Hostům však náramně vyšel vstup do zápasu. Ve 2. minutě ještě Jiskru zachránila od pohromy tyč, na které skončil Žaloudkův střílený centr zprava, ale v 5. minutě si Sedláček orazil balon se Žaloudkem, přihrál na střed pokutového území, kde špatně bráněný Šíma z otočky mířil přesně k levé tyči – 0:1.

Domácí byli o minutu později blízko vyrovnání, jenže ex-ligista Fořt hlavičkoval nad bránu. Hosté povzbuzení gólem byli při chuti, takže měl Šiman v brance Jiskry pohotovost nejprve při centru Horáka, a po čtvrthodině hry musel jít do střetu s Kocourkem, který se přitom zranil a musel střídat. Po necelé půlhodině hry dělily Jiskru od vyrovnání opět centimetry. Černý si naběhl na balon za obranu, obhodil gólmana Bojčuka známého z působení v Kolovči, ale zasáhl pouze tyč!

Šance přišla také na druhé straně, ale střídající Frimpong branku domácích o kousek minul. Ve 37. minutě se po faulu na dobře bojujícího Chocholouška dostal k přímému kopu Mužík, ale Bojčuk jeho slibný pokus vyboxoval. V závěru poločasu Šiman podržel Jiskru nejprve při pokusu Borovičky, poté při Špilárově hlavičce a stav se neměnil ani po Kamlachově střele ze střední vzdálenosti.

Do druhé půle hosté stáhli Frimponga, jehož nahradil defenzivnější Sudek. Domažlický kouč Dejmek poslal Špírka místo Pedra a Došlého nahradila nová akvizice Chodů Hejda. Zejména druhý jmenovaný hru oživil, a tak úvod druhého dějství vypadal ze strany Jiskry přesně tak, jak si její fanoušci přejí. Po obléhání šestnáctky soupeře si na přetažený centr naskočil Černý a hlavou poslal míč za Bojčukova záda – 1:1.

Vzápětí to mohlo být 2:1, ale zkušený Fořt těsně minul levou tyč hostující brány a tutovou šanci nevyužil. Také Roubal o minutu později zakončoval nepřesně. Tlak Domažlic v 66. minutě ještě umocnilo vyloučení Horáka, který jako poslední hráč hostů stáhl unikajícího Špírka. V 76. minutě Černý podruhé pokořil Bojčuka, ale gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. S postupujícím časem se ale nápor domácích změnil v křeč a hosté si i v deseti připravili šanci. Brankář Šiman ale proti střídajícímu Karáskovi dobře vyběhl a vzal mu gól z kopaček.

V nervózním závěru lavička Jiskry rozzuřená nepřesnými výroky sudího hráčům v poli potřebný klid rozhodně nepřidala, takže zápas dospěl do rozstřelu. Při penaltách mířil ve druhé sérii hostující Žaloudek vedle, hostující brankář však vzápětí vyrazil střelu Černého, a když Bezdička v sedmé sérii trefil pouze tyč, braly velmi cenný bod Benátky.

SK Benátky František ŠTURMA: "Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Vstřelili jsme brzkou branku. V celém prvním poločase jsme hráli velmi dobře, byli jsme lepším týmem. Nelíbil se mi vstup do druhé půle, kdy jsme patnáct minut hráli špatně, nebyli jsme sebevědomí, soupeř nás zatlačil a vstřelil nám vyrovnávající branku. Utkání hodně ovlivnilo vyloučení našeho Horáka, které mě velmi mrzí. Téměř třicet minut jsme hráli o desíti, což je v tomto počasí nesmírně těžké. Kluky musím pochválit za bojovnost a za to, že se nevzdali. I v deseti jsme měli dvě slušné šance. Tu první Milan Karásek, druhá po Špilárově hlavičce. Myslím si, že dvoubodová výhra na penalty je zasloužená. S dnešním utkáním jsem velmi spokojen, protože Domažlice mají dobrý tým. Dvou bodů si nesmírně vážím. Doufám, že nás to povzbudí do dalších utkání a hned v tom dalším na domácí půdě budeme naplno bodovat."

TJ Jiskra Domažlice Milan DEJMEK: "Začali jsme vcelku slušně, avšak inkasovali jsme hloupou branku po naší ztrátě míče. Tohle nás srazilo dolů. Místo, abychom hostující hráče napadali, tak jsme byli zalezlí, prohrávali jsme souboje. Celý první poločas jsme se nedostali do hry. Ve druhé půli se po změnách v sestavě naše hra zlepšila. Dostali jsme se do tlaku, avšak dnes nás bohužel zradila koncovka, protože jsme neproměnili vyložené brankové příležitosti." (z webu SK Benátky nad Jizerou - fanouškům doporučuji podívat se, jak může vypadat web třetiligového klubu)

Jiskra Domažlice A - SK Benátky nad Jizerou 1:1 (0:1) na PK 5:6

Statistiky - střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:7. Rohové kopy: 1:4. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 24:16. Branky: 54. Černý – 6. Šíma. Rozhodčí: Hocek – Vnuk, Cihlář. DFA Novotný. ŽK: 5:2 (40. Došlý, 49. Černý, 73. Špírek, 79. Bauer, 85. Piroch – 36. Frimpong, 40. Žaloudek). ČK: 0:1 (66. Horák). Diváci: 200.

Jiskra Domažlice A: Šiman – Blažek, Piroch, Bauer, Chocholoušek – Roubal (76. Bezdička), Pedro (46. Špírek), Mužík, Došlý (46. Hejda) – Fořt, Černý. Trenér: Milan Dejmek.

SK Benátky nad Jizerou: Bojčuk – Sedláček, Borovička, Bodeček, Horák – Kocourek (18. Frimpong, 47. Sudek), Knobloch, Žaloudek, Šíma (77. Mižič), Kamplach (64. Karásek) – Špilár (88. Lacek). Trenér: František Šturma.