Michálkovu družinu čeká na jihu hodně těžký soupeř. Písek totiž v dosavadním průběhu soutěže doma prohrál zatím pouze s Převýšovem. V minulém kole Jihočeši vedli v Benátkách nad Jizerou ještě v 77. minutě 2:1, ale těsný náskok díky náhodné střele neudrželi a po remíze 2:2 s nováčkem soutěže prohráli na penalty 1:4. „V prvním poločase jsme to byli my, kdo určoval tempo hry, z několika velmi dobrých šancí jsme však vytěžili jen gól na 1:0. Myslím si, že bylo v našich silách, abychom ještě do přestávky přidali další, a tím bychom utkání zlomili. To se však nestalo," litoval po utkání pro web Jihočeský fotbal bývalý ligista ze Žižkova, nyní trenér Písku, Ondřej Prášil.

Písek mimo jiné spoléhá na zkušeného ´východňára´ Rondzika v bráně, který po deseti letech v Příbrami přišel v létě na roční hostování. Další posila Řezáč je z ex-druholigového Mostu. Z druholigových Českých Budějovic přišli Havel a talentovaný Held.

Jiskra má za sebou těžký duel s Viktorií Jirny, který byl premiérou pro novou trenérskou dvojici Zdeňka Michálka a Pavla Vaigla. „V první půli jsme byli lepším týmem, ale dokázali jsme to vyjádřit pouze jedním gólem. Ve druhé půli se nám bohužel nepodařilo zvýšit na 2:0, soupeř pak vsadil vše na jednu kartu a zaslouženě vyrovnal. Druhý bod za výhru na penalty zůstal naštěstí doma," ohlíží se zkušený lodivod Domažlic za minulým zápasem.

Od utkání v Písku Michálek očekává těžký boj. „Čeká nás kvalitní soupeř, který si oproti minulé sezoně, kdy se zachraňoval na poslední chvíli, vede podstatně lépe. Potvrzuje to i svými výsledky, díky kterým se drží v popředí tabulky. Ale my se nechceme domů vracet s prázdnou, kluci jsou hodně nažhavení a chtějí uspět. Očekávám proto vyrovnané utkání, v němž nám snad bude přát sportovní štěstí, které nám dosud trochu scházelo," dodává kouč.

Starosti ale vzbuzuje rozrůstající se marodka. Zranění Bárty se nelepší tak rychle, jak by si všichni fanoušci ´malého velkého muže´ přáli, navíc k němu přibyl další zraněný obránce Hrubý. Třetí ranou pro defenzivu Chodů je chřipka u Nerada, který rovněž nebude k dispozici. Otazník visí nad Javorským.