Domácí poprvé vážně zahrozili po deseti minutách hry, kdy po Došlého centru vznikl před brankou Pražanů velký závar, jenže střely Hejdy i Hrubého skončily pouze na tělech soupeřů. V 18. minutě šel do vedení Vyšehrad. Domažlický stoper Bauer zahrál při obranném zákroku na zemi nechtěně rukou, a Čtvrtníček přísnou penaltu bez problému proměnil – 0:1. Domácí smolař mohl o chvíli později po trestném kopu Mužíka vyrovnat, ale hostující gólman vytáhl při jeho nebezpečné hlavičce mířené k tyči výborný zákrok. V další šanci Jiskry se nedlouho poté ocitl Chocholoušek, jenže ve skluzu mířil těsně vedle šibenice Slavoje. Ve 28. minutě Chodové přežili klinickou smrt. Obránce Blažek chyboval při zpracování míče, toho se zmocnil hostující Drobílek a postupoval sám na gólmana Jiskry, udělal mu kličku, ale střelu z úhlu do odkryté branky stačil vracející se Blažek vykopnout.

Oba týmy si poté vytvořily ještě několik příležitostí, skóre se však neměnilo. V samém závěru prvního dějství se domácí natlačili před soupeřovu branku, z náporu vytěžili rohový kop, který rozehrál jejich kapitán Mužík. Míč v chumlu před Havránkovou brankou propadl až k Bauerovi na malé vápno, odkud obávaný hlavičkář netradičně nohou skóroval – 1:1.

Také druhá půle byla velmi vyrovnaná. O výhře domácích rozhodla jejich větší produktivita. Po dvou minutách šli do vedení, když Šimanův trestný kop od vlastní šestnáctky prodloužil hlavou Chocholoušek, jednoho hráče soupeře odclonil Hejda, druhého v souboji přetlačil Došlý, který pak z malého vápna prostřelil brankáře Vyšehradu – 2:1. Hosté nic nevzdali a v 53. minutě po faulu Hájovského v šestnáctce vyrovnali opět z penalty Čtvrtníčkem – 2:2. Vzápětí byl v šestnáctce Pražanů faulován Došlý, jenže ten Havránka z nařízeného pokutového kopu nepřekonal. Domažlický kanonýr svoje zaváhání napravil po hodině hry, kdy při nedorozumění hostujících obránců s brankářem doběhl míč mířící k opuštěné brance a zblízka snadno skóroval – 3:2. O pouhých pět minut později hostující Hendrych zastavil pronikajícího Hejdu faulem a na světě byla čtvrtá penalta. Tu zkušeně proměnil Mužík – 4:2.

Hosté se ještě pokusili zápas zdramatizovat, ale kýženou branku už nevstřelili. Naopak dvě minuty před koncem popáté inkasovali, když si na Blažkův ostrý centr naběhl střídající Teršl a ve skluzu dokázal tečovat míč mimo dosah zasahujícího brankáře Havránka – 5:2. (vok)

Jiskra Domažlice A – Slavoj Vyšehrad 5:2

Poločas: 1:1. Branky: 45. Bauer, 48. a 69. Došlý, 74. z PK Mužík, 88. Teršl – 19. z PK a 53. z PK Čtvrtníček. Rozhodčí: Kvaček – Dujsík, Raplík. DFA: Lhoták. ŽK: 4:7 (Bauer, Mlynařík, Došlý, Hejda – Havránek, Hendrych, Drobílek, Kostorek, Hašek, Máče, Hradecký). Diváci: 385.

Jiskra Domažlice A: Šiman – Blažek, Hájovský, Bauer, Mlynařík – Pfeifer (46. Braun, 83. Roubal) , Hrubý, Chocholoušek (86. Teršl), Mužík, Došlý – Hejda (76. Bezdička). Trenér: Pavel Vaigl, as. Petr Dobrý.

Slavoj Vyšehrad: Havránek – Kostorek, Macej (59. Matějka), Hendrych (76. Jakab), Madej – Doležal (59. Klesa), Máče, Hradecký, Drobílek, Hašek (70. Smolák) – Čtvrtníček. Trenér: Jaroslav Klíma.