VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domažlice patří na fotbalovou mapu Čech

Domažlice – V Anglii jim říkají giant – killers. Malé kluby, které se v pohárové soutěži vzpouzí mocným. V Česku se mohou tímto anglickým termínem směle honosit fotbalisté třetiligových Domažlic. V Poháru České pošty se letos jako jediní účastníci České fotbalové ligy prodrali až mezi nejlepších šestnáct klubů v zemi. „Je to obrovský úspěch, hráči překročili vlastní stín. Dosáhli úspěchu, o němž se nám, starším generacím hráčů, jen snilo," ohlíží se viceprezident domažlického klubu Ivan Rybár za účinkováním v poháru.

5.12.2012
SDÍLEJ:

Jiskra na Stínadlech. Odveta osmifinále Poháru České pošty FK Teplice - Jiskra Domažlice 2:1. Foto: Deník/ Václav Tauer

V srpnovém prvním kole ´modrobílí´ přešli přes divizní Tachov, který na jeho půdě porazili 3:1. Všechny tři góly Jiskry vstřelil Jaroslav Malý. Ve druhém kole na začátku září senzačně vyřadili účastníka první ligy, SK Dynamo České Budějovice. Nečekanému pohřbu favorita předcházel gól Jaroslava Malého, jenže Sandro vyrovnal na 1:1. V penaltovém rozstřelu však domácí Mužík, Dvořák, Bauer, Došlý a Braun před zraky 1420 diváků nezaváhali a na Střelnici po výhře na penalty 5:4 vypukly druhé Chodské slavnosti. Na začátku října přicestovaly do Domažlic k utkání 3. kola poháru druholigové Pardubice. Domácí poslal do vedení střelou do šibenice Martin Mandous a podruhé 520 fanoušků zajásalo, když Petr Mužík proměnil penaltu. Ve 4. kole Poháru České pošty změřili ještě stále amatérští fotbalisté síly s profesionály z prvoligového FK Teplice. Fotbalový Goliáš v úvodu dvoukolového osmifinále zvítězil na Střelnici 2:0, když se dvěma trefami prezentoval Mahmutovič. Odveta na Stínadlech měla být snadnou záležitostí Severočechů. Zvláště, když se během prvního poločasu dvakrát prosadil Vachoušek. Jenomže outsider vzdoroval. Hosté začali ve druhé půli na favorita dotírat, a když Petr Došlý snížil na 2:1, připomínali domácí zatlačení před vlastní branku boxera v okamžiku mezi úderem k.o. a pádem na zem. „I když poraženi, rozloučili jsme se s pohárovou soutěží s čistým štítem. To, že jsme s ligovými mužstvy nepropadli rozdílem dvou tříd ukazuje, že se v Domažlicích dělá fotbal na úrovni. Na druhou stranu to však dokládá i to, jakou kvalitu má naše první liga," míní Rybár.

Hráči na veleúspěšném tažení Jiskry pohárem nezbohatli, ale tratní nebyli. Na výhru s Budějovicemi a Pardubicemi byly vypsány prémie. Ale ty byly tvrdě vydřené. „Porce sedmnácti mistrovských zápasů v České fotbalové lize během podzimu je sama o sobě hodně náročná, k tomu vložené pohárové zápasy, cestování. Únava byla strašná, všichni jsme toho měli dost. Chodíte do práce, večer na trénink. Člověk ráno vyjde z domova v půl osmé a vrací se po deváté večer. Na nic jiného není čas, jste rád, když sebou praštíte do postele," říká brankář Dan Houdek. Největší odměnou hráčům tak byl zážitek z utkání na Stínadlech. „Tam ze mě veškerá únava spadla. Byl to neskutečný pocit, jemuž se blíží snad jen zisk titulu v dorostenecké lize," dodává jeden z těch, o které se v průběhu sezony díky dobrým výsledkům začaly zajímat kluby z vyšší soutěže.

Závratný ekonomický přínos neměl z pohárového tažení ani klub. Prémie si v poháru rozdělí až finalisté. Jediným výděkem byl jen zisk ze vstupného na domácí utkání. Na druhou stranu cesta na sever Čech a strava hráčů něco stály, takže o výdělku hovořit nelze. Avšak dobré jméno, které tým okolo kapitána Petra Mužíka Domažlicím udělal, penězi docenit nelze. Malý klub z Chodska konečně pronikl na fotbalovou mapu Čech. O utkání v Teplicích informovala tištěná média a sportovní weby, ale i četné rozhlasové a televizní stanice. Pohárový úspěch podpořený pátým místem v tabulce třetí ligy neznamená ani to, že by sponzoři sami začali klepat na dveře. Ale úspěch by mohl při jejich hledání a jednání s nimi pomoci…

Autor: Václav Tauer

5.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 160 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 160 kč, mzda max. 200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o závodní stravování, nový provoz., Nabízíme: stravenky, 5 týdnů dovolené, finanční růst, Telefonický kontakt pracovní dny od 8:00 - 16:00 hod.. Pracoviště: Konstruktpol s.r.o., Polní, č.p. 114, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Pavla Jiránková Rynešová, +420 379 422 388.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 25 020 Kč

