Třetiligovou Jiskru čeká v sobotu od 17.30 hodin úvodní vystoupení v Poháru České pošty. Na loňského osmifinalistu se chystá divizní Doubravka, která v předkole poháru uspěla na půdě divizního nováčka v Sušici.

Divizní tým proti třetiligovému, to by měl být teoreticky souboj trpaslíka s obrem. Jenže to by Senco nesměl vést bývalý asistent Jiskry. A navíc Plzeňané v minulosti dokázali Chody v přípravě porazit. „Domažlice jsou těžký soupeř, ale nebojíme se jich. Většinu hráčů znám, vím o jejich silných i slabších stránkách, což je výhoda. Výhry v přípravě bych ale nepřeceňoval. Každý dobrý výsledek s kvalitním týmem je fajn, ale hlavní je pak mistrovská soutěž," míní kouč Senca Roman Vyleta.

Plzeňané uhráli v předkole poháru v městě na Otavě remízu 1:1 a postup si zajistili až v penaltovém rozstřelu. „Žádné výrazné posily nemáme, jen nás doplní kluci vycházející z U19. Stěžejní je udržet stávající kádr včetně Rotha a Javorského," přibližuje momentální situaci v táboře Senca Vyleta a pokračuje: „Kádr pro mistrovskou sezonu bude jiný, protože ne vše ohledně angažmá hráčů je v tuto chvíli dořešeno. V Sušici jsme hráli bez tří či čtyř hráčů. Roth je na dovolené doma v Maďarsku. Bude zázrak, když se do soboty povede dořešit se Sokolovem alespoň Javorského."

Domažličané zatím v přípravě prohráli s druholigovým Sokolovem 0:2 a remizovali s bavorským Chamem 1:1. V obou utkáních se vystřídali všichni hráči, kteří usilovali o místo v kádru. „Letní přestávka je bohužel příliš krátká na vyřešení všech záležitostí ohledně registrací. Proto jsme ve středu poslali oba cizince Butnaru a Chirinchiuse působící v Horažďovicích domů. Zůstává ještě slovinský stoper Irnbeck," uvádí kouč Jiskry Stanislav Purkart. Ten bude mít pro sobotní duel k dispozici kompletní squadru, vyjma Matase a Mandouse mířících do Švýcarska. Zdravotní problémy měl František Dvořák, ale ten už včera trénoval. „S Doubravkou jsme sice dvakrát prohráli, ale to bylo v přípravě vždy po soustředění. Tohle bude úplně jiný zápas," slibuje kouč.

Vítěz sobotního duelu bude ve 2. kole poháru hostit 21. srpna prvoligového nováčka Bohemians Praha 1905. Postupujícího z tohoto utkání čeká 25. září soupeř vzešlý z duelů Karviné s Vřesinou a Štítné nad Vltavou s Brumovem, v osmifinále pak 5. října podle všeho Viktoria Plzeň.