Staňkov – Stod 1:2 (1:0)
Domácí začali duel s příchutí derby nebojácně. Janka střelou zdálky otestoval soupeřova brankáře Janču. V 8. minutě však tým z nedalekého Stodu přišel o zraněného Peška, jehož nahradil Lihm. Hosté vzápětí zahrávali aut, jenže chybovali a míč se dostal k domácímu Krejcarovi. Slibnou šanci posily z pražského Vyšehradu však zhatilo podklouznutí. Dlužno dodat, že ze strany domácích nebylo ojedinělé…

Hosté se do útoku tlačili středem, což jim dlouho nevycházelo, až ve 14. minutě pronikl dvakrát domácí obranou Fořt. Napoprvé zakročil gólman Jánský, podruhé se vrátil Bozděch. Po čtvrthodině gólman Janča vytlačil nebezpečnou Jankovu střelu na roh. Po něm hostující obrana nechala hlavičkovat Dolejše, ale Janča byl u tyče, kam domácí stoper mířil, včas. Za dalších sedm minut však Staňkov zahrával další standardku, defenziva Slavoje se z předchozí situace nepoučila a Dolejš už hlavou skóroval – 1:0.

Domácí byli při chuti, pěkná akce Janky, Krejcara a Vovse ale ztroskotala na nepřesné finální přihrávce. Ve 36. minutě domácí dvakrát po sobě chybovali a po akci Bárty s Tlustým se míč dostal k Fořtovi, který nastřelil tyč. Pak sice zase hráli domácí, ale volání fanoušků po vstřelení ´kabiňáka´ nebylo vyslyšeno, ačkoli při hlavičce Záhoře po rohu Janky byli hodně blízko.

Do druhé půle nemocného Krejcara v sestavě domácích nahradil Farkaš. Hned v úvodu se před Janču ze strany probil Brož, ale tváří v tvář gólmanovi neuspěl. Potom domácí předvedli, jak ztratit dobře rozehraný zápas. Po třech akcích s nepřesným zakončením zahrávali hosté trestný kop, míč se odrazil k Tlustému, jehož strážce podklouzl, a než jej další z domácích stačil zastoupit, vrátil bývalý kanonýr Holýšova míč Snášelovi, a ten vyrovnal – 1:1.

O deset minut později uháněl na Jančovu bránu Brož, a heřmanohuťská posila Stoda Cejthamr tutovku zmařila jen za cenu faulu a vyloučení. Počty hráčů se ale vyrovnaly za tři minuty. To když hosté ubránili standardku Staňkova odkopem na Tlustého, toho v brejku marně stíhal Štverka a pár metrů před šestnáctkou „musel". I pro domácího kapitána znamenal faul konečnou. Následný trestný kop Tlustého domácí odvrátili, ale hra se vzápětí vrátila do šestnáctky, kde Kaas našel Tlustého, ten hlavičkoval do tyče. V tu chvíli domácí dostáli pověsti nejhůře bránícího týmu soutěže, obrana vypnula a Klásek z hranice velkého vápna poslal Stod do vedení – 1:2. Tři minuty před koncem měli domácí šanci poslat duel do rozstřelu, když Blacký centrem vybídl Farkaše, ale proti pěkné hlavičce vytasil Janča skvělý zákrok a podržel tým.

FK Staňkov: Jánský – Krejcar (46. Farkaš), Štverka, Voves, Dolejš, Janka, Bozděch, Brož, Výrut, Zahoř, Blacký. Trenér: Kožíšek.
Slavoj Stod: Janča – Hofler, Cejthamr, Snášel, Lukášek, Pešek (8. Lihm), Kaas, Bárta, Tlustý, Klásek, Fořt. Trenér: Kamarýt.