Viróza, která vyjma čtyř hráčů skolila celý kádr, odeznívá, tým od úterý začal trénovat. „Včera už nás bylo na tréninku patnáct. Antibiotika ještě dobírají Růžička a Švihořík," přibližuje zdravotní stav svých svěřenců trenér Stanislav Purkart. Sádru má nadále Beránek, Javorský po silném otřesu mozku z duelu v Písku ještě nesmí hrát naplno. „Hráči jsou nažhavení. Z tréninku mám dobrý dojem, silově i co se týče dýchání zátěž zvládli dobře. Pomohlo, že jsme odložili zápas v Zápech, který budeme dohrávat v úterý 28. října, protože byl dostatečný čas na léčbu," dodává.

Jedinou starost má domažlický kouč s postem útočníka. Hrdlička má natažený sval a středeční trénink s Viktorií Plzeň ukázal, že zranění je vážnější a nejde s ním hrát. V Plzni zvažují, že na pomoc farmě znovu pošlou Daniela Černého, který se skvěle uvedl v utkání s Admirou Praha.

Čáslav na jaře zdrtily finanční problémy. Do Domažlic dorazí s novým koučem Oldřichem Abrahámem a kádrem, v němž už jen Kunášek a Karal pamatují druhou ligu. Klub si proto hodně slibuje od spolupráce s druholigovými Pardubicemi.

Favoritem je ale jednoznačně nejlépe bránící tým soutěže Jiskra. Ta zažívá skvostný podzim, jako jediný tým soutěže ještě neokusila hořkost porážky. Vítězí i v poháru, kde si po vyřazení Dukly a Pardubic brousí zuby na prvoligové Teplice. S nimi se utká na Střelnici v úterý 30. září od 16:30 hodin. Odveta se hraje v úterý 14. října od 17:30 hodin na Stínadlech!