Jiřího Jakše, který v Klatovech působil od loňské sezony a s mužstvem vybojoval z 3. místa krajského přeboru postup do divize, střídá minimálně na tři soutěžní kola velezkušený Karel Krejčí, v současné době trenér Žichovic.

Krejčí předloni zachránil Žichovice v I. B třídě, minulý rok s nimi tuto soutěž suverénně vyhrál a v současné době je jeho tým jen kvůli horšímu skóre druhý v I. A třídě.

Nejde však o klasickou výměnu trenérů. Vedení Klatov se rozhodlo rozšířit realizační tým o Krejčího, na což Jakš reagoval rezignací. Od nového trenéra si v Klatovech slibují hlavně zlepšení morálky v mužstvu a bodový zisk.

„Vyžaduji bojovnost, disciplínu a velké nasazení. Hráčům jsem řekl, že nechci žádné řeči na rozhodčí a že z těch tří zápasů chci šest bodů. Udělám v sestavě nějaké změny. Žáček půjde na stopera, Mészáros bude hrát defenzivního záložníka a z Žichovic přijde hru oživit na střídavý start Butnaru. Budeme hrát systémem 4 – 5 – 1 na dva defenzivní záložníky. Před nimi bude Butnaru, Sýkora a Kadlec a vepředu Krejčí," stanovil taktiku Karel Krejčí, který bude avizovaná tři kola trénovat Klatovy i Žichovice.