Oba týmy měly na jaře namále, a tak se posilovalo, co to šlo. Co se týče posil o něco skromnější domácí squadru sužovanou v poslední době zraněními vyztužil na stoperu Kašpar známý z rezervy futsalového Indossu a draženovský Pirlo Řezníček. Trápící se hosté v domnění, že tudy vede cesta, angažovali plzeňsko – pražské trio Vrána, Kružík a Javůrek…

Start Tlumačov A – Meclov A 2:2 (2:1) na PK 2:3
Jako první otestoval pozornost hostujícího brankáře Dolejše Schleiss, ale střela šla těsně vedle. Na druhé straně švihl svým ´kladivem´ Vorel, ale na Touše si s lobem nepřišel. Jinak ale hosté hodně přihrávek kazili, proti zhuštěné a zatažené obraně dirigované Kašparem se jen těžko prosazovali a hrozili maximálně střelami zdálky. To na druhé straně to bylo jiné kafe. Domácí přes všechny personální ztráty byli nebezpečnější, a kdyby to ve 12. minutě vzal J. Hruška z první, tak brzy vedli.

Tentýž hráč se o tři minuty později ocitl v další šanci, ale mířil vedle. Do třetice Hrušku v 19. minutě poslal do šance lišáckou hlavičkou Řezníček, ale Dolejš byl z branky včas a míč odkopl. Skóre se měnilo po pětadvaceti minutách, kdy Malík usměrnil Bláhův nízko rozehraný rohový kop za Dolejšova záda – 1:0.

O dalších pět minut bylo v početném táboře domácích ´rowdies´ ještě veseleji. Od brankáře Touše putoval míč přes Kašpara do středu hřiště na volného Veselého, který nabral směr kolmo dopředu. Místo zařízení sice trefil jen gólmana, ale Řezníček z dorážky odkrytou bránu trefil – 2:0.

Hosté poté střídali Javůrka, místo něhož šel do hry další z Dolejšů, Jan. Meclovu prospělo i vysunutí Pačesného do zálohy. S blížícím se koncem poločasu začali být hosté nebezpečnější a po prudké Vránově ráně se jim s pomocí teče jednoho z bránících hráčů podařilo snížit – 2:1.

Ve druhé půli začali mít navrch hosté a domácí jim to stereotypní nakopávanou dopředu, kde však neudrželi míč, dost usnadnili. Asi po půlhodině rozehráli hosté trestný kop netradičně a Touš měl co dělat, aby střelu zkrotil. O dvě minuty později pronikl do šestnáctky v tu dobu nemohoucího Startu Beňušík bráněný Kašparem upadl a sudí to k nevoli domácích posoudil jako faul. Pačesný pak z penalty vyrovnal – 2:2.

Až poté někteří domácí znovu vyvinuli aktivitu směrem dopředu. Pět minut před koncem došlo na další sporný moment zápasu. Na Kašparův centr si naběhl Wolf a vstřelil gól, jenomže sudí branku neuznal pro ofsajd jiného hráče domácích, který se však do akce nezapojil.

Za sílícího deště došlo na penalty. Domácí brankář Touš vychytal Vránu, pak však sám ránou málem vyvrátil tyč. Jeho protějšek Josef ´Tláča´ Dolejš vzápětí zklamal Ticháčka a když na jeho kopačkách zůstala i střela Wolfa, putoval druhý bod do Meclova.