Zápas pravdy zvládli lépe fotbalisté Holýšova

Holýšov – Počasí se podle všeho rozhodlo potrestat fotbalisty Holýšova a Lub za jejich nevalné podzimní výsledky, a tak nedělní souboj nejhorších týmů krajského přeboru provázela nefalšovaná „šumavská“ slota. Ani jeden ze soupeřů si ale nemohl dovolit v dešti a chladu na těžkém terénu nic vypustit, neboť pro oba šlo o zápas pravdy. Horší z duelu měl totiž minimálně na týden jistotu poslední příčky tabulky…

15.11.2017

SOUBOJ TÝMŮ ZE DNA TABULKY. Fotbalisté Holýšova se v neděli utkali s Luby. A počtvrté bodovali. Na snímku hostující Sýkora (vpravo) vyváží míč. Stíhá ho holýšovský Stanislav Staněk. Foto: Deník/ Václav Tauer

Lépe do zápasu vstoupili domácí. Z první větší šance vytěžili pokutový kop, když hlavní sudí Martin Havránek posoudil zákrok hostujícího brankáře Hromady na Baxu jako penaltový, a vrchní exekutor Černohorský poslal Holýšov do vedení – 1:0. Vzápětí měl po rohovém kopu další příležitost obránce Trhlík, ale hlavičkoval pouze do míst, kde byl připraven lubský brankář. Když pak domácí ze dvou dalších rohových kopů nevytěžili nic, byla řada na hostech.

Ti prokřehlého Horáčka prověřili několika nepříjemnými střelami, především ta Kvítkova ze 22. minuty měla slušnou razanci. Od 30. minuty začaly mít Luby navrch. Domácím totiž po vystřídání zkušeného Panušky pro zranění začala váznout kombinace, a když už se míč na některého z útočníků konečně dostal, chytila ho obrana soupeře s dobře pozičně hrajícím Sýkorou do ofsajdové pasti. Častěji se tak hrálo na domácí polovině, ale kýženého vyrovnání hosté nedosáhli.

Druhý poločas začal, kde první skončil. Lubští se zarputile snažili o vyrovnání, ale svěřenci trenéra Štěpána Hirschla zuby nehty hájili těsný náskok. Po hodině hry mohl jejich vedení navýšit Staněk, když pláchl přes půl hřiště, jenže únik neřešil dobře a místo přihrávky na Krause před zívající prázdnou bránu zkusil udělat kličku brankáři a ten mu míč sebral. Vzápětí se na opačné straně probíjel k bráně Hora, ale Horáček jej pádem vytlačil mimo úhel, takže lubský čahoun trefil z těžké pozice pouze tyč a vracející se Kaas míč tlačený všemi domácími fanoušky ven z brány odkopl.

Se štěstím přežitá tutovka domácí probrala, takže od 70. minuty byli lepší oni. Jejich úsilí vygradovalo po šesti minutách hry. Hromadovi proklouzl Roztočilův střílený centr a nehlídaný Jeniš pohotově zvýšil do prázdné branky na 2:0. Ani za tohoto stavu hosté nic nezabalili, a protože ani domácí bázlivě nezalezli bránit výsledek, hrálo se nahoru dolů. A oběma mužstvům se to vyplatilo. Nejprve deset minut před koncem dostal lubský Raišl balon mezi obránce a zleva se trefil přesně k protější tyči – 2:1.

Jenže prakticky hned po rozehrání se míče zmocnili domácí, balon putoval k Černohorskému, který si ho před šestnáctckou svým typickým způsobem navedl na střed a přízemní pumelicí odmítl drama – 3:1.

Na tomto výsledku už nic nezměnil dorážka domácího Zavadila po úniku Roztočila v samém závěru, který zmařil Hromada, ani poslední šance zápasu v podání hostujících Lávičky a Koželuha.

TJ Holýšov A – TJ Start Luby 3:1

Poločas: 1:0. Branky: 4. z PK a 81. Černohorský, 76. Jeniš – 80. Raišl. Rozhodčí: Havránek – Bogdan, Křen. DFA: Mudra. ŽK: 4:2. Diváci: 100.

Holýšov: Horáček – Zavadil, Trhlík, Baxa, Kaas, Černohorský, Roztočil, Panuška (34. Staněk), Valachovič, Kraus, Jeniš (87. Nemček). Trenér: Štěpán Hirschl.

Luby: Hromada – Veselka, Sýkora, Lávička, Čížek, Kvítek, Koželuh, Hora (76. Sysel), Šůs, Nešpor, Rajšl. Trenér: Vladislav Smolík, as. Radek Pikhart.

15.11.2017

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Referent/ka do obchodního oddělení (administrativní pracovník/pracovnice). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: zakládání objednávek, komunikace se zákazníky, komunikace s výrobou., Požadavky: znalost AJ či NJ, práce na PC, Nabízíme: příspěvek na stravování, docházkové prémie, možnost flexibilní pracovní doby, mzda od 17.000 Kč dle zkušeností., Profesní životopis zasílat na výše uvedenou e-mailovou adresu.. Pracoviště: Promiro s.r.o., Cihlářská, č.p. 557, 344 01 Domažlice 1. Informace: Monika Doubková, +420 379 775 067.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 27 000 Kč

Lékaři bez atestace (kromě oborů praktického lékařství) Lékař bez atestace. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Lékař na interní oddělení, gyn.por. oddělení, dětské oddělení. Smluvní plat dle délky praxe + osobní ohodnocení. Dovolená 25 dní/rok. Příspěvek na penzijní připojištění. Náborový příspěvek až do výše 200 tis. Kč. Pracoviště: Domažlická nemocnice, a.s., Kozinova, č.p. 292, 344 01 Domažlice 1. Informace: Marcela Blažková, +420 379 710 261.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 20 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadavky: zdravotní průkaz, praxe v oboru podmínkou, Zaměstnání na dobu určitou s možností prodloužení., POUZE E-MAILOVÝ KONTAKT!. Pracoviště: Imstavex s.r.o. - pracoviště staňkov, Plzeňská, č.p. 350, 345 61 Staňkov. Informace: Kateřina Kurfiřtová, +420 602 697 505.

Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 19 500 Kč

Brusiči nástrojů a kovů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ag.zpr. Wagner Metall Concept k.s.. Pracoviště: Rem service plus s.r.o.-ag.zpr. wagner metall concept k.s., Chrastavická, č.p. 165, 344 01 Domažlice 1. Informace: Igor Bejenari, +420 776 772 552.

Poklep na základní kámen. Tím zakončily vedoucí osobnosti firmy i města položení základního kamene.
19

V Holýšově položili základní kámen nové haly

Videosouhrn 22. června 2018

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Mateřinka u hasičů

Horšovský Týn - Předškoláci navštívili hasičárnu.

Poštovní dodávka porazila podnapilého chodce

Domažlice – V centru Domažlic došlo ve středu v poledne ke střetu auta s chodcem. Ten měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.