„Poté se zdálo, že jsme se trochu uspokojili a že to takto bude pokračovat dál. Čáslav ale samozřejmě poctivě bránila," dodává trenér.

O poločasové pauze však Purkart v kabině Chodů rázně zakročil, což v druhé části hry přineslo ovoce. „Bylo třeba zrychlit hru. Myslím, že to se podařilo a soupeře jsme přehrávali. Před naším gólem jsme nějakých patnáct minut měli opravdu velký tlak a branka visela na vlásku," říká Purkart. Jedinou branku vstřelil v 72. minutě Luděk Leitl, který využil jednu z několika šancí domácích. „Celý zápas jsme byli lepší a zaplať pánbůh jsme získali tři body," oddechl si zkušený domažlický lodivod.

Po virózou vynucené pauze a odloženém zápase v Zápech tak Jiskra zvítězila, v třetiligové tabulce je druhá, ale má jedno utkání k dobru.
„Po zápase hráči vypadali jako obvykle, bez žádného mimořádného vyčerpání. Přeci jenom, když zápas zvládnete, vždycky je to lepší," odpovídá Purkart na otázku ohledně zdravotního stavu kádru.

Jeho tým v sobotu čeká další domácí utkání. Od 16.30 hodin přivítají Chodové tým z Králova Dvora.

Další ohlas po utkání

„Byl to hodně bojovný zápas. Čáslav ničím nepřekvapila, trenér nás upozorňoval, že přijedou bránit a hrát na brejky. To se naplnilo, z brejků byli nebezpeční. Naštěstí se nám po velkém úsilí podařilo jejich obraný val protrhnout a vstřelit vítězný gól. Hrál jsem jiný post než v juniorce. Tady jsem nastoupil jako podhrotový útočník, v Plzni hraju hroťáka. S klukama si ještě úplně nerozumím, protože jsem nastoupil teprve podruhé, ale to přijde časem. Jaký je rozdíl mezi Juniorskou ligou a ČFL? Juniorská liga je hodně rychlá, ještě je tam k vidění dost chyb, protože ji hrají mladí kluci. ČFL je o soubojích a o zkušenostech, je to mužský fotbal, na který si teprve zvykám, proto je pro mě dobře, že mohu hrát třetí ligu. Určitě bych rád jezdil do Domažlic dál. Doufám, že se mnou budou trenéři spokojení," uvedl útočník Jiskry Daniel Černý.⋌Jiří Pojar