V úvodu utkání a v jeho druhé polovině dokonce favorita zle potrápili. Chodové začali aktivně, soupeře okamžitě atakovali a zakládali protiútoky. Už v páté minutě se dostal za domácí obranu Petráček, obstřelil brankáře, ale míč vykopl z prázdné teplické branky obránce Rosa.

Nedáš dostaneš se opět naplnilo v plné kráse. Chvíli nato na druhé straně totiž Krátký nastřelil tyč a odražený míč poslal Vachoušek za záda brankáře Houdka. Aktivita hostů byla rázem otupena a brzo inkasovali podruhé, když se jejich obranou proháčkoval Vachoušek a zavěsil.

Teplický tlak vydržel ještě pár minut po přestávce. Ránu aktivního Vachouška však Houdek vyškrábl nad břevno, kam mířila i nebezpečná střela Vůcha. Ale to bylo ze strany domácích všechno.

Iniciativa se začala stěhovat na domažlické kopačky. Jenže střídající Bláha zblízka přestřelil teplickou svatyni, hlavičku Došlého vytáhl Slavík jen s velkou námahou a Libotovský minul branku pouze o centimetry. Až dvě minuty před koncem se k míči dostal Došlý a napálil ho pod břevno.

Těsná prohra je i tak pro domažlické borce více než přijatelná. „Musím kluky pochválit, protože začátek utkání a posledních třicet minut odehráli výborně. Byli aktivní, důrazní v osobních soubojích a nebáli se zaútočit," říkal Stanislav Purkart. „Jen v první půli jsme po inkasovaném gólu hráli až příliš ustrašeně. Rozhodně jsme však celkově v Teplicích nezklamali," zdůraznil domažlický trenér.

Domácí lodivod Zdeněk Ščasný také připustil, že jeho mužstvo mohlo nakonec i prohrát. „Po celkem dobré první půli, kdy nám nechybělo nasazení, jsem byl se druhou částí hry hodně zklamán," říkal Ščasný. „Hráli jsme chaoticky, nechodili do soubojů, soupeř nás přehrával, vytvářel si šance. Mohl nejen vyrovnat, ale možná i vyhrát. Za druhou půli se musíme divákům omluvit," vzkázal fanouškům teplický kouč. Domažličtí hráči tak zakončili velice náročný podzim.

V České fotbalové lize uhráli pátou příčku a v poháru postupně vyřadili divizní Tachov, prvoligové České Budějovice a druholigové Pardubice. Což je velký úspěch už vzhledem k faktu, že Chody celý podzim provázela dlouhodobá zranění hráčů základní sestavy.

Podrobný report a ohlasy hlavních aktérů zápasu v sobotním tištěném vydání Domažlického deníku!