Řídící pracovníci v oblasti předškolní výchovy (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) ředitel/ředitelka Mateřské školy Všeruby. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25020 kč, mzda max. 29400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MŠ Všeruby je příspěvkovou organizací Městyse Všeruby, sídlí na adrese Všeruby 156, 345 07 Všeruby u Kdyně. Bližší informace o Mateřské škole lze získat na tel.: 379/77 92 33., Požadavky na kandidáty, vyplývající z § 3 a 5 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů:, -způsobilost k právním úkonům, -odborná kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost, -bezúhonnost, -zdravotní způsobilost, -znalost českého jazyka, -3 roky pedagogické praxe , -organizační a řídící schopnosti, Platové podmínky: platová třída 10 + osobní příplatek + příplatek za vedení 15 - 40%, Náležitosti přihlášky:, 1.Přihláška (název konkurzního řízení, jméno, příjmení, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, popř. korespondenční adresa, kontakty, datum a vlastnoruční podpis), 2.Výpis z evidence Rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců), 3.Lustrační osvědčení podle § 4 odst. 1 a čestné prohlášení podle § 4 odst. 3 zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky (nedokládají uchazeči narození po 1. prosinci 1971), 4.Lékařské potvrzení o způsobilosti k výkonu funkce (ne starší 3 měsíců), 5.Doklad o průběhu zaměstnání a délce praxe, potvrzený posledním zaměstnavatelem, 6.Doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání (diplom včetně vysvědčení o státní závěrečné zkoušce, doklady o dalším vzdělávání/maturitní vysvědčení), 7.Písemný souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely tohoto konkursního řízení ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, 8.Strukturovaný životopis, 9.Vize dalšího rozvoje vedoucího ke zvýšení konkurenceschopnosti MŠ Všeruby (rozsah maximálně 4 strany, očekává se zaměření na marketing školy, její další rozvoj, formy spolupráce se ZŠ Všeruby, komunikaci se zřizovatelem a školskou radou), Předpokládaný nástup do funkce je 7. 8. 2018., Přihlášky budou přijímány poštou nebo osobně, v zalepených obálkách se všemi požadovanými náležitostmi a s viditelným označením "Konkurz MŠ Všeruby - NEOTVÍRAT" na adrese zřizovatele Všeruby 77, 345 07 Všeruby u Kdyně, a to do 20. června 2018 do 11:00 hod.. Pracoviště: Městys všeruby, 345 07 Všeruby u Kdyně. Informace: Václav Bernard, +420 777 626 765.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 19 000 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků Operátor skladu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: praxe ve skladu, platný průkaz na VZV je výhodou., Nabízíme: práci v čistém prostředí, uvnitř haly v teple, stravenky zdarma, Uchazeči o tuto pozici mají možnost vyplnit na vrátnici společnosti "Dotazník uchazeče o zaměstnání" nebo zaslat žádost se stručným životopisem na e-mailovou adresu nabor@pehtoo.com.. Pracoviště: Pehtoo a. s. - provozovna horšovský týn, Masarykova, č.p. 194, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Šárka Vojtěchová, +420 379 417 120.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 110 Kč

Pomocní kuchaři pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o závodní stravování, nový provoz., Nabízíme: stravenky, 5 týdnů dovolené, finanční růst, Praxe výhodou., Telefonický kontakt pracovní dny od 8:00 - 16:00 hod.. Pracoviště: Konstruktpol s.r.o., Polní, č.p. 114, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Pavla Jiránková Rynešová, +420 379 422 388.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pět holčiček a pět chlapců přivítal starosta obce Kout na Šumavě Václav Duffek

V Koutě na Šumavě přivítali nové občánky

Ilustrační foto.

Muž ze Staňkova naletěl podvodníkovi na internetu

Karel Hvížďala promluvil ve Kdyni o exilu i politice

Kdyně – Ve středu se sálek Městské knihovny ve Kdyni zaplnil soustředěnými posluchači na besedě a autorském čtení spisovatele, novináře a politického komentátora Karla Hvížďaly.

Muž do restaurace nedošel

Domažlice – V úterý krátce po 20. hodině volala na linku Městské policie Domažlice 156 žena z Rohovy ulice, že za plotem své zahrady směrem k lesoparku viděla jít muže, který se pohyboval nekoordinovaně a působil značně zmateně.

Domažlickem projede Rallye Wiesbaden

Domažlicko – Tento pátek, 25. května dopoledne budou Domažlickem projíždět účastníci soutěže pravidelnosti historických automobilů Rallye Wiesbaden, která svým názvem navazuje na proslulou soutěž, na jejímž pořádání se v letech 1969 až 1972 podílel PAMK Klatovy.

Ondřej Havelka zazpívá v Klenčí

Klenčí pod Čerchovem – Téměř přesně po roce se na Chodsko vrací Ondřej Havelka se svým synkopickým orchestrem Melody Makers.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT