V srpnovém prvním kole ´modrobílí´ přešli přes divizní Tachov, který na jeho půdě porazili 3:1. Všechny tři góly Jiskry vstřelil Jaroslav Malý. Ve druhém kole na začátku září senzačně vyřadili účastníka první ligy, SK Dynamo České Budějovice. Nečekanému pohřbu favorita předcházel gól Jaroslava Malého, jenže Sandro vyrovnal na 1:1. V penaltovém rozstřelu však domácí Mužík, Dvořák, Bauer, Došlý a Braun před zraky 1420 diváků nezaváhali a na Střelnici po výhře na penalty 5:4 vypukly druhé Chodské slavnosti. Na začátku října přicestovaly do Domažlic k utkání 3. kola poháru druholigové Pardubice. Domácí poslal do vedení střelou do šibenice Martin Mandous a podruhé 520 fanoušků zajásalo, když Petr Mužík proměnil penaltu. Ve 4. kole Poháru České pošty změřili ještě stále amatérští fotbalisté síly s profesionály z prvoligového FK Teplice. Fotbalový Goliáš v úvodu dvoukolového osmifinále zvítězil na Střelnici 2:0, když se dvěma trefami prezentoval Mahmutovič. Odveta na Stínadlech měla být snadnou záležitostí Severočechů. Zvláště, když se během prvního poločasu dvakrát prosadil Vachoušek. Jenomže outsider vzdoroval. Hosté začali ve druhé půli na favorita dotírat, a když Petr Došlý snížil na 2:1, připomínali domácí zatlačení před vlastní branku boxera v okamžiku mezi úderem k.o. a pádem na zem. „I když poraženi, rozloučili jsme se s pohárovou soutěží s čistým štítem. To, že jsme s ligovými mužstvy nepropadli rozdílem dvou tříd ukazuje, že se v Domažlicích dělá fotbal na úrovni. Na druhou stranu to však dokládá i to, jakou kvalitu má naše první liga," míní Rybár.

Hráči na veleúspěšném tažení Jiskry pohárem nezbohatli, ale tratní nebyli. Na výhru s Budějovicemi a Pardubicemi byly vypsány prémie. Ale ty byly tvrdě vydřené. „Porce sedmnácti mistrovských zápasů v České fotbalové lize během podzimu je sama o sobě hodně náročná, k tomu vložené pohárové zápasy, cestování. Únava byla strašná, všichni jsme toho měli dost. Chodíte do práce, večer na trénink. Člověk ráno vyjde z domova v půl osmé a vrací se po deváté večer. Na nic jiného není čas, jste rád, když sebou praštíte do postele," říká brankář Dan Houdek. Největší odměnou hráčům tak byl zážitek z utkání na Stínadlech. „Tam ze mě veškerá únava spadla. Byl to neskutečný pocit, jemuž se blíží snad jen zisk titulu v dorostenecké lize," dodává jeden z těch, o které se v průběhu sezony díky dobrým výsledkům začaly zajímat kluby z vyšší soutěže.

Závratný ekonomický přínos neměl z pohárového tažení ani klub. Prémie si v poháru rozdělí až finalisté. Jediným výděkem byl jen zisk ze vstupného na domácí utkání. Na druhou stranu cesta na sever Čech a strava hráčů něco stály, takže o výdělku hovořit nelze. Avšak dobré jméno, které tým okolo kapitána Petra Mužíka Domažlicím udělal, penězi docenit nelze. Malý klub z Chodska konečně pronikl na fotbalovou mapu Čech. O utkání v Teplicích informovala tištěná média a sportovní weby, ale i četné rozhlasové a televizní stanice. Pohárový úspěch podpořený pátým místem v tabulce třetí ligy neznamená ani to, že by sponzoři sami začali klepat na dveře. Ale úspěch by mohl při jejich hledání a jednání s nimi pomoci…