Letošní ročník soutěže je specifický. Po odehrání 18 kol se tabulka rozdělí na dvě skupiny po pěti mužstvech, která si to rozdají mezi sebou dvoukolově. Jiskře nyní stačí vyhrát jedno ze tří zbývajících utkání, získat dva body, aby vyhráli základní část. To je jednoznačně jejich prvním cílem. Do skupiny, ve které se bude hrát o celkové vítězství, se budou započítávat body pouze ze vzájemných zápasů.

Podzimní část soutěže Chodové odehráli velmi dobře. Ztratili jen dva body za remízy ve Vejprnicích a doma s SK Klatovy. Po celou dobu předváděli vyrovnané výkony.

Mužstvo je dobře poskládané a vyrovnané ve všech řadách. Vyzdvihnout je třeba 30 gólů Davida Tumpacha, ale ani on by bez pomoci ostatních nebyl tak úspěšný. Dále je třeba zmínit Martina Buršíka. Přestože je víceméně hráčem záložního mužstva mužů Jiskry a trénuje s ´áčkem´, kdykoli byl trenéry dorostu osloven, vždy šel pomoci, byť byl kolikrát unaven.

Nyní čeká starší dorostence zasloužený odpočinek. Příprava na jarní část sezony jim začne koncem ledna. „Doufáme, že kluci budou chtít dovést soutěž do vítězného konce a podle toho také přistoupí k přípravě, a to jak účastí, tak přístupem k tréninkům. Tady totiž ještě pořád vidíme určité rezervy. Do jarní části soutěže nesmíme nic podcenit. Musíme také počítat s tím, že každý soupeř bude chtít získat náš skalp jako první," říkají trenéři Martin Steinbrücker a Ferdinand Forro.

V přípravě Jiskru prověří kvalitní soupeři. Postupně se utkají s Viktorií Plzeň U17, Senco Doubravka U19 a muži z FK Staňkov, Sokola Postřekov a Slavoje Koloveč B.

Soupiska: Krutina – Kalný, Žák, Stróž, Zíma, Korelus, Major, Hojda, Dufek, Konůpka, Svoboda, Tumpach, Buršík, Matulka, Nechoďdomů, Kobes, Vávra. Z ml. dorostu pomohli Čadek, Vondraš, Šrámek, Vesti. Trenéři: Steinbrücker, Forro.
Střelci: Tumpach – 30, Buršík – 10, Konůpka – 10, Svoboda – 4, Dufek – 4, Matulka – 3, Zíma – 2, Major – 2, Hojda- 1, Nechoďdomů – 1, Korelus -1, vlastní – 1.

HODNOCENÍ ZÁPASŮ

H. Týn – J. Domažlice 0:11 (0:8)
Zápas jasně v režii Jiskry. Hlavně v první půli její hráči předváděli krásné akce přesně zakončené. Kombinační akce nechyběly ani ve druhé půli, ale pod dojmem vysokého vedení už zakončení nebylo tak efektivní. Branky: Tumpach 5, Konůpka 3, Nechoďdomů, Svoboda, Dufek.

Domažlice – ZČE 7:1 (2:1)
Jiskra inkasovala jako první, ale brzy vyrovnala a pak ovládla hru. Předváděla kvalitní kombinační hru. Po vyloučení hráče hostí trochu vypadla z tempa, ale po čtvrtém gólu už zase měla zápas pod kontrolou. Škoda nevyužitých tutovek. Branky: Konůpka 2, Buršík 2, Hojda, Svoboda, Tumpach.

Domažlice – Rokycany 7:2 (3:0)
Do zápasu se domácí dostávali pomaleji, ale od 20. minuty už byli lepší a kombinační hrou dostali hosty pod tlak. Po vlažném vstupu do druhé půle přišel trest v podobě gólů hostů. Paradoxně to Jiskru nakoplo. Brzy přidala další gól a pak už zápas plně kontrolovala. Branky: Tumpach 3, Buršík 2, Matulka, Dufek.

Doubravka – Domažlice 2:3 (2:1)
Jiskra z řady šancí proměnila jen jednu. Po půlhodině se dostala pod tlak a domácí po chybách soupeře skóre otočili. Ve druhé půli přišlo zlepšení ve hře Jiskry, a přestože dohrávala v deseti, strhla vítězství na svoji stranu. Branky: Tumpach 2, Buršík.

