Kádr trenéra Roberta Vágnera postihla poměrně velká marodka, Rokycanům tak budou chybět zkušený Pavel Aubrecht a Vaščák, Spěváček, Klír a Špic jsou dlouhodobě zranění. A další dva hráči v týdnu absentovali na trénincích. „Máme co napravovat za minulý týden. To, jak jsme se prezentovali v prvním poločase ve Lhotě, byla prostě katastrofa,“ komentuje minulé utkání Robert Vágner. Příčinu nezdarů vidí i v tom, že si jeho svěřenci zřejmě myslí, že se jich soupeři kvůli účasti v divizi budou bát. Opak je však pravdou, každý se chce na ex-divizní tým vytáhnout. „Bez bojovnosti a nasazení nebudeme porážet mužstva ani v krajském přeboru, což se potvrdilo ve Lhotě a Vejprnicích,“ říká kouč, pro kterého je nepříjemné překvapení, že je jeho mužstvo momentálně až čtvrté, místo aby spolu s Tachovem vévodilo tabulce.

Benfika se v týdnu na utkání připravovala bez Žáka a Vlčka v Újezdě. Za sebou má dva povedené zápasy v Žihli a doma s Luby. „Čeká nás určitě zajímavé utkání. Doufám, že se bude hrát pěkný kombinační fotbal, protože se tak obě mužstva prezentují. Hodně bude záležet, kdo bude produktivnější v proměňování brankových příležitostí. My je známe, oni nás taky. Ambice měly obě mužstva větší a jsme na tom stejně. Mají tam šikovné hráče, jako jsou Trojanec či Debellis, na které si budeme muset dát pozor. A - mužstvo Jiskry má za sebou těžký zápas v poháru a další tři těžké během pouhých sedmi dní ji ještě čekají, proto s posílením nepočítáme," řekl k duelu trenér Benfiky Martin Steinbrücker.


Zápas má výkop v sobotu 23. září od 10.15 h a budou ho řídit klatovští rozhodčí Radim Koura – Marek Mazanec, Jiří Bureš. Delegátem bude Peter Sádovský z Klenčí. Autor: Jiří Pojar