Týnští po prohře končí v poháru

Horšovský Týn /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté 1. FC Horšovský Týn nastoupili k utkání 2. kola krajského poháru proti Slavoji Stod bez útočníků Jakuba Šota a Jakuba Hrušky. Ač oslabeni, byli na ´umělce´ v Masarykově ulici první poločas lepším týmem. Hosté ještě bez stopera Romana Dlouhého, který má nahradit Petra Vlčka vracejícího se do Kolovče, zabrali až ve druhé půli. Na jejím konci rozhodli o tom, že dále postupuje jedenáctý tým tabulky krajského přeboru.

27.2.2012 1

STOD VYŘADIL 1. FC H. TÝN. Fotbalisté Slavoje Stod sice svým výkonem nenadchli, ale v závěru zápasu s 1. FC H. Týn rozhodli o svém postupu v krajském poháru. Na snímku se týnský Ouřada snaží odstavit Fořta. Foto: Deník/ Václav Tauer

1. FC H. Týn – Slavoj Stod 0:2 (0:0)
Jako první ohrozili soupeřovu branku hosté, Kyklhornova hlavička po kombinaci Lukáška s Fořtem ale skončila v Toušově náručí. V 10. minutě hosté zbrzdili útok ´efcé´ faulem za polovinou, nařízený kop rozehrál do vápna Paluch, ale obrana Slavoje před naskakujícím Barnášem stačila odvrátit na roh. Po jeho rozehrání se do zakončení dostal jeden z nejlepších hráčů domácích Šindelář, ale hlavičkoval nad branku. Vzápětí mohli Týnští litovat, že Šperl nepochopil Paluchův záměr, protože jeho pas skýtal možnost zakončení.

Ve 36. minutě exdomažlický Paluch získal po souboji s Dolejším u postranní čáry míč, zbavil se i Křehlíka a přihrál do pokutového území Barnášovi. Ten se obtočil okolo Snášela a zakončil, se slabou střelou však neměl Janča problém. Hosté působili v obraně nejistě, po další chybě se dostal k míči Barnáš, postupoval na Janču, jenže brankář Slavoje jej vytěsnil mimo dobrou pozici a vracející se Dolejší jej obral o balon. Souboj třináctek ve vápně pokračoval, Barnáš si ale pomohl faulem a obdržel žlutou kartu. V závěru poločasu Bauer z nařízeného kopu po faulu na Palucha trefíl zeď a dorážka skončila o metr vedle.

Favorizovaní hosté se o přestávce ani nezdržovali odchodem do kabin a výkon nehodný účastníka nejvyšší krajské soutěže si vyříkali přímo u lavičky. Druhá půle začala dvěma akcemi domácích, z nichž ale Janča nahnáno neměl. Poté se Stodští probrali a začali získávat navrch. Po jedenácti minutách chyboval při odkopu od branky Touš, míč se sice dostal jen k Šindelářovi, překvapený obránce jej ale tečoval rukou a hosté dostali výhodu standardní situace před šestnáctkou. Po rozehrání Andrle musel zastoupit Touše a vykopával balon mířící do brány. Hosté přidali na agresivitě a domácí pod tlakem znejistěli.

S velkou šancí Slavoje po prohraném souboji Andrleho s Kyklhornem si Touš zákrokem na brankové čáře ještě poradil, ale v 70. minutě kapituloval. To byl na půlce faulován Bauer, po ošetřování na hřišti byl poslán za čáru a hostující Lukášek díry v záloze využil. Pronikl mezi trojicí domácích, orazil si s Fořtem a ač stíhán Ouřadou, prostřelil ze 12 metrů Touše ve výskoku – 0:1.

Týnští se pokusili odpovědět, ale Bauerův pozdrav skončil mimo, Barnáše vychytal Janča a Kotlanova dorážka rovněž nic nepřinesla. Soupeřovými útoky po krajích a snahou vypomoci vlastní ofenzivě znavení beci ´efcéčka´ přestali stíhat, ´hořelo´ zejména na levé straně z pohledu domácích a zkušený kouč Stoda Hirschl to vycítil. Poslal právě na tu stranu za Fořta a střelce gólu Lukáška čerstvé Lihma a Höflera. Tudy tažený útok v samém závěru domácí zastavili faulem, centr z nařízeného kopu našel před Toušem volnou dvojici a pro Karlíčka bylo snadné skórovat –  0:2.  Tím bylo o postupujícím rozhodnuto.

1. FC Horšovský Týn: Touš – Šindelář, Ouřada, Brichcín, Wolf –  Blacký, Paluch, Bauer, Andrle – Barnáš, Šperl (Kotlan). Trenér: Josef Kožíšek.

Slavoj Stod: Janča – Dolejší (Kaas), Křehlík, Snášel, Košťál – Karlíček, Šalliga, Lukášek (Höfler), Harmády – Kyklhorn, Fořt (Lihm). Trenér: Štěpán Hirschl.

27.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Učitelka Lenka Ledvinová blahopřeje Nikole Hejhalové k vítězství ve středoškolské kategorii.

Při soutěži němčinářů klesá počet soutěžících i porotců

Ester Ledecká je překvapivá vítězka Super-G
20

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Běžci z Domažlicka vyběhli na Komošín

Dolany – Běžecký nadšenec Karel Voráček z Dolan u Klatov se rozhodl zpestřit zimní přestávku milovníkům pohybu v přírodě novým běžeckým miniseriálem. V neděli se tak v rámci Zimní běžecké ligy v Dolanech uskutečnil 2. ročník Běhu na Komošín, který si nenechala ujít sedmička zástupců z Domažlicka.

Plzeňský kraj - S řidiči a jejich spolujezdci je nyní vedeno trestní řízení.

Halina Pawlovská bavila domažlické publikum

Domažlice - Populární publicistka, scénáristka a moderátorka Halina Pawlovská bavila ve čtvrtek večer publikum v zaplněném velkém sále domažlického MKS.

Basketbalisté míří do Klatov

Klatovy – Zatímco A – tým domažlických basketbalistů po neúspěšném tažení během minulého víkendu na sever, kde podlehl Ústí nad Labem i Litoměřícím, zápasově pauzíruje, ostatní domažlická družstva čekají dnes zápasy v Klatovech.