Týnští po prohře končí v poháru

Horšovský Týn /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté 1. FC Horšovský Týn nastoupili k utkání 2. kola krajského poháru proti Slavoji Stod bez útočníků Jakuba Šota a Jakuba Hrušky. Ač oslabeni, byli na ´umělce´ v Masarykově ulici první poločas lepším týmem. Hosté ještě bez stopera Romana Dlouhého, který má nahradit Petra Vlčka vracejícího se do Kolovče, zabrali až ve druhé půli. Na jejím konci rozhodli o tom, že dále postupuje jedenáctý tým tabulky krajského přeboru.

27.2.2012 1

STOD VYŘADIL 1. FC H. TÝN. Fotbalisté Slavoje Stod sice svým výkonem nenadchli, ale v závěru zápasu s 1. FC H. Týn rozhodli o svém postupu v krajském poháru. Na snímku se týnský Ouřada snaží odstavit Fořta. Foto: Deník/ Václav Tauer

1. FC H. Týn – Slavoj Stod 0:2 (0:0)
Jako první ohrozili soupeřovu branku hosté, Kyklhornova hlavička po kombinaci Lukáška s Fořtem ale skončila v Toušově náručí. V 10. minutě hosté zbrzdili útok ´efcé´ faulem za polovinou, nařízený kop rozehrál do vápna Paluch, ale obrana Slavoje před naskakujícím Barnášem stačila odvrátit na roh. Po jeho rozehrání se do zakončení dostal jeden z nejlepších hráčů domácích Šindelář, ale hlavičkoval nad branku. Vzápětí mohli Týnští litovat, že Šperl nepochopil Paluchův záměr, protože jeho pas skýtal možnost zakončení.

Ve 36. minutě exdomažlický Paluch získal po souboji s Dolejším u postranní čáry míč, zbavil se i Křehlíka a přihrál do pokutového území Barnášovi. Ten se obtočil okolo Snášela a zakončil, se slabou střelou však neměl Janča problém. Hosté působili v obraně nejistě, po další chybě se dostal k míči Barnáš, postupoval na Janču, jenže brankář Slavoje jej vytěsnil mimo dobrou pozici a vracející se Dolejší jej obral o balon. Souboj třináctek ve vápně pokračoval, Barnáš si ale pomohl faulem a obdržel žlutou kartu. V závěru poločasu Bauer z nařízeného kopu po faulu na Palucha trefíl zeď a dorážka skončila o metr vedle.

Favorizovaní hosté se o přestávce ani nezdržovali odchodem do kabin a výkon nehodný účastníka nejvyšší krajské soutěže si vyříkali přímo u lavičky. Druhá půle začala dvěma akcemi domácích, z nichž ale Janča nahnáno neměl. Poté se Stodští probrali a začali získávat navrch. Po jedenácti minutách chyboval při odkopu od branky Touš, míč se sice dostal jen k Šindelářovi, překvapený obránce jej ale tečoval rukou a hosté dostali výhodu standardní situace před šestnáctkou. Po rozehrání Andrle musel zastoupit Touše a vykopával balon mířící do brány. Hosté přidali na agresivitě a domácí pod tlakem znejistěli.

S velkou šancí Slavoje po prohraném souboji Andrleho s Kyklhornem si Touš zákrokem na brankové čáře ještě poradil, ale v 70. minutě kapituloval. To byl na půlce faulován Bauer, po ošetřování na hřišti byl poslán za čáru a hostující Lukášek díry v záloze využil. Pronikl mezi trojicí domácích, orazil si s Fořtem a ač stíhán Ouřadou, prostřelil ze 12 metrů Touše ve výskoku – 0:1.

Týnští se pokusili odpovědět, ale Bauerův pozdrav skončil mimo, Barnáše vychytal Janča a Kotlanova dorážka rovněž nic nepřinesla. Soupeřovými útoky po krajích a snahou vypomoci vlastní ofenzivě znavení beci ´efcéčka´ přestali stíhat, ´hořelo´ zejména na levé straně z pohledu domácích a zkušený kouč Stoda Hirschl to vycítil. Poslal právě na tu stranu za Fořta a střelce gólu Lukáška čerstvé Lihma a Höflera. Tudy tažený útok v samém závěru domácí zastavili faulem, centr z nařízeného kopu našel před Toušem volnou dvojici a pro Karlíčka bylo snadné skórovat –  0:2.  Tím bylo o postupujícím rozhodnuto.

