TJ Jiskra Domažlice- FK Viktorie Jirny 1:1 (1:0) na PK: 4:2
Před úvodním hvizdem rozhodčího Cupla uctil celý stadion minutou ticha v týdnu tragicky zesnulého klubového řidiče a příznivce Jiskry Domažlice, pana Ivo Turka. Do utkání vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří měli balon častěji na svých kopačkách. Byli to ale hosté, kteří Stöcknerem ve 4. minutě z 21 metrů poprvé ohrozili branku Šimana.

V 15. minutě odmával postranní rozhodčí Simbartl Fořtovi ofsajdové postavení. Pět minut na to odpustil rozhodčí Cupl penaltu domácím borcům. Leitl z pravé strany našel ve vápně Mužíka, který byl přímo z hranice pokutového kopu podkopnut Dubským, ale hrálo se dál. Zaslouženého vedení se Jiskra dočkala ve 27.minutě.Došlý přihrál Fořtovi, ten okamžitě našel na levé straně naběhnutého Beránka, který předběhl Melechovského a před padajícím obráncem hostů trefil ze 13 metrů skulinu mezi brankářem Štefekem a pravou tyčí 1:0.Na druhé straně si musel Šiman poradit se střelou Dubského.

Do druhého poločasu vstoupili hosté šancí kdy po centru Melechovského z pravé strany Dubský hlavou lízl břevno Šimana. Na druhé straně v 55. minutě musel brankář Štefek boxovat Beránkův centr. Za tři minuty měli domácí další šanci. Po Mužíkově trestném kopu z 8 metrů Bauer hlavou minul o kousek levou tyč branky Jirn. První vážné varování před vyrovnávajícím gólem přišlo v 69. minutě, kdy pěkné sólo předvedl agilní Melechovský a naštěstí pro Jiskru mířil z 13 metrů vedle vzdálenější tyče.

Poté přestal utkání zvládat nepřesný sudí Cupl, když neodpískal několik sporných momentů, hlavně netrestal místy tvrdě hrající hosty. Domažličtí se snažili za každou cenu o kombinační fotbal. To mělo za následek vyrovnávající branku soupeře 86. minutě, když se z pravé strany dostal po vysunutí Dvořákem do šance Vondráček a střelou z úhlu pod břevno vyrovnal na 1:1. Tento výsledek platil i po 92 minutách hry a šlo se na penalty, kde se vyznamenal domácí gólman Šiman, jenž chytil hostům penaltu a když jednou minul Pávek, ale Mužík, Špírek, Bauer i Braun byli úspěšní, brala Jiskra druhý bod za vítězství na penalty.

Ohlasy po utkání:

Stoper Marek Bauer, Jiskra Domažlice: "Před zápasem by dva body byly pro nás ztráta, ale podle průběhu zápasu s nimi můžeme být spokojeni. Opakuje se opět ta samá písnička, první půli je soupeř zatažený, my kombinujeme, vytváříme si šance, ale proměníme pouze jednu, i když musím říci, že v dnešním zápase jsme si tolik příležitostí zase nevytvořili. Druhou půli se soupeř vytáhne a my si neumíme poradit s jeho vyšším presinkem, ztrácíme balony a nevydržíme kombinovat v klidu na soupeřově polovině. Je škoda, že jsme dostali branku těsně před koncem, ale koledovali jsme si o ní. Tři body by
asi nebyly spravedlivé. Příští zápas hrajeme v Písku, který letos hraje dobře, ale my už zase musíme zabrat venku, pokud se chceme pohybovat nahoře,
takže si jedeme pro body!"

Obránce Adam Beránek, Jiskra Domažlice: "Zase jsme viděli dva odlišné poločasy, kdy jsme si v první půli vytvořili poměrně dost šancí, ale proměnili jen jednu. Druhý poločas jsme přestali hrát a začali soupeře pouštět víc do hry, což se nám na konci zápasu hrubě nevyplatilo a čtyři minuty před koncem jsme opět po tečované střele dostali gól. Zdá se mi, jakobychom už snad jiné góly ani nedostávali."

