Do prvního vážného ohrožení branky se dostal hned v 1. minutě Bezdička, když k němu mezi obránci Soldátem a Boučkem propadl míč a domažlický útočník až tísněn se dostal ke střele. Brankář ´cábelíků´ ji ale chytil. Na druhé straně musel vzápětí zasahovat Švihořík při dorážce Balšánka. Jiskra byla aktivní, po akci Hrubého, Mužíka a Bezdičky zakončoval v 8. minutě Došlý, ale Ježdík jeho střelu zblokoval. Tentýž hráč Jiskry se o chvíli později po centru Blažka dostal k dalšímu pokusu, tentokrát hlavou, ale minul branku.

Ve 12. minutě se Bouček po straně prodral přes Došlého, přihrál na roh malého vápna, kde Šlapák uspěl v souboji s Hrubým a v pádu stačil posunout míč na volného Procházku, který míč doklepl do prázdné brány – 1:0. Tato zpočátku nevinná akce nakonec znamenala pro ´cábelíky´ tří bodový zisk.

Jiskra se snažila o vyrovnání, ale střela Mlynaříka, hlavička Hurbého, zakončení Pfeifera, ani hlavička Hájovského po rohu úspěch nepřinesly. Po půlhodině hry se na vlastní polovině efektně uvolnil Došlý, před šestnáctkou udělal kličku ex-domažlickému Růžičkovi a střelou protáhl Krčka.

Druhá půle začala brejkem domácích, který zakončil Matas střelou těsně nad břevno branky hostů. Na druhé straně se v solidní pozici ocitl Bezdička po vysunutí Pfeiferem, ale Krček stačil vyběhnout a nebezpečí zlikvidoval. Domácí gólman si následně poradil i s hlavičkou střídajícího Hejdy a střelou Mlynaříka.

Na posledních dvacet minut hosté vysunuli stopera Hájovského dopředu, kde uspěl v souboji s Matasem, k balonu se dostal Kropáček, ale jeho povedená střela těsně minula pravou tyč Krčkovy svatyně. Následně ve dvou šancích neuspěl ani Roubal. ´Cábelíci´ ve zbytku utkání takticky kouskovali hru, zdržovali a těsnou výhru úspěšně uhájili. (poj)

Ohlasy z utkání

Záložník Petr Došlý, Jiskra Domažlice: „Těžko hledám slova, kterými bych popsal dnešní zápas. Začali jsme dobře a hráli jsme dobře. Bohužel jsme dostali laciný gól. Nic jsme nezabalili a chtěli jsme výsledek otočit, dřeli jsme, ale soupeř hru takticky kouskoval a moc se nehrálo. V závěru už to z naší strany byla křeč. Narozdíl od minulých zápasů jsme nedokázali využít šance, v zakončení nám chyběl kousek štěstí. Prohra nás mrzí i kvůli fanouškům, kterých do Králova Dvora dorazilo dost. Děkujeme jim za podporu a věříme, že jim víc fotbalové radosti dáme ve středu, kdy se v MOL Cupu utkáme s prvoligovou Duklou, a poté v neděli, kdy přivítáme nováčka ČFL z Ústí nad Orlicí.“

Záložník Jan Matas, FK Králův Dvůr: „Bylo to bojovné utkání z obou stran. Chtěli jsme začít aktivně, což se povedlo a podařilo se nám vstřelit první a nakonec i jediný gól zápasu. Domažlice musely otevřít hru. My jsme pracovali v bloku, nepouštěli soupeře do šancí a snažili se chodit do brejků. Pro nás jsou to důležité a cenné tři body, jelikož Domažlice mají velice kvalitní mužstvo.“ (poj)

FK Králův Dvůr – Jiskra Domažlice A 1:0

Poločas: 1:0. Branka: 13. Procházka. Rozhodčí: Martínek – Mrkáček, Šulcová. DFA: Vrzal. ŽK: 3:1 (Růžička, Šlapák, Procházka – Hejda). ČK: 0:0. Diváci: 150.

FK Králův Dvůr: Krček – Bouček, Soldát, Růžička, Ježdík – Matas, Eliáš, Procházka (89. Černý), Balšánek – Šlapák (82. Bohánek), Hlinka (77. Zelenka). Trenér: Jiří Sabou.

Jiskra Domažlice A: Švihořík – Blažek, Hájovský, Hrubý, Mlynařík – Chocholoušek, Braun (40. Kropáček), Pfeifer, Došlý (77. Roubal) – Mužík, Bezdička (54. Hejda). Trenér: Pavel Vaigl, as. Petr Dobrý.