1. FC Horšovský Týn: Touš – Šindelář, Ouřada, Brichcín, Wolf –  Blacký, Paluch, Bauer, Andrle – Barnáš, Šperl (Kotlan). Trenér: Josef Kožíšek.

Slavoj Stod: Janča – Dolejší (Kaas), Křehlík, Snášel, Košťál – Karlíček, Šalliga, Lukášek (Höfler), Harmády – Kyklhorn, Fořt (Lihm). Trenér: Štěpán Hirschl.

27.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

SERVIS

Administrativa - Odborní administrativní pracovníci v právní 18 810 Kč

Odborní administrativní pracovníci v právní oblasti úředník - referent/ka na úseku přestupků. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Rámcová pracovní náplň:, - provádění úkonů v řízení o přestupcích, projednávání a rozhodování ve věcech přestupků, upravených v zákoně č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, Požadavky: vysokoškolské vzdělání v souladu s ustanovením § 111 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich nebo středoškolské vzdělání při splnění podmínek obsažených v ustanovení § 112 odst. 9 téhož zákona, , ověření znalostí zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, a zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, oba v platném znění,, dobrá uživatelská znalost práce na PC, dobré komunikační schopnosti, praxe ve veřejné správě výhodou, samostatnost, spolehlivost a zodpovědnost, řidičské oprávnění skupiny B výhodou., Celý text na www.domazlice.eu městský úřad, úřední deska v sekci volná místa., Přihlášku s požadovanými doklady zašlou uchazeči nejpozději do 10.7.2018 v uzavřené obálce označené , , "NEOTVÍRAT - VŘ referent OPP" na adresu: , Město Domažlice, odbor kancelář starosty MěÚ, náměstí Míru 1, 344 20 Domažlice., Telefonický kontakt - pracovní den 8.00 - 13.00 hod.. Pracoviště: Město domažlice- odbor pro projednávání přestupků, U nemocnice, č.p. 579, 344 01 Domažlice 1. Informace: Martina Petrovická, +420 379 719 233.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchaři/kuchařky závodního stravování. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: zaměstnavatel si může vyžádat doložení výpisu z Rejstříku trestů, řídičský průkaz sk.B, potravinářský průkaz, praxe v oboru gastronomie min. 2 roky, samostatnost, POUZE E-MAILOVÝ KONTAKT!. Pracoviště: Imstavex s.r.o. - pracoviště staňkov, Plzeňská, č.p. 350, 345 61 Staňkov. Informace: Kateřina Kurfiřtová, +420 602 697 505.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 19 000 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodavač/ka v oční optice. Požadované vzdělání: úsv. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Spolehlivost a zopovědnost, komunikativnost, prodejní dovednost a aktivní přístup, práce s počítačem., Znalost NJ výhodou., Pracoviště Folmava nebo Domažlice.. Pracoviště: Axis optik, a. s., Kostelní, č.p. 168, 344 01 Domažlice 1. Informace: Pavel Linder, +420 603 418 749.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič vnitrostátní přepravy na tahač s návěsem. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Mzda 20-25.000,- "nástupní plat" + diety, Flexibilní pracovní doba., Pracovní poměr: HPP na dobu určitou (sml na rok z toho 3 měs zkušební doba, pak prodloužení na dobu neurčitou), Požadujeme praxi v oboru min 1 rok, ŘP skupiny C+E, karta do digi tachografu, zaměstnavatel si může vyžádat vyýpis z Rejstříku trestů. Výhodou znalost stavebního materiálu. Pracoviště: Karpem a.s., náměstí Republiky, č.p. 59, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Jitka Dokulilová, +420 603 233 893.

Účastníci Rallye Wiesbaden na klatovském náměstí.

Domažlickem projede Rallye Wiesbaden

Ondřej Havelka

Ondřej Havelka zazpívá v Klenčí

Muzejní noc nabídne jarmark, hudbu, dílny i výstavy

Domažlice – Muzeum Chodska a spolek Chodsko žije! se zapojí do Muzejní noci. V Chodském hradu začne v pátek 25. května v 17 hodin.

Maturitu slavili jízdou v nákupních vozících

Domažlice – Během úterní noci zasahovala hlídka domažlické městské policie i Policie ČR u obchodního domu Kaufland, kde skupina jedenácti mladých lidí slavila úspěšné složení maturitní zkoušky jízdou v nákupních vozících.