„Nehrajeme špatný fotbal, ale nedávali jsme góly. Konečně jsme smůlu protrhli," těšilo kouče Domažlic Vojtěcha Fořta.

Ten možná našel střelce v osobě Zdeňka Štěpána – mladičký talent z Holubče prošel mládežnickými kategoriemi Viktorie Plzeň, ochutnal i divizi na Senku. „Zdeněk je výborný fotbalista, snad ho dvě trefy nastartovaly a nějaké góly ještě přidá," přeje si lodivod.

V brance Benfiky při absenci Brataniče a Krhouna zaskočil ex-ligista Martin Ticháček. „Bratanič je dlouhodobě zraněný, Krhoun měl studijní povinnosti. Jsem rád, že se Martin Ticháček sám nabídl, je to velký profík," smekl před brankářem Fořt.

V rozletu chce Benfice zabránit Holýšov, letošní remízový král soutěže. Nejlepší defenziva (společně s Dynamem ZČE), ale žalostná koncovka. „S ohledem na naše postavení je pro nás každý soupeř těžký. My musíme jít zápas od zápasu a bodovat," ví kouč. „V Holýšově chceme bodovat, naše situace není příznivá," uznává trenér domažlické rezervy.

„Musíme zlepšit koncovku. Už v Kolovči jsme si vytvořili slušných sedm šancí, bez gólu se ale nevyhrává," lamentuje Vojtěch Fořt.

Holýšov drží šestou příčku, Chodové jsou dvanáctí. Vzájemný souboj slibuje pikantní nádech. „Určitě to bude vyhecované utkání. Vztahům mezi oběma kluby neprospělo minulé utkání, kde Holýšov několikrát brutálně fauloval. Doufejme, že se odehraje zápas v únosných mezích," věří lodivod domažlické rezervy Vojtěch Fořt.

Holýšovu už nepomůže gólman Lukáš Brych, který má lví podíl na výsledcích mužstva. „Lukáš se vrátil do Třince, zatím formou hostování do konce sezony. V současnosti sháníme náhradu," řekl sekretář Holýšova Petr Třeštík.

A na co se ještě mohou fotbaloví fanoušci o víkendu těšit? Přeštice, už s trenérem Václavem Uzlíkem na lavičce, chtějí bodovat, v cestě stojí silné Vejprnice.

Naváže Horní Bříza na galapředstavení z umělé trávy v Horšovském Týně i proti nováčkovi ze Zruče? A jak si naopak povede Horšovský Týn na půdě štiky soutěže z Rozvadova?

Program 10. kola: Holýšov – Domažlice B (SO 16.00), Horní Bříza – Zruč (SO 16.00), Rozvadov – Horšovský Týn (SO 16.00), Přeštice – Vejprnice (SO 16.00), Rapid Plzeň – Bolevec (SO 16.00), Dynamo ZČE Plzeň – Chotíkov (SO 10.15), Koloveč – Horažďovice (NE 16.00), Rokycany B – Černice (NE 16.00).