Loňský pohárový duel s pražskou Spartou na domažlickou Střelnici přilákal nádherných čtyři tisíce dvě stě diváků. Kolik jich přijde na legendárního ´rebela´ Tomáše Řepku, který má dnes na Chodsko dorazit s prvoligovým Dynamem České Budějovice kvůli utkání 2. kola Poháru České pošty? „Jedná se o historicky první mistrovské utkání Jiskry s tradičním klubem z Českých Budějovic, proto věřím, že si diváci nenechají ujít příležitost vidět nejen Řepku, ale i Lengyela, Otepku, Daňka a další," věří prezident fotbalových Domažlic Jaroslav Ticháček v dobrou atmosféru.

Soupeř Jiskry prohrál o víkendu v Brně, klesl na poslední příčku tabulky, na což vedení klubu reagovalo odvoláním trenéra Františka Cipra. Jméno jeho nástupce ještě klub nesdělil, nicméně podle kuloárních informací je jedním z kandidátů exprachatický Miroslav Soukup, jenž nedávno skončil ve Slovácku. Ten si renomé získal na MS do 20 let v Kanadě, kde v roli hlavního kouče dovedl české fotbalisty k senzačnímu stříbru. Mezi oslovenými byl údajně i nynější asistent Pavla Vrby v Plzni Karel Krejčí či Stanislav Levý, ten se však v pondělí upsal Slasku Wroclaw.

V dnešním pohárovém utkání proto Jihočechy povede dosavadní Ciprův asistent Jiří Lerch. „Chtěli bychom se dobrým výkonem i výsledkem v poháru odrazit k lepším výsledkům v lize," říká. A Roman Rogoz ze sportovního oddělení Dynama jeho slova potvrzuje: „Pro nás je důležitý každý zápas, proto i pohárovému duelu přikládáme velkou důležitost." Do Domažlic podle něj dorazí i Tomáš Řepka. „Máme užší kádr, takže i on určitě přijede. Otázkou je, zda bude hrát, protože u nás není nikdo stoprocentně hájený a v týmu, který ze šesti zápasů získal jen tři body, nejsou vyloučeny změny. To vše se ale rozhodne na tréninku před zápasem," dodává Rogoz. Prvoligovému týmu nejsou třetiligové Domažlice neznámé. „Známe hráče i prostředí, které nás tam čeká. Víme, že to bývá v Domažlicích hodně bouřlivé. Jiskra je doma silná, nic nepodceňujeme a pečlivě se na ni chystáme."

Domácí se nenacházejí v optimálním rozpoložení. O víkendu utrpěli debakl na půdě nováčka ČFL v Zápech, navíc kádr od letní pauzy sužují neustálá zranění. „Počítat nemohu nadále s Tesařem, Bauer teprve začal trénovat a marodku rozšířil nyní Mandous. Další kluci mají drobné šrámy, ale ti budou na dnešní pohárový zápas v pořádku. Z Viktorie bychom měli mít k dispozici Dvořáka s Růžičkou," říká kouč Jiskry Stanislav Purkart. Jenže nic není nemožné, outsider se vždy vyhecuje na favorita snáz. „Šanci máme. Navíc Budějovicím se také zrovna moc nedaří, takže můžeme uspět. Příklad Příbrami je pro nás motivací. Na zápas se moc těším, s prvoligovým týmem to bývá hlavně o fotbalovosti, není to tolik o tvrdých soubojích, jako ve třetí lize. Bude to svátek a věřím, že si ho s námi přijde vychutnat hodně fanoušků," míní útočník Jiskry Michal Veselý. Právě on by měl být jedním z těch, kteří nastoupí proti drsňákovi Řepkovi. „Zažil už jsem toho ve fotbale hodně, ale jen díky Domažlicím jsem se za rok mého působení v Jiskře utkal se Spartou i Plzní, což se někomu nepodaří za celý život. Na souboje s hráči, jako je Řepka, se těším. Slavím dnes narozeniny, takže to beru i jako pěkný dárek," dodává s úsměvem čerstvý šestadvacátník.

Prestižní zápas s prvoligovým mužstvem je na malý klub z desetitisícového města nápor, přesto by mělo vše proběhnout bez vážnějších problémů. Pro motorizované diváky budou k dispozici parkoviště u letního kina, před budovou bývalého Svazarmu nebo v bývalých kasárnách. Už od 15.00 hodin budou na stadionu otevřeny tři pokladny, jedna ve směru od bazénu, další dvě od letního kina. Provozovatel restaurace v areálu chystá čtyři prodejní místa, takže i po stránce občerstvení by vše mělo být ku spokojenosti diváků.

Domácí tým určitě vyburcuje k dobrému výsledku tato nahrávka kapely MobyDick nazvaná Jiskra na to má!