Už v 5. minutě si Chodové připsali první šanci, když Mužík z trestného kopu našel hlavu Hájovského, který vracel před branku na Bauera, míč se nakonec odrazil k nabíhajícímu Blažkovi, jehož střela o centimetry minula pravou tyč brankáře Hajdůška. O chvíli později pálil nad domácí branku Chocholoušek. Vzápětí přišel úder od domácích. Kočí nacentroval přes Hrubého z pravé strany k bližší tyči, tam si naběhl Presl, přeskočil Hájovského a hlavičkou k tyči otevřel skóre utkání – 1:0. Domácí pak převzali iniciativu. Ve 26. minutě přišla rychlá akce po ose Milec – Presl a J. Held, který z šestnácti metrů trefil nohy vybíhajícího Brycha. Následnou dorážku J. Helda zblokoval vracející se Došlý. Na druhé straně se po Mužíkově trestném kopu do stal ke střele Hrubý, ale minul branku. Ve 41. minutě Presl srazil Bauera, sudí ponechal citlivě výhodu, ale ránu Došlého gólman Hajdušek reflexivně vyrazil.

Do druhého poločasu nahradili Kropáček a Bezdička Hejdu s Bauerem, který měl zdravotní problém. Hosté opět začali aktivně. Mužíkovu střelu srazil Avdič do autu, v další akci Kropáček hlavičkující z osmi metrů minul branku a podobným výsledkem skončila i šance Došlého v 53. minutě. Po gólu volala i šance Hájovského, jehož hlavička mířila pod břevno písecké svatyně, ale Hajdůšek ji vyrazil na roh. V 57. minutě hostující kapitán Mužík doslova namazal domácímu Kočímu, ale jeho tvrdou střelu Brych vyrazil a Presl z dorážky mířil vysoko nad. V 65. minutě domácí gólman s námahou vyrazil střelu Bočka, který míř do šibenice. V 81. minutě obral Hrachovec před vápnem hostujícího Hrubého o míč, přihrál Řezáčovi, který však mířil pouze do padajícího Brycha a Mlynařík balon poslal do bezpečí. Hosté potom vyvinuli obrovský tlak, který vygradoval v 86. minutě vyrovnávací brankou. Hrubý nacentroval šestnáctky Písku, k odraženému balonu se dostal Roubal a šajtlí k levé tyči vyrovnal – 1:1. Jiskra byla dál při chuti, ale Kropáček ani Bezdička nebyli v zakončení přesní. Poslední šanci měli ve třetí minutě nastavení domácí, ale Avdič hlavičkoval nad bránu.

Před penaltovým rozstřelem nahradil Brycha v bráně Jiskry Šiman, který bravurně chytil pokusy Hrachovce a M. Helda, zatímco hostující exekutoři Hrubý, Chocholoušek, Roubal a Boček se trefili. Jiskra se tak radovala ze dvou zasloužených bodů z půdy silného soupeře.

V neděli dopoledne Jiskra hostí silný Vltavín. (poj)

FC Písek – Jiskra Domažlice A 1:1 na PK 1:4
Poločas: 1:0. Branky: 10. Presl – 86. Roubal. Rozhodčí: M. Paták – V. Paták, Duda. DFA: Skála. ŽK: 3:1 (Avdić, Kočí, Presl – Boček). ČK: 0:0. Diváci: 220.

Písek: Hajdušek – Benetka, Rendla, Běloušek, Hanzlík, Kočí (69. Hrachovec), Milec (90. Kalášek), J. Held, Avdič, Voráček (76. M. Held), Presl (65. Řezáč).Trenér: Ondřej Prášil.

Domažlice: Brych (90. Šiman) – Blažek, Hrubý, Bauer (46. Bezdička), Hájovský, Mlynařík, Chocholoušek, Mužík, Pfeifer (61. Boček), Došlý (76. Roubal), Hejda (46. Kropáček). Trenér: Pavel Vaigl, as. Petr Dobrý.

Ohlasy po utkání

Záložník Lukáš Roubal, TJ Jiskra Domažlice: "Myslim, že v první půli jsme byli po té cestě zakřiknutí, moc se nám nedařilo a inkasovali jsme. Druhou půli jsme se zlepšili, přesto jsme se nevyvarovali chybiček, naštěstí toho soupeř nevyužil ke skórování. Pak jsme tlačili, byli lepší. Šli jsme za bodama. Nakonec se nám podařilo vyrovnat a v penaltách přidat i druhý bod na cestu. Jak padl můj gól? Do vápna to létalo z obou stran a já si počkal na odražený balon, který ke mně ´vypadl´, rychl ejsem ho zpracoval a vystřelil. Spadlo to tam, za což jsem po tak dlouhé pauze zaviněné vleklým raněním moc rád." 

Útočník Antonín Presl, FC Písek: "Byl to vyrovnaný a bojovný zápas. My jsme dali první gól a myslim si, že jsme i první půlku hráli docela dobře. Po přestávce Domažlice zjednodušily hru a dostaly nás pod tlak. To vyústilo ve vyrovnávací gól. Moc rád jsem si zahrál proti Peťovi  Mužíkovi, i když raději hrál s ním někde v týmu. Hodně dobře jsme se na něj připravili. Mám v Domažlicích hodně kamaradů, tak bych jim chtěl pogratulovat k vítězství.“