Domácím pořád schází kanonýr, Petr Jeniš se teprve dostává do kondice, a tak jim kouč Karel Míčka zřejmě dává lekce z defenzivy navíc. Nasvědčují tomu pouhé čtyři inkasované góly. Na nefalšované italské ´catenaccio´ v podání Majláta a spol. už také dojelo hezkých pár favoritů včetně ex-divizionářů z plzeňského Dynamo ZČE. Zda si na něm vylámou zuby i ´Dejmkovo čarostřelci´, bylo v sobotu zvědavo na dvě stě fanoušků, kteří si nenechali sousedské derby ujít.

Ačkoli po pátečním vydatném dešti panovaly obavy, zda bude hřiště u řeky způsobilé, až na jedno místo uprostřed hrací plochy byly podmínky vyhovující a tak nic nebránilo tomu, aby hlavní sudí Klička po páté hodině zadul do píšťalky…

Holýšov – Vejprnice 0:0 (0:0) na PK 2:3

Od začátku bylo k vidění vyrovnané utkání. První poločas nabídl jen minimum šancí bez gólového efektu, většinou se hrálo od vápna k vápnu.

Po poločasovém ´fénu´ v kabinách se diváci přece jen několika vzrušujících momentů na obou stranách dočkali. Nejprve předvedl pěknou kombinační akci Holýšov zakončenou Tyrovým centrem do šestnáctky, kde se do hlavičky efektně položil Valachovič, jenomže trefil jenom tyč! To se psala 60. minuta. Hosté si největší šanci zápasu schovali na pozdější dobu, kdy zahrávali sérii rohových kopů. Při jednom z nich se míč odrazil do prostoru mezi penaltu a hranici pokutového území, odkud jeden z vejprnických hráčů prudce vypálil, avšak domácí gólman Brych v pádu vymrštil nohu v pravou chvíli a střelu vykopl.

Protože ani další šance hostů gólem neskončila, připsal si domácí hrdina Brych už třetí nulu v sezoně znamenající třetí remízu.

´Remízoví´ králové pak tradičně pohořeli v penaltovém rozstřelu. Majlát s Valachovičem ještě oba své pokusy proměnili, jenomže Dostálík ve třetí sérii přestřelil branku. Gólman Brych ale domácí znovu podržel a pokus hostů chytil, jenomže podobně dopadl i Vítek. Hozenou rukavici nechali hosté ležet, když trefili tyč. Rozhodnutí měl na kopačce Schamberger, bohužel trefil tyč, kdežto hosté dali.

V příštím kole mohou Holýšovští složit reparát za zpackanou baráž. V sobotu 20. září totiž míří do Černic, v jejichž dresu už zase řádí uzdravený kanonýr Petr Stoilov. Po jeho návratu svěřenci bývalého kouče Holýšova Zdeňka Daňka ještě neprohráli.

Vychytá "Agent 000" v bráně Holýšova čtvrtou nulu?