Zápas pravdy zvládli lépe fotbalisté Holýšova

Holýšov – Počasí se podle všeho rozhodlo potrestat fotbalisty Holýšova a Lub za jejich nevalné podzimní výsledky, a tak nedělní souboj nejhorších týmů krajského přeboru provázela nefalšovaná „šumavská“ slota. Ani jeden ze soupeřů si ale nemohl dovolit v dešti a chladu na těžkém terénu nic vypustit, neboť pro oba šlo o zápas pravdy. Horší z duelu měl totiž minimálně na týden jistotu poslední příčky tabulky…

15.11.2017

SOUBOJ TÝMŮ ZE DNA TABULKY. Fotbalisté Holýšova se v neděli utkali s Luby. A počtvrté bodovali. Na snímku hostující Sýkora (vpravo) vyváží míč. Stíhá ho holýšovský Stanislav Staněk. Foto: Deník/ Václav Tauer

Lépe do zápasu vstoupili domácí. Z první větší šance vytěžili pokutový kop, když hlavní sudí Martin Havránek posoudil zákrok hostujícího brankáře Hromady na Baxu jako penaltový, a vrchní exekutor Černohorský poslal Holýšov do vedení – 1:0. Vzápětí měl po rohovém kopu další příležitost obránce Trhlík, ale hlavičkoval pouze do míst, kde byl připraven lubský brankář. Když pak domácí ze dvou dalších rohových kopů nevytěžili nic, byla řada na hostech.

Ti prokřehlého Horáčka prověřili několika nepříjemnými střelami, především ta Kvítkova ze 22. minuty měla slušnou razanci. Od 30. minuty začaly mít Luby navrch. Domácím totiž po vystřídání zkušeného Panušky pro zranění začala váznout kombinace, a když už se míč na některého z útočníků konečně dostal, chytila ho obrana soupeře s dobře pozičně hrajícím Sýkorou do ofsajdové pasti. Častěji se tak hrálo na domácí polovině, ale kýženého vyrovnání hosté nedosáhli.

Druhý poločas začal, kde první skončil. Lubští se zarputile snažili o vyrovnání, ale svěřenci trenéra Štěpána Hirschla zuby nehty hájili těsný náskok. Po hodině hry mohl jejich vedení navýšit Staněk, když pláchl přes půl hřiště, jenže únik neřešil dobře a místo přihrávky na Krause před zívající prázdnou bránu zkusil udělat kličku brankáři a ten mu míč sebral. Vzápětí se na opačné straně probíjel k bráně Hora, ale Horáček jej pádem vytlačil mimo úhel, takže lubský čahoun trefil z těžké pozice pouze tyč a vracející se Kaas míč tlačený všemi domácími fanoušky ven z brány odkopl.

Se štěstím přežitá tutovka domácí probrala, takže od 70. minuty byli lepší oni. Jejich úsilí vygradovalo po šesti minutách hry. Hromadovi proklouzl Roztočilův střílený centr a nehlídaný Jeniš pohotově zvýšil do prázdné branky na 2:0. Ani za tohoto stavu hosté nic nezabalili, a protože ani domácí bázlivě nezalezli bránit výsledek, hrálo se nahoru dolů. A oběma mužstvům se to vyplatilo. Nejprve deset minut před koncem dostal lubský Raišl balon mezi obránce a zleva se trefil přesně k protější tyči – 2:1.

Jenže prakticky hned po rozehrání se míče zmocnili domácí, balon putoval k Černohorskému, který si ho před šestnáctckou svým typickým způsobem navedl na střed a přízemní pumelicí odmítl drama – 3:1.

Na tomto výsledku už nic nezměnil dorážka domácího Zavadila po úniku Roztočila v samém závěru, který zmařil Hromada, ani poslední šance zápasu v podání hostujících Lávičky a Koželuha.

TJ Holýšov A – TJ Start Luby 3:1

Poločas: 1:0. Branky: 4. z PK a 81. Černohorský, 76. Jeniš – 80. Raišl. Rozhodčí: Havránek – Bogdan, Křen. DFA: Mudra. ŽK: 4:2. Diváci: 100.

Holýšov: Horáček – Zavadil, Trhlík, Baxa, Kaas, Černohorský, Roztočil, Panuška (34. Staněk), Valachovič, Kraus, Jeniš (87. Nemček). Trenér: Štěpán Hirschl.

Luby: Hromada – Veselka, Sýkora, Lávička, Čížek, Kvítek, Koželuh, Hora (76. Sysel), Šůs, Nešpor, Rajšl. Trenér: Vladislav Smolík, as. Radek Pikhart.

15.11.2017

Svatomartinskou pouť oslavili v Nevolicích.
3

Popadesáté na Martinské pouti v Nevolicích

Řídil pod vlivem alkoholu i drog

Mladík nemá na dva roky řidičák, přesto v noci řídil škodovku

Poběžovice – Devatenáctiletý muž má na dva roky zakázáno řízení auta, přesto ho policisté načapali za volantem. „Zastavili ho v Poběžovicích v sobotu ve 23:50 hodin.