Záložník Lukáš Roubal, Jiskra Domažlice: "S ohledem na postavení obou týmů v tabulce to byl těžký zápas a byl těžký i ve skutečnosti. První poločas jsme byli lepším týmem a měli jsme kromě naší branky ještě další šance na zvýšení skóre. Bohužel se projevilo , že nás trápí koncovka a nepodařilo se nám přidat tolik potřený gól, který by nás uklidnil. V druhém poločase Jirny vyrovnaly hru a chvílemi nás přehrávaly, což vyústilo ve vyrovnávající branku čtyři minuty před koncem. Když jsme balon neodkopli někam pryč, ale snažili jsme se to konstruktivně vyřešit, což se nám vymstilo v podobě vyrovnávajícího gólu. Každopádně jsme i ve druhé půli měli šance na navýšení vedení, ale bohužel nám tam nic nespadlo. Já sám jsem měl šanci, kdyby skončila gólem tak jsme brali místo dvou bodů tři a to y bylo o poznání veselejší."

Brankář Jakub Šiman, Jiskra Domažlice: ,,V prvním poločase jsme byli lepším týmem, drželi jsme balon a soupeře jsme do žádných větších šancí nepustili.
Zaslouženě jsme se dostali do vedení po krásné akci. Do druhé půle jsme vstoupili taktéž jako lepší celek, ale postupem času soupeř svojí někdy až
přehnanou hrubostí znepříjemňoval naší hru. Ovšem přineslo jim to své ovoce. Jirny se víc a víc dostávaly do šancí a o gól jsme si koledovali. Totálně jsme nezvládali naše brejkové příležitosti, které jsme nedokázali spravně využít. Proto nás soupeř potrestal čtyři minuty před koncem. Naštestí jsme penalty zvládly na výbornou. Penalty jsou loterie, ale kluci zvládli všechny proměnit, soupeř dvě penalty neproměnil a tak bereme dva body zaslouženě. Věřím si na každou penaltu. Už od chvíle kdy si hráč položil balon mi bylo jasné, že jí kopne doprostřed. Proto jsem se snažil dělat nějaké pohyby, aby si myslel, že skočím do strany. Měl jsem štěstí, že mi trefil přímo do náruče."

Trenér Vasil Boev, FK Viktorie Jirny: "To co jsme před utkáním čekali, se beze zbytku potvrdilo. Bylo to těžké utkání. Na něco jsme se připravovali a
něco řekli, ale bohužel se nám z naší strany první půle nepovedla a prohráli jsme ji 0:1. Hlavně se nám nedařilo pokrývat kraje oba beky a tři střední
záložníci, kteří nám dělali problémy. Po důrazné promluvě v kabině o přestávce jsme se rapidně zlepšili a myslím , že druhý poločas to byla úplně
jiná hra a úplně jiný fotbal a zasloužili jsme si vyrovnání. Penalty už jsou loterie. Samozřejmě , že po našem vyrovnání jsme chtěli i druhý bod z penalt, ale nepovedlo se jsem na půl spokojení. Teď nás čeká doma FK Dobrovice nováček, kde očekávám opět těžké utkání. Myslím, že je letos ČFL hodně kvalitní soutěž, těžká, minimálně se vyrovná druhé lize. Mezi oběma soutěžemi není vůbec rozdíl. Hraje tady hodně kvalitních hráčů, je tady hodně farem, díky tomu se do hry dostává hodně mladých a kvalitních hráčů."

Jiskra Domažlice: Šiman – Nerad, Chocholoušek, Bauer, Beránek – Leitl (46. Roubal), Mužík, Čada, Braun, Došlý (74. Špírek) – Fořt. Trenér: Zdeněk Michálek a Pavel Vaigl.
SK Viktorie Jirny: Štefek – Parys (15. Čepelák), Pávek, Kejha, Šimek – Melechovský, Dubský, Stöckner (89. Havierník), Škorvánek (62. Pokorný) – Nečas (37. Dvořák), Vondráček. Trenér: Vasil Boev.

Branky: 26. Beránek Adam – 86. Vondráček Jiří, ŽK: 3:3. Rozhodčí: Cupl Zbyněk – Cihlář Jan, Simbartl Václav. Delegát: Wencl Petr. ⋌Jiří Pojar