A kouč Chodů Stanislav Purkart dobře ví, že jeho svěřence nečeká žádná jednoduchá práce. „Union je houževnaté a pracovité mužstvo. Čekám, že budeme hrát do plné obrany s tím, že soupeř bude agresivní. Určitě se budou se snažit o rychlé protiútoky. Na to jsme se v týdnu také připravovali," říká před sobotním utkáním zkušený trenér.

Jiskra čeká na vítězství za plný počet bodů už tři týdny. V předchozích dvou kolech totiž obě utkání Chodů dospěla až k penaltovým rozstřelům. V zatím posledním domácím utkání Chodové na penalty porazili Jirny, poté podobný kousek zopakovali v Chrudimi. „S Viktorií Jirny jsme doma nevyhráli za tři body a nyní se už chceme před vlastními diváky prezentovat vítězstvím," hlásí jednoznačně Purkart.

Po utkání v minulém kole v Chrudimi si Purkart stěžoval na malou útočnou aktivitu svého mužstva. „Chceme být přímočařejší a hrát pestřejší fotbal než v Chrudimi. Musíme se snažit ohrozit branku soupeře hned po zisku míče," hledá trenér recept na úspěch. „Žádné velké změny v sestavě ale neplánujeme. Není důvod" avizuje k složení základní jedenáctky. Jiskra je v tabulce ČFL nyní na třetím místě a na druhé Louňovice ztrácí dva body.

Union je o dvě příčky níže a tak se dá očekávat vyrovnané fotbalové klání. Purkarta může těšit, že do něj může nasadit prakticky kohokoliv ze svého kádru. „Tým je v současnosti kompletní. Do tréninku se po zranění vrátil i obránce Adam Beránek. Všichni trénují, všichni jsou zdrávi," konstatuje kouč.

Program 12. kola: Chomutov – Písek (SO 10.15), Vltavín – Jirny (SO 10.15), 
Domažlice – Union 2013 (SO 14.30), Kr. Dvůr – Chrudim (SO 14.30), Zápy – Převýšov (SO 14.30), Adm. Praha – Meteor Praha (NE 10.15), Čáslav – Vyšehrad (NE 14.30), Štěchovice – Bohemians Praha (NE 14.30), Benešov – Louňovice (NE 14.30).