Klatovy – Domažlice 0:3 (0:1)
Domácí si za dvacet minut vytvořili tři tutovky, ale skvělý Krutina Chody podržel. Ti pak první šanci proměnili. Hra se poté vyrovnala. Ve druhé půli hosté zvýšili důraz a do 60. minuty dali dvě branky. Domácí šance neproměnili. Branky: Tumpach 2, Dufek.

Domažlice – Přeštice 5:2 (0:0)
Za hustého deště byla hra v režii Jiskry. Dokud hostům stačily síly, pozorně bránili. Když jim ve druhé půli ´došlo´, bylo jen otázkou kolik branek Jiskra dá. Škoda zbytečné druhé inkasované branky po chybě na vlastní obranné polovině. Branky: Tumpach 2, Matulka, Major, Konůpka.

ZČE – Domažlice 1:4 (1:2)
První poločas se hrál opět za hustého deště. Jiskře se povedlo dát brzy gól. Zbytečnou chybou ale pomohla domácím dostat se do zápasu. Na konci poločasu však dala druhý gól a to domácími otřáslo. Hned po přestávce byl hrubě faulován Buršík a zápas pro něj skončil. Domácí hráli za hranicí únosnosti, paradoxně však dohrávali v deseti hosté. Branky: Tumpach 3, Buršík.

Domažlice – Doubravka 2:1 (1:1)
Velmi tvrdě hrané utkání, kdy sudí udělil 14 ŽK a ČK. Jiskra brzy lacino inkasovala, pak měla převahu, ale hosté oslabení o vyloučeého hráče hrozili z brejků. Vyrovnat se podařilo až v závěru poločasu. Hned na začátku druhého se dostala do vedení a měla zápas pod kontrolou. Pak ale byli postupně vyloučeni Svoboda a Tumpach, Doubravka se vrhla do útoku, šest minut před koncem kopala i penaltu, ale Krutina zazářil. Branky: Konůpka, Matulka.

Vejprnice - Domažlice 3:3 (2:3)
Po divoké čtvrthodině se hra srovnala a obrany měly navrch. Všechny góly padly po individuálních chybách. Vzhledem k vývojí zápasu je dělba bodů spravedlivá. Jiskře citelně chyběli Dufek a Stróž. Druhý bod získala Jiskra v rozstřelu. Branky: Zíma, Tumpach, Major.

Domažlice – Tachov 8:0 (7:0)
Jednoznačné vítězství. Do půle dala Jiskra sedm branek. Pak vystřídala, přesto si vypracovala spoustu šancí, ale přes místy drtivý tlak přidala jen jeden gól. Branky: Buršík 3, Svoboda 2, Tumpach, Konůpka , vlastní.

Domažlice – H. Týn 3:1 (1:0)
Přes drtivou převahu dokázala Jiskra překonat hostujícího gólmana jen třikrát. Neproměnila dost šancí. Hosté jen bránili, gól dali po náhodné akci. Branky: Tumpach 2, Konůpka

SŠ Plzeň – Domažlice 1:3 (0:2)
Očekávaný duel s úřadujícími mistry Jiskra zvládla výtečně. Brzy se dostala do vedení, které do poločasu navýšila. Ve druhém poločase si zodpovědnou hrou náskok pohlídala. Branky: Tumpach 2, Konůpka.

Rokycany – Domažlice 2:5 (1:2)
Jiskra nebyla kompletní, příležitost dostali hráči z lavičky a mladší dorostenci. Zápas zvládli bez problémů. K tomu napomohli domácí nedisciplinovaností. Výsledek mohl být i dvouciferný, kdyby hosté proměnili šance. Branky: Tumpach 4, Zíma z PK.

Domažlice – Klatovy 0:0 (0:0)
Utkání měla Jiskra po většinu času pod kontrolou. Bohužel nedala branku, aby byl soupeř nucen hru otevřít. Hosté hráli v hlubokém bloku a spoléhali na brejky, jeden skončil nastřelenou tyčí. V závěru se zranil Tumpach. Byl to první podzimní zápas, v němž Chodové nedali branku.

Přeštice – Domažlice 2:5 (1:3)
Jiskra šla ve 25. vteřině do vedení. Ve 13. minutě už to bylo o tři branky. Pak sice hosté polevili a dovolili domácím snížit na rozdíl jediné branky, ale nakonec opět prokázali morální sílu a dvěma brankami dovedli zápas do vítězného konce. Branky: Tumpach 2, Buršík, Dufek, Korelus. ⋌(for)