Dnešní soupeř Chodů letos výrazně obměnil kádr. Ze základní sestavy mužstva vedeného v roce 2015/16 Lubošem Kozlem zůstal prakticky pouze brankář Filip Rada. V zimě odešli Nestor Albiach (Sparta), Jakub Považanec (FK Jablonec) a Aldin Čajič (Istanbulspor), v létě pak stopeři Lukáš Štětina (Sparta), Jan Šimůnek (Vasas Budapešť), dalším hráčům skončila smlouva nebo ukončili kariéru. Marek Hanousek se zranil v utkání s Plzní, je po operaci křížových vazů a bude k dispozici až na konci února.

Dukla ztráty nahradila angažováním bývalého reprezentanta, stopera Martina Jiránka z Příbrami, z kyperského APK Karmiotissa přišel osmadvacetiletý Srb Ivan Ostojič, ze Spartaku Trnava Slovák Ivan Schranz a z FK Dečič Tuci černohorský fotbalista Uroš Djuranovič. Poslední posilou je Lukáš Holík (Fastav Zlín).

Závěr minulé sezony se Dukle povedl, nakonec obsadila sedmé místo prvoligové tabulky. V nynější sezoně se obměněný tým zatím stabilizuje a momentálně je osmý. Spoléhá na kvalitní defenzivu a hlavně v domácím prostředí podává velmi dobré výkony, vždyť na Julisce naposledy prohrála 7. dubna!

V sedmém kole HET ligy Dukla porazila zásluhou Holendy Baník Ostrava 2:0. Sestava FK Dukla Praha v tomto zápase byla: F. Rada – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Milošević, Daniel Tetour – Preisler (77. Brandner), Mustedanagić (66. Bílovský), Holík (73. Schranz) – Holenda.

„Domažlice jsme viděli několikrát. Sledujeme třetí ligu. Víme, že umí předvést dobrý fotbal, propady v Chrudimi a teď v Králově Dvoře byly pouze výsledkové nikoli herní. Do třetího kola poháru se dostaly zcela zaslouženě. My máme respekt vůči každému soupeři, ale věřím, že kvalita je na naší straně. Chceme jednoznačně postoupit do dalšího kola MOL Cupu,“ říká hlavní trenér FK Dukla Praha Jaroslav Hynek, který pohárového soupeře spolu se svým asistentem Pavlem Drskem sledoval při utkání v Králově Dvoře.

Jiskra má před sebou dva ´anglické´ týdny. Náročný program začala mistrovským utkáním s FK Králův Dvůr. Na půdě silného soupeře byla lepší, držela víc míč, ale doplatila na neproměňování šancí. Dnes hraje pohár s Duklou, v neděli dopoledne hostí nováčka z Ústí nad Orlicí. Příští středu ji čeká zápas v Písku, který před sezonou hodně posílil. V neděli 1. října se pak střetne s jedním z favoritů na vítězství v ČFL, pražský Vltavín.

Pražskou Duklu už Jiskra v poháru potkala před třemi lety, kdy se jí povedlo na Střelnici vyhrát 3:1 (57. Mužík z PK, 69. Braun, 87. Došlý – 90. Hanousek). „Dukla přijede určitě v nejsilnější sestavě, po zkušenostech z minulosti jistě nic nepodcení. Naši kluci se budou chtít na ligový tým vytáhnout, ale zápas nás bude stát hodně sil, a ty musíme vzhledem k nahuštěnému programu v dalších týdnech rozložit,“ zamýšlí se trenér Pavel Vaigl.

Domažličtí fotbalisté se po práci na Duklu důkladně připravovali na nově zrekonstruovaném hřišti v Újezdě u Domažlic. Potěšující zprávou je, že se do tréninku zapojil už i rekonvalescent Boček. O jeho případném zařazení na soupisku pro utkání se trenéři rozhodnou před zápasem. (poj)