Oba soupeři mají vyrovnanou bilanci. V tabulce spolu sousedí a získali dvaadvacet bodů. Domažlice nastřílely víc gólů, ale Sparta jich inkasovala jen devět, což je nejméně ze všech mužstev. Navíc pro trenéra Sparťanů Martina Haška nejsou Domažlice neznámé, jednou už se s Jiskrou utkal v poháru.

„Nečeká nás nic jednoduchého, protože Sparta má venku lepší výsledky než doma," je si vědom domažlický kouč Stanislav Purkart. Přesto zná recept, jak soupeře překonat. „Jsou to mladí kluci, ale psychicky labilní, když se jim nedaří. Proto bychom jim neměli dát prostor, aby se v utkání rozehráli."

V domažlickém kádru jsou kromě dlouhodobě zraněných hráčů zatím dva otazníky. „Bárta utrpěl koňara v Písku, netrénoval a Veselý měl v týdnu horečky. Uvidíme, jak budou oba vypadat v pátek. Ostatní ze stávajícího kádru by měli být v sobotu k dispozici," uvedl domácí trenér.

Podle fotbalové rozhodčí Hedviky Mifkové se Domažlice mohou těšit na zápas s jedním z nejlepších týmů třetí ligy. „Ještě jsem sice neměla možnost vidět Kunice, ale Sparta B patří k nejlepším ve třetí lize," říká Mifková, která coby pomezní sudí byla u minulého zápasu s SK Zápy. „Tým je složený z mladých kluků. Jsou běhaví, důrazní, jezdí od začátku do konce zápasu. A co mě překvapilo, ačkoli ne všichni jsou vysocí, jsou výborní v hlavičkových soubojích, většinu jich vyhrávají," dodává svoje poznatky Mifková. Dá - li se na sobotním soupeři Jiskry najít nějakou slabinu, pak by to mohl být gólman.

V posledním utkání Sparty B s SK Zápy zářil Skalák, který soupeře zaměstnával střelami i drzými průniky. Právě po jednom takovém ve 25. minutě, kdy si pohrál s obráncem, posadil centrem míč na hlavu Čermáka a ten skóroval. Zápy doma porazily Jiskru 5:1, ale Sparťané měli zápas jasně ve své režii a málokdy pustili soupeře na svoji polovinu! Druhý gól přidal deset minut před koncem první půle snajpr Jakubov, pro kterého vybojoval balon dobře napadající Pouček.

Také druhý poločas se hrál podle sparťanských not a svěřenci trenéra Martina Haška bez problémů kontrolovali dvougólový náskok. Ten mohl ještě navýšit Gill, první Španěl, který kdy oblékl dres Sparty, ale hráč z širšího kádr A – mužstva trefil jen tyč. V závěru se na hřiště dostal i plzeňský rodák Jan Sýkora, český reprezentant do 19 let.

Otázka pro Jiřího Bártu, největšího Sparťana v kabině Jiskry: Čeká vás zápas se Spartou, byť béčkem. Jak se na něj jako fanoušek Sparty těšíte?

"I když je to béčko, pořád to je Sparta a ta má kvalitu v každém mužstvu. Béčko nějak extra nesleduji, ale je tam spoustu hráčů, kteří jsou už v širším kádru nebo v reprezentacích, takže rychlá práce s balonem a kombinační hra jim bude vlastní. Pro mě coby pro fanouška Sparty je to zápas trošku pikantnější, i když nevím, zda budu moci do utkání vůbec zasáhnout, jelikož mám z utkání v Písku problémy se stehením svalem."

Sestava Sparty B proti SK Zápy: Holý – Gil, Tomášek, Hovorka, Machač – Reiter (Konate), Jánoš, Čermák, Pouček (Sýkora) – Jakubov (Juliš), Skalák.

Program 12. kola ČFL: Domažlice (6.) – Sparta Praha B (5.) SO 14.30, rozhodčí Grimm, Kladno (9.) – Písek (17.) SO 10.15, Vltavín (3.) – Převýšov (10.) SO 10.15, Hlavice (18.) – Karlovy Vary (14.) SO 14.30, Roudnice (2.) – Chomutov (13.) NE 14.30, Králův Dvůr (16.) – Chrudim (7.) NE 14.30, Česká Lípa (11.) – Kunice (1.) NE 14.30, Zápy (12.) – Horní Měcholupy (15.) NE 14.30, Kolín (4.) – Strakonice (8.) NE 14.30.