Největší ozdobou je Rozvadov, poslední vítěz I. A třídy, a tedy první přímo postupující celek do kraje. Klub z pohraničí zmizel z fotbalové mapy krajského přeboru v roce 2011, když po neúspěšném podzimu oznámilo vedení klubu, že z důvodu finanční krize v krajském přeboru končí. Parta kolem hrajícího trenéra Martina Bronce po návratu mezi elitu sebevědomě vyhlásila atak na čelní příčky a dosavadním čtvrtým místem ambice zatím naplňuje. Gólovým přísunem tomu výrazně napomáhá kanonýr Čížek, loni druhý nejlepší střelec I. A třídy. Klub působí částečně jako farma Tachova kostru mužstva totiž tvoří bývalí fotbalisté ze sousedního klubu Földeši, L. Viterna, Žemlička, Hobza, Kabourek, Janoušek.

Rozvadov vyhrál v probíhajícím ročníku sedm duelů, Rokycany B i Chotíkov vyprovodil pěti brankami, největším favoritům, Dynamu ZČE a Kolovči, však na domácím hřišti podlehl.

Ve středu výjimečně nahuštěné tabulky se pohybuje trio nováčků, Dynamo Horšovský Týn, Zruč i Černice. Dynamo, které se po sestupu a roční anabázi v I. A třídě vrátilo do známých vod, vlétlo do soutěže ve velkém stylu. První tři utkání sbíralo pouze vítězství, ale porážka na půdě Kolovče ve čtvrtém kole jako by odčarovala nováčkovský elán. Tým hrajícího kouče Zdeňka Staroby sužuje příliš úzký kádr, několikrát chyběli hráči na střídání. Po návratu marodů Nováka a Šindeláře zaskočil exdivizní Dynamo ZČE a tři body urval proti dalšímu plzeňskému sokovi, Rapidu. Horšovský Týn se výrazně nadře v koncovce, právě po Rapidu nastřílel nejméně branek v soutěži.

Sympatickými výkony se prezentuje Zruč, která zdolala v souboji nováčků Černice i Horšovký Týn, s Rozvadovem urvala dva body po penaltách. Okolo zkušených borců Hodana, Karpíška nebo Lauka se prosazuje dravé mládí. Nejlepším střelcem týmu je 22letý Václav Eisenhammer, výtečně si vede mladší bratr kouče Ondřeje Krále Adam. Zruč nasázela „bůra" Černicím i Horní Bříze, naprosto však propadla na půdě šampiona z Kolovče.

Nejhůře postaveným nováčkem v soutěži jsou Černice, které však neplní roli „otloukánka". Svěřenci trenéra Zdeňka Daňka si místo v přeboru vydobyli v baráži proti Holýšovu, kterou režíroval Petr Stoilov. A právě na střelecké formě holohlavého kanonýra stojí a padají výkony mužstva. Stoilova na začátku sezony přibrzdilo zranění, často je na něj nasazena osobní obrana.

V posledním duelu proti Bolevci ale ukázal, že branky střílet nezapomněl. Borci z Černic se dlouho rozkoukávali, první výhru slavili až v pátém kole. Po mizerném začátku ale začali bodovat a před podzimní derniérou jim patří jedenáctá příčka.