Kde jste fotbalově vyrůstal a jakými kluby jste prošel?
„Začínal jsem v přípravce v Zadní Třebani, kde jsem působil pod taktovkou svého otce. Poté jsem se přesunul do žáků v Hořovicích, se kterými se nám povedlo postoupit do žákovské ligy. V té době si mě všimla Viktoria Plzeň. Začátky nebyly jednoduché. Kvůli zranění jsem se do výběru osmnácti hráčů, které si vybral trenér Jiří Skála, nedostal, a tak jsem se přesunul na hostování do Vejprnic. Po půlročním hostování, hned v zimě, si mě trenér vzal zpět do přípravy a už jsem v týmu zůstal. Tím začalo sedmileté období strávené v Plzni. A teď jsem tady v Domažlicích."

Fotbal u vás v rodině někdo hrál před vámi, nebo jste první?
„Fotbal v naší rodině hrál už otec. Sice jen na okresní úrovni v Zadní Třebani, ale vydobyl si pozici gólového zabijáka. A doteď je v klubu nejlepším střelcem."

Víte o tom, že jste ze všech letních posil Jiskry nejzáhadnější? Nelze totiž o vás nikde nic na webu vyšťourat, tedy až na výhru Martina Hrubého v pokerovém turnaji a jeho svatbu v Las Vegas. Jenže to je asi jenom shoda jmen, že…
„O tom nic nevím. Sám o sobě informace nesháním. (smích) Martin Hrubý, o kterém jste našel tyto informace, je opravdu jen shoda jmen. I když nepopírám, že by se mi svatba v Las Vegas líbila."

Jak došlo k vašemu angažmá v Domažlicích, kdo vás kontaktoval a jaký argument rozhodl, že jste na nabídku kývl?
„V juniorském týmu Viktorie Plzeň jsem zůstat už nemohl, a proto jsem hledal jiné angažmá. Byl jsem v přípravě s druholigovým Sokolovem, ale tam jsem neuspěl. Poté mě kontaktoval trenér Purkart, a tak jsem neváhal a šel hrát třetí ligu."

Ne každý fotbalista příchod z hvězdné Viktorie do „provinčních" Domažlic zvládne a prostě si to na farmě jenom tak odehraje, aby se neřeklo. U vás je ale i v Domažlicích vidět chuť hrát, takže jste tyhle pocity dokázal překonat?
„Chuť hrát mám pořád, ať je to v Plzni, Domažlicích nebo někde v okresním přeboru a jsem rád, že na hřišti je to vidět. Zpočátku jsem měl obavy z té soutěže. Třetí ligu jsem hrál už v Plzni, než začala ta juniorská, a pamatoval jsem si, že je to dost tvrdá soutěž. Když jsem nastupoval na Chodské slavnosti k prvnímu mistráku, šel jsem na hřiště s obrovským respektem a to mi nejspíš pomohlo k lepším výkonům."

Když netrénujete nebo nehrajete fotbal, co vlastně děláte?
„Když mám volný čas, tak se věnuji svým koníčkům. Občas zajdu někam na brigádu, s kamarády posedět a popovídat si. Žádné stálé zaměstnání nemám."

V civilu tak nevypadáte, ale na hřišti si nenecháte nic líbit a někdy asi soupeři litují, že v souboji potkali zrovna vás… Vyznáváte tvrdší hru?
„Tvrdou hru mám rád. Vím, že umím docela na hřišti rozdat, ale na druhou stranu umím i přijmout. Samozřejmě nikdo nemá rád, když dostane ´nakopáno´, ale myslím, že já to od soupeře vcelku dovedu skousnout."

Během podzimu jste se v dresu Domažlic utkal s řadou zvučných jmen. S kým jste si souboje užil, kdo vás naopak prohnal, a nebo koho jste si vychutnal?
„Pamatuji si, že doma s Viktorií Jirny se na mé straně vystřídali tři krajní záložníci, takže těm jsem ten zapas asi otrávil. Poté si vybavuji zápas s ´Královákem´. Tam nastoupil Petr Švancara a byly vidět ty jeho nasbírané zkušenosti. A pak zápas v Teplicích. Tam jsem měl možnost utkat se s Táborským nebo Mahmutovičem, to byl také zážitek."

Domažlice jsou malý klub, ale dvakrát došly až do osmifinále poháru. Nařezáno tu dostala Dukla, nemocí zdecimovaní jste zdolali Pardubice a pak porazili i Teplice na Stínadlech… Jaké z těch výher si ceníte nejvíc a proč?
„Všechny ty výsledky jsou krásné. Výhru na Stínadlech řadím asi nejvýš. Ale tam bychom nehráli nebýt vydřené a odmakané výhry doma s Pardubicemi, proti kterým jsme nastoupili v improvizované sestavě…"

Třeba v Teplicích jste měl možnost plných devadesát minut srovnávat sebe a prvoligové hráče. Vím, porazili jste je, přesto co vám ještě chybí do jejich kvalit, jaké rozdíly jsou?
„Hlavní rozdíl je v tom, že když jsme my udělali chybu, tak to vedlo většinou až do zakončení nebo ke gólu. O tom jsme se přesvědčili hlavně doma. Zkušenosti a klid v důležitých situacích, to je asi největší rozdíl."

Když se podíváte na tabulku ČFL, překvapuje vás pozice nějakého mančaftu? A co říkáte na pozici Jiskry?
„Překvapuje mě pozice Chrudimi. Tento celek jsem čekal výš v tabulce. A druhé místo Jiskry je krásné, škoda jen zápasů v Zápech a Převýšově, kde jsme prohráli. Mohlo to být s menší ztrátou v tabulce na Bohemians a jarní část mohla mít větší náboj."

Být součástí druhého týmu třetí ligy, tím už se může chlubit i fotbalista Viktorie, nebo ne?
„Samozřejmě, tím se může chlubit každý fotbalista, a ne jen ten z Viktorie."

Jak je to s vámi? Budete tu i na jaře, nebo odcházíte a případně kam?
„Zůstávám v Domažlicích. Jsem tu spokojený, hrajeme nahoře, takže není důvod někam odcházet."

Až za nějakých dvacet třicet let někde uslyšíte: „Domažlice", co se vám vybaví?
„Vybaví se mi hlavně hezké město, spousta vzpomínek spojených s fotbalem, které mám již po půl roce."

Vizitka Martina Hrubého:

Narodil se 8. 3. 1992 v Berouně. Je mu 22 let. Bydlí v obci Svinaře u Berouna s rodiči a starší sestrou. Vystudoval Sportovní gymnázium v Plzni. Oblíbený post: pravý obránce. Silnější noha je pravá, měří 187 cm a váží 83 kg. Oblíbené číslo dresu 15. Oblíbené kluby: Chelsea a Real Madrid a Viktoria Plzeň. Vzory: David Beckham, z aktivních hráčů Sergio Ramos nebo David Limberský. Rád hraje tenis, chodí na hokej a velice rád rybaří.