Jiskra Domažlice – SK Dynamo Č. Budějovice 1:1 (1:0), PK 5:4
Po úvodním uťukávání rozehrál v 5. minutě rohový kop Rýdel, míč se od Malého zad odrazil k Novákovi, jehož střelu z 8 metrů domácí brankář Houdek výtečně vyrazil na roh. O minutu později poslal na druhé straně Mužík dopředu Leitla, jehož centr zprava srazili hosté na roh, který rozehrál zprava Mužík, ale nepřehlednou situaci před Daňkem nakonec českobudějovičtí vyřešili odkopem. V 8. minutě napřáhl z 18 metrů Klesa, ale jeho nebezpečnou střelu Houdek výborně vytlačil na roh. Na druhé straně stačil těsně před nabíhajícím Klesou odvrátit míč na roh Bárta. V 10. minutě se opět vytáhl Houdek, když vytlačil na roh míč směřující k pravé tyči po tr. kopu Sandra. O dvě minuty později hlavou těsně nedosáhl na Došlého centr na malém vápně Veselý. Ve 24. minutě odvrátil Hanzlíkův centr Růžička a vzápětí se po nevydařeném odkopu Matase dostal ke střele z 12 metrů hostující Markovič, ale nechal pouze vyniknout brankáře Houdka, který míč reflexivně vyrazil nohou na roh. Ve 27. minutě poslal centr Sandra zleva hlavou daleko vedle vzdálenější Houdkovy tyče, z malého vápna Klesa a vzápětí skončil závar před domažlickou brankou po Rýdelově tr. kopu odpískaným útočným faulem. Domácí o sobě dali vědět po půlhodině hry, ale Braun usměrnil Mužíkův tr. kop hlavou z 10 metrů vedle pravé Daňkovy tyče. O minutu později si po akci Bárty nepřesně zpracoval jeho centr zleva Malý a bylo po šanci na střelu. Ve 33. minutě po Rýdelově tr. kopu vznikl před domácí brankou závar, ve kterém se dostal ke střele z 9 metrů Markovič, ale trefil jednoho ze soupeřových zadáků a odražený míč zachytil Houdek. S blížícím se koncem poločasu domácí vyrovnali hru v poli a hnáni diváky se snažili o ztečení soupeřovy branky. Nejprve ještě domácí gólman zachytil míč těsně před nabíhajícím Markovičem, ale ve 42. minutě sklepl centr směřující do Daňkova pokutového území Leitl přesně Malému, který se uvolnil a krásnou střelou zpoza šestnáctky pod levou šibenici nedal Daňkovi šanci – 1:0. Dvě minuty před obrátkou poslal dopředu domažlický Leitl nabíhajícího Došlého, ale jeho střelu z úhlu stačili hosté srazit na roh.

V úvodu druhé půle nejprve zastavil akci hostů ofsajd a na druhé straně si Daněk poradil s centrem Veselého. Hosté byli opět aktivnější a častěji se tlačili před domažlickou branku. Ve 48. minutě stačil centr Sandra, mířící na rozběhnutého Javorka výborně v poslední chvíli odvrátit hlavou Bárta, míč se však dostal k nehlídanému Markovičovi, jehož střela ze 17 metrů minula levou Houdkovu šibenici. O pět minut později po Sandrově rohovém kopu Riegel hlavou ze 12 metrů mířil nad Houdkovu branku. V 54. minutě si na dlouhý křížný centr zprava naběhl Sandro, kterého neuhlídal Pyrka a hlavou zleva přes vybíhajícího Houdka srovnal na 1:1. O tři minuty později skončila technická střela Otepky vedle levé Houdkovy šibenice a na druhé straně se tr. kop Mužíka odrazil k Bártovi, jehož volej ze 22 metrů jen těsně minul Daňkovu levou tyč. Po hodině hry musel zasahovat před nabíhajícím Javorkem Houdek a na druhé straně hosté zblokovali Malého střelu z 18 metrů. Domažličtí měli šanci na vedení v 65. minutě, kdy tekl po pravé straně Braun, centrem našel volného Došlého, který se ocitl tváří v tvář Daňkovi, ale z 10 metrů trefil jen tělo padajícího gólmana. Čtvrthodinu před koncem našel českobudějovický Otepka volného Nováka, ale jeho bombu z šestnáctky vyrazil Houdek k Javorkovi, který hlavou z 10 metrů přestřelil jeho branku. V 78. minutě zneškodnil Daněk míč směřující k levé tyči po Mužíkově tr. kopu a na druhé straně se musel Houdek pořádně natáhnout, aby stačil posunout centrovaný míč, na který si u levé tyče nabíhal Klesa. Deset minut před koncem se dostal ke střele ze 14 metrů domácí Dvořák, ale Daněk výborně míč vyrazil a následná střela Došlého z 22 metrů skončila na těle soupeřova zadáka. V 83. minutě stačil pronikajícího Markoviče odkopem zastavit Růžička a míč zachytil Houdek, aby o tři minuty později vyřešili na druhé straně po Mužíkově tr. kopu závar před Daňkem hosté odkopem. Hrálo se nahoru dolů a stejně jako v první půli i s blížícím se koncem druhého poločasu domácí hru v poli vyrovnali. V 86. minutě vyboxoval Mužíkův rohový kop do pole Daněk a na druhé straně zasahoval těsně před nabíhajícím Řezníčkem Houdek. Ten musel na zem i o chvilku později, aby zneškodnil rodící se šanci Klesovi, vzápětí těsně nedosáhl na Hanzlíkův centr nabíhající útočník hostů a stejně se vedlo na druhé straně Bezděkovi při centru Došlého. Vše se mohlo rozhodnout v nastaveném čase, ale domácí zachránila od pohromy po Javorkově střele z 20 metrů levá tyč Houdkovy branky.

O výsledku zápasu tak musely rozhodnout pokutové kopy. Když za hosty proměnili Otepka a Řezníček, za domácí Mužík a Dvořák, přišla třetí série, ve které Houdek vystihl Markovičovu střelu k levé tyči a zneškodnil ji. Za hosty pak své pokusy proměnili Rýdl a Riegel, za domácí Došlý a Braun a na Střelnici vypukla obrovská radost z postupu do třetího kola Poháru České pošty, kde Jiskru čeká celek FK Pardubice.

Jiskra Domažlice: Houdek – Pyrka, Růžička, Matas, Bárta – Leitl (69. Bezděk), Malý (85. Bauer), Braun, Mužík, Došlý – Veselý (57. Dvořák). Trenér: Stanislav Purkart.

SK Dynamo České Budějovice: Daněk – Novák, Riegel, Lengyel, Hanzlík – Klesa, Rýdel, Javorek, Sandro (82. Řezníček) – Markovič, Němec (46. Otepka). Trenér: Jiří Lerch.

Před 1420 diváky řídil rozhodčí Lerch. ŽK: 3:1. Autor: Vojtěch Kotlan