 114 kilometrů, což je jedna z nejkratších vzdáleností, které modrobílí v ČFL absolvují. Autobus vyjíždí od Střelnice ve 13.15 hodin. ⋌(poj)