Žižkov po nařízeném sestupu z II. ligy změnil majitele, nové vedení v čele s ředitelem Jiřím Rývou muselo řešit finanční potíže z minulosti. Mužstvo se dávalo dohromady na poslední chvíli, přesto se zkušenému sportovnímu řediteli Michalu Dymlovi, který společně s trenérem Romanem Veselým a několika hráči přišel ze střížkovských Bohemians, se povedlo dát dohromady kádr s ambicemi na nejvyšší příčky.

Jiskra po porážce v Tachově odvolala kouče Milana Matejku a v utkání mužstvo vedli Vojtěch Fořt a Zdeněk Štrunc. Ti vsadili na jistotu, Chocholouška vrátili na post stopera k Bauerovi a beky Hrubého s Beránkem.

Žižkov – Domažlice 2:1 (1:0)
Úvod nabídl opatrnou hru mezi šestnáctkami. Jiskra po půlhodině přišl ao beka Hrubého, který odstoupil pro zranění kolene. Na jeho místo přišel Nerad. Domácí šli do vedení z první vážnější akce ve 40. minutě, kdy si na centr ze strany naběhl Vukadinovič a z malého vápna střelou k tyči otevřel skóre – 1:0.

Ve 49. minutě se do brejku dostal středem domažlický Fořt, ale prováhal šanci na zakončení a vracející se bek Šandera mu jeho pokus mířící na bránu zblokoval. V 52. minutě zahrávali domácí roh, k odraženému míči se dostal Šandera, ale mířil nad bránu. O chvíli později Šiman vychytal z brejku žižkovského střelce Stočka. Dvě minuty na to faulovali před šestnáctkou domácí hráči Mužíka, ten z trestného kopu trefil pouze zeď. Domažlice se tlačily před branku Brauneise ve snaze vyrovnat a ve druhém poločase byli jednoznačně lepší.

Další vyloženou šanci spálil v 60. minutě opět Fořt, když se k němu odrazil balon a šel sám na brankáře Viktorie, který vyběhl až těsně k šestnátce, se štěstím nohama vyrazil střelu. V době tlaku hostů se domácí dostali do brejku a Hurka střelou na vzdálenější tyč nedal Šimanovi šanci – 2:0. Smolař utkání Fořt tři minuty na to vstřelil gól, ale postranní rozhodčí, která Fořtovi zkazila radost z gólu už v Převýšově, odmávala znovu sporný ofsajd a branka uznána nebyla.

Jiskra se snížení dočkala v 82. minutě, kdy Brauneis vyrazil ostrý centr z pravé strany na malé vápno, kam si naběhl Roubal, a střelou do prostředka brány snížil na 2:1. Hosté se snažili o vyrovnání, ale Žižkov takticky rozkouskoval hru několika střídáními a podařilo se jim těsnu výhru uhájit.

Ohlasy po utkání

Obránce Adam Beránek, Jiskra Domažlice: „Dnes jsme odehráli dobré utkání, mezihra z naší strany byla slušná, ale bohužel nedokážeme proměňovat šance, což nás v poslední době trápí. Asi nám chybí větší koncentrace v koncovce, to musíme zlepšit. Je třeba se koncentrovat na celé utkání v defenzivní i ofenzivní činnosti. Žižkov hrál dobře v bloku a na rozdíl od nás byl efektivní, co se týče proměňování šancí. Ze tří příležitostí vstřelil dva góly. Je to asi trochu i o štěstí, které my v poslední době bohužel nemáme." ⋌(poj)

FK Viktoria Žižkov: Brauneis – Šandera, Podrazký, Štoček (85. Křeček), Dočekal (88. Marek), Hurka (73. Konyeha), Vukadinovič (86. Hanuš), Mareš, Avdič, Volek, Kodr. Trenér: Roman Veselý.

Jiskra Domažlice: Šiman – Hrubý (31. Nerad), Chocholoušek, Bauer, Beránek, Braun (46. Leitl), Čada, Mužík (79. Roubal), Hradecký, Došlý (62. Špírek), Fořt.
ŽK: 1:0 (50. Mareš). HR: Drábek – Čechlovský, Šulcová. Diváků: 463. Foto z utkání: zuypompi.rajce.idnes.cz