Do středečního utkání 2. kola Poháru České pošty šla strakonická farma Dynama se čtyřmi hráči z kádru prvoligového týmu. Proti Hradci si ale ve 3. kole zahrají druholigoví Bohemians Praha.

První šanci sice měli hned v úvodu zápasu Jihočeši, to když brankář Štěpanovský ve snaze zkrotit centrovaný míč promáchl, po následném závaru si Holubova střela ale houštinou těl bránících hráčů cestu do sítě nenašla, poté ale více ze hry měli hosté.

Svou převahu také vyjádřili v závěru první půlhodiny vedoucím gólem, i když ten z jejich převahy nevyplynul. Hostující Duchnič si totiž ve 26. minutě všiml, že domácí gólman Křížek je daleko z brány a zkusil ho z dobrých čtyřiceti metrů přelobovat – a jak se ukázalo, byla to dobrá volba, neboť strážce domácí svatyně sice couval usilovně, nicméně na plachtící balon nedosáhl…

Druhou půli domácí mladíci začali aktivně a už 48.minutě musel hostující Nesvadba zastavit únik Linharta dva metry před vápnem jen za cenu žluté karty, z trestného kopu ale Rakovan trefil jen zeď. Ani hosté ale nelenili a v 52. minutě musel v bráně za Křížka zaskočit hlavičkující Petráň.

Tlak Strakonic ale pokračoval a dvacet minut přišlo i zasloužené vyrovnání. Linhartův gól pro ofsajd ještě neplatil, vzápětí ale zakončil závar před brankou hostí nekompromisní střelou Novotný a proti ní už žádné námitky nebyly – 1:1.

Do konce zápasu už se stav nezměnil, a to i proto, že v 75. minutě míč po dobře zahraném trestném kopu Machovce se blýskl parádním zákrokem brankář Štěpanovský a šest minut před koncem střídající Cihlář trefil z vyložené šance jen padajícího gólmana hostů.

A tak musely o postupujícím rozhodnout až pokutové kopy. Zatímco z domácích dal penaltu jen Machovec (Rakovan trefil tyč a Čadka vychytal Štěpanovský), hosté byli bezchybní a Krystan, Demeter, Škoda a Penc zařídili postup střížkovské Bohemce.

Fakta

Pohár České pošty – 2. kolo: Strakonice – Bohemians Praha 1:1 (0:1), na penalty 1:4. Branky: 71. Novotný – 26. Duchnič. Rozhodčí: Lerch – Zeman, Kotalík. ŽK: 1:2 (Linhart – Grussmann, Nesvadba). Diváků: 213.

Strakonice: Křížek – A. Dvořák, Holub, Novotný, Machovec – Benát, Rakovan, Petráň (60. Čadek) – Sajtl (70. Cihlář), Linhart, Němec (46. Radouch).

Bohemians: Štěpanovský – Špidlen, Nesvadba, Penc, Křižan – Krystan (82. Šenkeřík), Demeter – Grussmann, Kuzmanovič (71. Očovan), Janda – Duchnič (63. Škoda).