Tachov totiž po povedené sezoně poněkud překvapivě odstoupil z ČFL, ačkoli byl v jednu chvíli dokonce blízko postupu do II. ligy. Mužstvo nakonec přihlásil „jen“ do krajského přeboru. Trenérskou štafetu po úspěšném kouči Pavlu Vaglovi převzal bývalý hráč Domažlic, ale i Viktorie Plzeň, Baníku Mostu či Sokolova velezkušený Martin Knakal. Hrající kouč tachovský dres obléká už čtyři roky. „Nečeká nás jednoduché utkání. Víme o kvalitách Domažlic, které hrají pěkný kombinační fotbal. S pokorou k soupeři chceme zvítězit.  Mohl by to být hezký zápas. Doufám, že přijde hodně lidí, což by fotbalu pomohlo. Bude se hrát na velkém travnatém hřišti, i to by mělo kvalitě hry jedině prospět. Nálada v našem týmu je výborná, naše forma začíná gradovat. Užíváme si, že se vezeme na vítězné vlně,“ libuje si kouč Knakal.

K dispozici by měl mít kompletní kádr, v němž po sestupu do kraje zůstalo sedm hráčů. Ze základní sestavy trenéra Vaigla zůstali ,,tři mušketýři" Houdek, Knakal a Habart. Všichni tři v minulosti oblékli modrobílý dres Domažlic. Tachov pravidelně trénuje dvakrát týdně. Kvůli pracovním a školním povinnostem někdy někteří hráči chybějí. O případném postupu do divize se bude v Tachově uvažovat, až když v této soutěži uspěje a vyhraje ji.

V minulém kole Tachov doma rozstřílel ex-divizní Rokycany a vyhrál přesvědčivě 6:1. po brankách Bydžovského (8.´, 25.´ a 38.´), Vyleta (49.´ a 53.´) a Habart (3.´). Za hosty se trefil Jakub Kořínek ve 42. minutě.

Tachov nastoupil v sestavě: Houdek - Bydžovský (73. Čížek), Ruda, Šácha, Knakal, Habart, Pavel Kořínek (88. Beneš), Vyleta (83. Landrgott), Burda, Tušl (73. Blatnický), Folejtar (78. Skopový).

Výsledek 6:1 s Rokycany by měl být pro Benfiku varováním, aby se bezhlavě nepouštěla do útočení a přitom zapomněla na kvalitní defenzivní činnost. Benfika v posledních dvou utkáních doma se Stříbrem a hlavně v Sušici předvedla fotbal, na který byli její fanoušci zvyklí v loňském ročníku, čili plný důrazu v osobních soubojích, výborného přechodu do útoku a hlavně střelecké potence. „Po dvou vítězstvích jsme dobře naladěni a chceme velkého favorita porazit. Na zápas se moc těšíme. Je to pro nás výzva, jako byl pro nás před časem Koloveč nebo Petřín. Tachov neztratil ještě ani bod, proč by se tak nemohlo stát u nás,“ říká před duelem trenér Martin Steinbrücker. Benfika by měla být na zápas kompletní.

Utkání začíná v 15:30 hodin a bude ho řídit trojice klatovských sudích  Petrželka, Bureš a Mazán. Delegátem bude Pavel Rauch z Nýřan. (poj)