´Cábelíci´, jak se třetímu týmu tabulky přezdívá, v minulém kole hostili rezervu Táborska posílenou o osm (!) hráčů z druholigového kádru. A na hřišti to podle pozorovatelů chvílemi vypadalo, jako když se v poháru utkala prvoligová Viktoria s divizním ZČE. Jenže ex-kolovečského Bojčuka hájícího branku Jihočechů se domácím podařilo překonat až po necelé hodině hry, kdy se prosadil Petr. Vícekrát už se Královu Dvoru skórovat nepodařilo a tak zápas skončil jen hubeným výsledkem 1:0.

Farmu prvoligové Příbrami posílili ligisté Pilík, Hadaščok a Volešák. „Králův Dvůr je podle mne jeden z kandidátů na vítězství v ČFL. Mají výborné mužstvo. Tvoří jej příbramští hráči, kteří méně nastupují v lize jako jsou Soldát, Hadaščok, Pilík či Kraus. K oporám patří Šilhavý s Volešákem, který ještě nedávno hrál ligu ve Slovácku. Hrají líbivý technický fotbal, a kdyby proměnili hlavně v prvním poločase své šance, utkání by dopadlo vyšším brankovým rozdílem. Máme se na co těšit," říká a adresu soupeře trenér Jiskry Zdeněk Michálek, který utkání s Táborskem sledoval přímo v dějišti.

„Zápas v Domažlicích je vždycky těžký, hrajeme proti jednomu z favoritů třetí ligy. Domažlice mají silné mužstvo, hráči jako Braun, Bauer či Mužík spolu hrají dlouho, mají nespornou kvalitu. Domažlice jsou farmou Plzně, takže se mohou posílit. Ale i bez posil mají velice dobré mužstvo. Očekávám ohromně těžké utkání, musíme dobře bránit v bloku a soustředit se hlavně na výborné standardky, které kope Mužík, což nebude snadné, protože naposledy jsme v Domažlicích dvě branky právě z těchto situací obdrželi. Nám se teď vcelku daří, výsledky máme, hrajeme slušně, takže naše výchozí pozice není špatná. Čekáme, koho nám z Příbrami uvolní, protože v úterý hrají pohár v Hradci Králové," vypočítává zkušený stratég František Barát, který s Domažlicemi svedl několik fotbalových bitev. Poslední s trenérem Michálkem ještě jako kouč Strakonic při postupu Domažlic do divize na jaře 2011.

Kádr Jiskry se bude dávat dohromady po úterním předzápasovém tréninku. Čas ukáže, zda už budou k dispozici alespoň Javorský se Špírkem, kteří ve Štěchovicích chyběli. Otázkou je i to, zda nějakého hráče uvolní Viktorie Plzeň. Středeční šlágr kola začíná ve 14:30 hodin a řídit jej bude trojice sudích Benedikt - Němec a Průcha. Delegátem FAČR bude Adamec. Autor: Jiří Pojar