Sokol Postřekov A – Slavoj Koloveč A 2:3 (1:1)

I tak byl v tropickém vedru k vidění dobrý zápas, v němž byli domácí favoritu víc než zdatným soupeřem. Defenzivu Slavoje větral hlavně gólman Ticháček hrající s třináctkou na zádech nezvykle v útoku Postřekova. Šance Kolovče se tentokrát rodily ztěžka. První tutovku měl Pavlík, jenže balon do odkryté brány neuklidil. Jako první se zaslouženě dočkali domácí. Ve 28. minutě poslal Polák přes Tesaře centr na volného kanonýra Bučka, který pohotovou střelou z hranice malého vápna překonal Fillingera – 1:0. Poté se iniciativy ujal Koloveč, jehož hráči se snažili o vyrovnání. První vlaštovkou byla rána do tyče z kopaček Duchoně, vzápětí Šperl přízemní střelou protáhl Zítku. Minutu před koncem poločasu se hosté dočkali. Kadlec potáhl balon po straně, na jeho centr si naběhl Šperl a bylo vyrovnáno – 1:1.

Poločasovou pauzu zpestřil penaltový souboj několika generací postřekovských fotbalistů s gólmanem Zítkou, na něhož kromě budoucích nadějí tamní kopané vyzráli i Jiří Knopf a Přemysl Mach, kdežto Jan Krutina nikoli.

Do druhé půle poslal Postřekov čerstvé síly, premiéru si odbyl i ´bělský expres´ Václav Landrgott. Přesto otěže zápasu nadále drželi hosté. Ti mohli jít do vedení, když Šperl doběhl balon, o němž se ostatní domnívali, že je ztracený, vrátil jej Kadlecovi, ten jej posunul na Rejthara, ale Zítka včasným výběhem zmenšil úhel a gólu zabránil. Na druhé straně se o trochu vzruchu postaral Tomášek dalekonosnou pumelicí, která však o velký kus minula ´zařízení´. Hosté byli nebezpečnější a po čtvrthodině hry Noska, který v domácí brance nahradil Zítku, překonal nejlepší střelec krajského přeboru Šperl – 1:2.

Poté ještě nebezpečně hlavičkoval Duchoň. Také další šance byla z dílny Slavoje. Kadlec přihrávkou do otevřené obrany našel Šperla, jenže ten v dobré pozici minul, stejně jako o něco později Pavlík. Mírumilovná ofenziva domácích ožila až po odehrané půlhodině příchodem Ticháčka, který vzápětí po návratu na hrací plochu připravil šanci pro Adamku. Když už to vypadalo, že domácí špílmachr zbytečnými kličkami dobrou příležitost promarní, vyslal na bránu střelu, při níž musel Fillinger vytáhnout reflexivní zákrok. Převaha hostů kulminovala v 78. minutě, kdy na 1:3 zvyšoval Duchoň za asistence Rejthara. Po nešetrném zákroku domácího Steinbergera pak musel ze hry Gabriel, který Slavoji chyběl při závěrečném náporu soupeře.

Při ostřelování branky byl nejprve blízko gólu Landrgott, ale kolovečský brankář se vytasil s dobrým zákrokem. Snaha Postřekova rostla a v samém závěru byla korunována gólem, když po rohovém kopu Kreuz snížil na konečných 2:3.

Sokol Postřekov: D. Zítka – Závodný, Kočiš, I. Zítka, Královec, Královec, Vávřík, Adamka, Polák, Buček, Ticháček. Střídali: Nosek, Steinberger, Tomášek, Kreuz, Němec, Kuželka, Landrgott, Ledvina, Němec, Paidar.
Slavoj Koloveč A: Fillinger – Gabriel, Bukovský, Tesař, Šlajs, Lucák, Rejthar, Kadlec, Šimr, Šperl, Pavlík. Střídal: Duchoň.